Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
    От по-големите,хАмериканските!!!

    И работата взе да заприличва на носене а не на каране!

    Според мен,най-важното е ,късмет и въже ,ако ти изневери късмета(да те издърпа до бусовете,където има всичко)

    Така е,
    но аз например искам да съм независи от асистенцията.
    Щото баш като ти се наложи тя ще е на 200км асфал от теб и има още 3-4 чакащи АТВ из деретата дето не си носят и спрей за гуми даже, и този момент естествено ще съм сам - та се почва едно чакане и звънене(ако има сигнал де) А другите си дрифтват веселко...

    А Вие викате Неволята...


    +това в последно време асистенциите са хора които и понятие си нямат от оффроуд та освен да пренасят багажа за друго не стават.
    Последно редактирано от Краси Грудев; 25-03-09, 12:02.

    Коментар


    • #32
      До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

      Според мен е абсолютно безумие, всеки един да носи всичко това. Най необходимите неща могат да се разпределят между участниците. Какъв е смисъла да има 10 лопати и 10 атв-та?!? Нали става въпрос за организирани преходи, където няма да тръгнат двама - трима човека само. Нали става въпрос за един цял екип от участници. Първите 5 неща от списъка в едниния, вторите пет при другия .... и т.н. Друг е въпроса, ако групата се разбие на 5 части от по три атв-та (въпреки, че лично аз не го сятам за добра идея, тъй като не става въпрос за състезание между участниците).
      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

      Коментар


      • #33
        До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

        Сетих се още нещо важно -ФОТОАПАРАТ

        Коментар


        • #34
          До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

          Аз предлагам даприбавим и скоч(шведска лента или онова дето изолира кабели )
          СЪЖАЛЯВАМ ИМА ГО МОЛЯ ПОСТА ДА МИ СЕ ИЗТРИЕ
          Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 28-03-09, 21:02. Причина: МОЛЯ ПОСТА ДА МИ СЕ ИЗТРИЕ
          Non scholae sed vitae discimus.

          Коментар


          • #35
            До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

            Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
            Според мен е абсолютно безумие, всеки един да носи всичко това. Най необходимите неща могат да се разпределят между участниците. Какъв е смисъла да има 10 лопати и 10 атв-та?!? Нали става въпрос за организирани преходи, където няма да тръгнат двама - трима човека само. Нали става въпрос за един цял екип от участници. Първите 5 неща от списъка в едниния, вторите пет при другия .... и т.н. Друг е въпроса, ако групата се разбие на 5 части от по три атв-та (въпреки, че лично аз не го сятам за добра идея, тъй като не става въпрос за състезание между участниците).
            Да, но идеята е да се направи перфектния списък.
            И всеки да го използва както намери за добре - сам,в група с балет Веда и какво ли още не...

            Коментар


            • #36
              До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

              Първоначално публикуван от preskata Преглед на мнение
              Аз предлагам даприбавим и скоч(шведска лента или онова дето изолира кабели )
              СЪЖАЛЯВАМ ИМА ГО МОЛЯ ПОСТА ДА МИ СЕ ИЗТРИЕ
              Що бре скоча или скоча може и за дезинфекция да се ползва

              Коментар


              • #37
                До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                Салфетки за бърсане на очила и др. работи

                Коментар


                • #38
                  До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                  винаги в сакчето на багажника нося
                  компресор 12 волта
                  2 шпрея за гуми
                  фитили
                  въже за теглене
                  инструменти много
                  свински опашки
                  изолирбани и др.
                  доста често ми викат на маитап еи добре че пак си ти
                  а на кормилото гарминчето

                  Коментар


                  • #39
                    До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                    Това е групов спорт!Изчетох всичко и тъкмо щях да кажа,че сте забравили най-важното въжето за теглене!/гледам колегата го е описал/Така,първо всички ще се съгласят,такъв тип преходи се правят в група/минимум 3-ма,"кат ше е чета да си има и предател"/някой от отговорностите могат да се разпределят.Второ колкото и да не ви се ще,групата винаги трябва да е цветна/поне едно работно/4х4 УТВ-товарен кон/.После,това си е чист мото-туризъм/задължително поне едно шалте и дебело яке,прибори за сутрешен тоалет,.Мога да изброя поне сто работи които не сте описали.Хората за този тип "екстрмизъм"отдавна са го измислили/всичките зарядни са на слънчеви панели или с манивели/аз поне фенер с манивела взех/.Май моног се унасям.В заключение "подготовка като за ядрена зима и после всичката газ".И като казах газ,сложете и по едно жило,ей тъй за всеки случай/аз вчера откъснах пак/Желая,здраве и пари за глезотии на всички.
                    Няма невъзможни неща!Или техниката е слаба,или парите са малко...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                      Живко има много опит защото кара много често сам за което му се възхищавам и притеснявам .

                      ps.Живко , глобен си задето в събота мина край къщи и не се обади(намали ,погледна към къщи но не ме видя)!
                      Последно редактирано от Красимир Найденов; 21-09-09, 07:34.
                      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                        Добавям още към аптечката
                        МАГНЕЗИУМ ДИАСПОРАЛ


                        Помага при мускулни схващания,крампи и изтръпване на крайниците от пренатоварване

                        NEURALGIN

                        Витанини B
                        при възпаление от изтиване на нервни окончания

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                          А спален чувал, все пак няма да спинкаме на земята. И горивото да е поне 20 литра защото нищо несе знае все пак.

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                            Първоначално публикуван от mitko-87 Преглед на мнение
                            А спален чувал, все пак няма да спинкаме на земята. И горивото да е поне 20 литра защото нищо несе знае все пак.
                            Когато се правят такива преходи се спи или на хижа или на хотел там каквото има.Ако случайно някой е решил така да спи по къра нека си носи малка палатка (заема по-малко място от спален човал ако е малка) пък и мисля , че някъде в темата имаше "палатка" като нужно нещо (чел съм я преди много време и не съм сигурен)
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #44
                              От: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                              Да поизтупаме праха от темата!Отдавна си мечтая за такава експедиция и си мисля да подготвя атв то за такава другото лято.Аз винаги си нося и здрави найлонови торбички.Много често ми се мокрят ботушите,и като пропуснат и се намокрят,единствено найлоновите торбички върху сухи чорапи спасяват от влагата!Просто,но върши работа!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • #45
                                От: Списък на необходими вещи за АТВ експедиция над 300км

                                Добре , някой смятал ли е колко е оптимума за товар за експедиция с такава продължителност? И ако да как ще се разпредели теглото на товара - в раница или на машината?
                                В някой случай се налага съпорт машина на определено разстояние.
                                НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                                Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X