Обява

Свий
Няма добавени обяви.

+ и - на редукторните мостове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: + и - на редукторните мостове

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Пинйона и короната ,гаранция не са здрави.Но как си успял да я счупиш като знам колко е дебела ,просто не знам./28/9/
    Не е ли 25/9?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • До: + и - на редукторните мостове

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Не е ли 25/9?

      Утре ще ти ги преброя ако не забравя.Ако си на зор звънни
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • До: + и - на редукторните мостове

        Имам профански коментар и още по-профански въпрос...

        Първо да се застраховам от подигравки - признавам без бой че 3/4 от термините в темата ги гадая. Като малко дете съм което слуша родителите и по тона им що годе вдява за какво става въпрос, или си въобръзява че вдява.

        Коментарът ми е че ми звучи логично в една конструкция да има бушон.

        Въпросът ми е - защо трябва бушонът да е жичка (детайл) която/който да гори (да се чупи) ?

        Възможно ли е/съществува ли начин/направено/ ли е просто вместо този бушон (въпросната "гъбка" която се чупи) да се направи нещо някъде другаде по веригата което примерно да приплъзва ? Да изключва ? Да отцепва ? Да върти бясно в масло/течност/гнас/слуз ?

        Или просто без да искам тръгнах да описвам автоматична кутия, без да си давам сметка ?

        С две думи - има ли такъв вариант, който да остане съизмерим с останалата простота на конструкцията/евтинията на уаза, или напротив - дори да може да се направи, автоматично отскачаме в ценови/сложностни категории които ще струват повече от два уаза и ще са ремонтируеми само в сервиз ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • До: + и - на редукторните мостове

          Колега,не че аз много разбирам,ама за Уаз,ти сам си си отговорил.Просто това е военна машина която ,основното и достойнство е да е ремонтопригодна в полеви условия.Такава конструкция ,сигурно е възможна/има такива изключващи муфи ,и диференциали с ограничено приплъзване/но Уаза вече няма,да е Уаз,а някаква много по-скъпа и съвсем друг тип машина.Затова и ние всички се опитва ме да дотунингова ме нашите машини,защото на конструкторите им се налага да правят ред,компромиси,а не че не могат даго измислят и направят.Така мисля,аз,не е нужно и да съм прав.

          Коментар


          • До: + и - на редукторните мостове

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            ... С две думи - има ли такъв вариант, който да остане съизмерим с останалата простота на конструкцията/евтинията на уаза ...
            Например, когато се произвежда това, което конструкторите са начертали, да се използват качествени материали и да се спазват технологиите.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: + и - на редукторните мостове

              Няма ,такъв филм.Преди 90г. докарвах ме по 70-80 бр.Уазки от пристанището във Варна,до София.Цената на фъргона беше,около 3.600лв.,а на Уаз-469- 5.200лв.Ако за тия пари Японците могат да сложат ,много качествени матриали и качествена сглобка и конструкция,отдавна да се продават само японски джипове в света.За бройката говоря за 15 дни.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X