Обява

Свий
Няма добавени обяви.

+ и - на редукторните мостове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • + и - на редукторните мостове

    Здравейте колеги имам следния въпрос към вас.мой приятел има УАЗ Хънтър и се е навил да купува редуктурни мостове. Може ли да кажете издържливи ли са от какво страдат и какво се чупи при тях. Също и дали е възможна принудителна блокировка на задния мост и от какъв вид и модел ще му препоръчате.Благодарим предварително.

  • #2
    До: +и- на редукторните мостове

    Чупят гъбки на предния мост, от време на време, но не бих казал че е кой-знае какъв проблем, още повече че са евтини частите.

    Иначе, блокажи има, разбира се. Кеф ти на предния, кеф ти на задния. Няколко чишита.

    Нека колегите, притежаващи такива мостове, да споделят подробностите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: +и- на редукторните мостове

      Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
      Здравейте колеги имам следния въпрос към вас.мой приятел има УАЗ Хънтър и се е навил да купува редуктурни мостове. Може ли да кажете издържливи ли са от какво страдат и какво се чупи при тях. Също и дали е възможна принудителна блокировка на задния мост и от какъв вид и модел ще му препоръчате.Благодарим предварително.
      Блокажи има руски - принудителни и самоблокиращи. Не знам дали някоя от западните марки произвежда блокаж, специално за тези мостове.

      Иначе логиката е, че техниката с военно предназначение е по-издръжлива от гражданската такава - дали е така - колегите с такива мостове ще потвърдят или отрекат.

      Редукторните мостове на УАЗ имат един основен проблем, на който още не съм намерил решение - цената

      Коментар


      • #4
        До: +и- на редукторните мостове

        Колкото до цената за колко пари е последната ви информация.И заслужават ли си парите като качество изискват ли по специални грижи.

        Коментар


        • #5
          До: +и- на редукторните мостове

          Според мен си заслужават всяка стотинка ....... а те са около 6 000 лв. или поне това ми е останало в главата.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: +и- на редукторните мостове

            4500лв+ за нови.
            На скоро (преди 3-4 месеца) заминаха едни тук във форума за 1800лв, но употребявани.
            За заслужаване си заслужават - всеки обаче си прави сметка.

            Коментар


            • #7
              До: +и- на редукторните мостове

              Аз съм с редукторни.Монтирани на Самурай.Заслужават си всяка стотинка.Предимствата са ясни,няма да ги коментираме.Недостатъци:Тежки са,в оригиналният вид направо си нямаш спирачки.Късат гъбки,/аз лично задна/но имаме спор по темата дали да са по-здрави.Блокажи само от Русия.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                До: +и- на редукторните мостове

                Благодаря колеги а относно задния блокаж ще имали ядове, четох за УАЗа на ГОЛДИ,че чупел дясната гъбка.Някой да сподели мнение.

                Коментар


                • #9
                  До: +и- на редукторните мостове

                  Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                  Благодаря колеги а относно задния блокаж ще имали ядове, четох за УАЗа на ГОЛДИ,че чупел дясната гъбка.Някой да сподели мнение.
                  Аз не съм с блокаж и не мога да ти отговоря.А гъбка си се къса и без блокаж,мерак да имаш само.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    До: +и- на редукторните мостове

                    Porednata goliama zabluda na foruma.Ne minava tam kadeto ne minava6 s gravdanskite mostove.6e pi6a pove4e kato se pribera v Balgaria za6toto tuk klaviaturata nema BG.bukvi.

                    Превод:
                    Поредната голяма заблуда на Форума. Не минава там, където не минаваш с гражданските мостове. Ще пиша повече като се прибер в България.
                    Последно редактирано от Ясен; 23-03-09, 18:42. Причина: Превод

                    Коментар


                    • #11
                      До: +и- на редукторните мостове

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      [SIZE=1]Поредната голяма заблуда на Форума. Не минава там, където не минаваш с гражданските мостове. Ще пиша повече като се прибер в България.[/COLOR]
                      С това не мога да се съглася. Ако препятствието затрудни редукторните мостове, то с гражданските е непреодолимо. Вярно, че е въпрос и на гуми, блокажи и водач, но всички предимства са за редукторните.
                      А гъбките че се късат - късат се, точно толкова колкото и полуосите на обикновения мост, само дето смяната им е несравнимо по-лесна.
                      За да смениш полуос трябва да разтуриш целия мост. При УАЗ това е кошмарно занимание - мостът се цепи на две и се сваля от колата...
                      При редукторния може и гумата да не вадиш за да смениш гъбката
                      При него полуоската е разтоварена от редуктора, а гъбата изпълнява функцията и на предпазител.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: +и- на редукторните мостове

                        Нормалните екипажи изобщо не се завират там, откъдето са минали уазове на военни мостове. На щатните гуми 31", клиренсът е 30 сантиметра, на колхозните - 22. "Уазы на вояках!!!" е паническа команда подавана от щурмана на какъв да е джип, по която нормалния пилот веднага прекратява всякакво движение, а щурманът хуква да търси обход. Чак до комедията с вечните контестации на дифендърите на Ладога.
                        Малко по-тежки са от колхозните. Смятат се за по-ненадеждни, защото имат повече части. Но бушонното място са гъбките, не полуоските. Може да носиш цял сандък резервни, и се ремонтират на място по-лесно и бързо.
                        За тях самоблокове почти няма и са много скъпи. Принудителни блокировки има, струват наполовина. Остава проблема с докарването им от Русия. Уж всички пътуват, пък като търсиш камион, който ходи до там - няма.

                        Да, Хънтъра е силно и дълбоко съсипан УАЗ. Едва ли си струва разправията с тоя модел.
                        Последно редактирано от Стефан; 23-03-09, 22:28.

                        Коментар


                        • #13
                          До: +и- на редукторните мостове

                          Кажете може ли да се монтират на буханка. Нещо съм се вдъхновил да си имам фургон.

                          Коментар


                          • #14
                            До: +и- на редукторните мостове

                            Ей преди малко се ядосах и ходих да меря клиренса. 35 см.от земята до прасето на дифа.Просто на някой му е киселко гроздето.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: +и- на редукторните мостове

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Кажете може ли да се монтират на буханка. Нещо съм се вдъхновил да си имам фургон.
                              Може на всичко , мерак да имаш.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X