Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем в запалването на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: проблем в запалването на Витара.

    Значи не си го бъзикал. И по-добре. Нагласи ТПСа и виж дали няма да се кротне.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      От: проблем в запалването на Витара.

      Ми нали ти казах че преди месец го барниках и от тогава не си мени оборотите държи ги ама нз. дали е правилно нагласен или викаш щом работи добре значи е нагласен
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #48
        От: проблем в запалването на Витара.

        Първоначално публикуван от vitarrra Преглед на мнение
        Задачата на това лостче e не да дава инфо колко въздъх влиза и не регулира сместа бензин въздух.За тая работа са дебитомерите,те подават колко въздух влиза а оттам компа се оправя квото му е зададено.


        Онова на дроселната клапа с реостата ... да не е ТПС?
        Да теф4о точно тпс е (throttle position sensor)

        май за едно и също нещо говорим ама на два различни езика
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #49
          От: проблем в запалването на Витара.

          някой ще каже ли как точно се настройва ТПС-а,като го обясни с прости думи,а НЕ да качва един тон английска литература?А ако тя е толкова проста и някой каже,че ме мързи да я разшифровам,да ми каже кога и каде да се срещнем да ми настрой моя и да ми гарантира че е 100,1% в правилната си позиция?
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #50
            От: проблем в запалването на Витара.

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            някой ще каже ли как точно се настройва ТПС-а,като го обясни с прости думи,а НЕ да качва един тон английска литература?А ако тя е толкова проста и някой каже,че ме мързи да я разшифровам,да ми каже кога и каде да се срещнем да ми настрой моя и да ми гарантира че е 100,1% в правилната си позиция?
            (Колега ти си онзи със сервиза където вадиш двигателя за смяна на съединител а пък питаш кое,как)
            Тпс се настройва както ти е дадено на картинката кое му е сложното.Взимаш мултицет и мериш както ти е показано правиш показанията в границите и си готов.Успех
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #51
              От: проблем в запалването на Витара.

              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
              някой ще каже ли как точно се настройва ТПС-а,като го обясни с прости думи,а НЕ да качва един тон английска литература?А ако тя е толкова проста и някой каже,че ме мързи да я разшифровам,да ми каже кога и каде да се срещнем да ми настрой моя и да ми гарантира че е 100,1% в правилната си позиция?
              Първо: проверяваш дали ти е пипан опорния болт на дроселната клапа. Ако е пипан, търсиш по-нататък инструкции как точно се гласи той самия, щото не помня.

              Второ, проверяваш, дали ТПСа ти е здрав по принцип. Това ще рече, между 1во и 2ро краче, на изваден ТПС трябва да показва късо. По таблица го дават до 500 ома, ама не им вярвам. Покаже ли повече от 30, нещо не е в ред.
              между 1во и 4то краче трябва да ти показва около 4 килоома, по таблица - от 3.5 до 6. Границите изглеждат много разтегливи, но това всъщност не е проблем (потенциометъра работи като делител на напрежение).
              Пак от таблицата, в свободно състояние между 1во и 3то трябва да показва от 300 ома до 2 килоома, а в завъртяно докрай - 3-6килоома. По-важния момент е, че между двете крайни положения, трабва да има поне 2 килоома разлика.

              Малко отклонение: това са глупости, июмерването трябва да е под напрежение и да се мерят реалните стойности, за да е 100% сигурно, но зор-заман и това върши работа. край на отлконението.

              От там нататък: монтира се ТПСа на мястото му, като се внимава със зацепването. Между опорния болт на дроселната клапа и лоста на дросела, се пухва луфтомерна пластина 0.8мм. ТПСа се завърта докато контактта между крака 1 и 2 прекъсне.
              Вади се пластината и се слага друга, с дебелина 0.5мм. межди 1во и 2рто трябва да има контакт. Ако няма, се наглася, докато дойде.
              и се проверява отначало: на 0.8мм няма връзка, на 0.5 има.
              Това е.

              Сега, ако опорния болт е разбъзикан, ясно, че нищо от тия мерения няма да има смисъл. Тоя същия болт се наглася в завода и се мацва с боя, с идеята да НЕ се пипа никога повече. Доста хора обаче просто си умират да го бъзикнат - обикновено да видят какво ще стане, а понякога и по-неграмотните газаджий, особено от по-старото поколение, обожават да "регулират оборотите" от там. Последствията - ТПС е неизвестно къде и показва неизвестно какво, компа се побърква, байпаса работи когато и както си иска и т.н.

              Преди време търсих как се регулира опорния болт на едно Мицубиши - след доста ровене намерих, процедурата не беше сложна, но трябва да се заят правилните цифри.

              И нещо много съществено: всичко казано до тук, се отнася за 16клапановите двигатели!
              ТПС на 8 клапановия се регилира по друг начин, имаше го и в руския мануал.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #52
                От: проблем в запалването на Витара.

                колега tef4o благодаря ти от името на всички за отговора,който е много точен и ще е полезен за всички!моята е 8 клапана,но това е моя грешка,че не споменах!
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #53
                  От: проблем в запалването на Витара.

                  Първоначално публикуван от vitarrra Преглед на мнение
                  (Колега ти си онзи със сервиза където вадиш двигателя за смяна на съединител а пък питаш кое,как)
                  Тпс се настройва както ти е дадено на картинката кое му е сложното.Взимаш мултицет и мериш както ти е показано правиш показанията в границите и си готов.Успех
                  точно заради такива изказвания,зададах въпроса така!Предвид резкия ти отговор,явно си усмислил зададения по този начин въпрос,затова си носи кръста сега и кажи каде точно в Пловдив искаш да дойда да ми настройш моя,пък ще те похваля на колегите!?смятам,че предвид изказването ти,така е правилно?Нека си кажат мнението и другите?
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #54
                    От: проблем в запалването на Витара.

                    НЯМАМ ДУМИ !!!! браво Стефане така се обяснява
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #55
                      От: проблем в запалването на Витара.


                      Всъщност, това си го пише в документа, който колегата Vitarrra е пуснал. Просто превеждам, с дребни пояснения. Радвам се, че се е получило достатъчно ясно.
                      Ще поровя за по-свястна процедура за центровка на ТПСа на моноинжекцията, че това, което имам е малко ... извратено. В смисъл, иска вакуумпомпа. Мисля, че може и без нея, но ще е утре, трябва да проверя нещо най-напред.
                      Ако някой има по-читава процедура, която може да се прави с подръчни инструменти, направо да я пуска.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #56
                        От: проблем в запалването на Витара.

                        (Крейзи еМо) Всъщност няма кой да потърси в интернет преводач(има ги бол) ами е по лесно само да пишем глупости и ако някой обясни добре ако не си траем."затова си носи кръста" ми нося си го и моя тпс си работи.( претендираш в един друг форум,че имаш два сервиза и еди колко си коли,че всичко си правиш сам а пък кво излиза,няма ли някой да ми го направи.)
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • #57
                          От: проблем в запалването на Витара.

                          колега...няма да ти падам на нивото!...просто не ми е в стила!Къде какво пиша,не е твоя работа,също както този форум няма нищо общо с онзи,пък и не смятам,че ти си човека,който да ми дава направления....тук вариянтите са два!Първия....помагаш,без да се заяждаш!Вторият....като незнаеш,си траеш!Ако обичаш спри да спамиш темата със зависта и злобата,които те обвземат и ако имаш нещо да ми казваш,го напиши на лично!
                          Колега tef4o,благодаря ти за реакцията!Ако намериш някаква конкретика за моното,ще съм ти благодарен!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #58
                            От: проблем в запалването на Витара.

                            Някои може ли да ми даде телефона на тефчо

                            Коментар


                            • #59
                              От: проблем в запалването на Витара.

                              Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                              Ми сега от последното баране преди 1 месец някаде е добре.Паля на газ в студеното почти от раз и не ми играят оборотите.Някога само като загрее вместо да са 900 падат на 750 някаде ама тва много рядко.Искам да те питам това нормално ли е когато е студена даржи кам 1400-500 оборота и започват да падат чак когато стрелката за температурата започне да навлиза в скалата?Когато стигне първото деление остават на 900 и повече не се качва температурата?
                              Напълно нормално.
                              Това е така нареченият автоматичен смукач, който се командва от температурен датчик
                              ARO 243 D
                              TATA SAFARI 4x4
                              VITARA ДБ 16v
                              Всичкото с лебедки 😂

                              Коментар


                              • #60
                                От: проблем в запалването на Витара.

                                Здравейте колеги. Искам да задам един въпрос , който не е точно по темата ....... може ли витара 1.6моно 8 клапана да работи само на газ ако е махнат компютъра? Предварително благодаря на всички отзовали се.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X