Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

    Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
    Нещо не можах да те разбера, за демпфера е ясно, но какво да бутам кормилото бе колега, какво ще се случи като го бутам? Айде за дърпането се прадполага, че ще олекне една идея предницата, ама това да не ти е ктм-че 115кг с пълен резервоар...?
    Аз лично напълно разбрах Явор.Идеята е не да стискаш ръкохватките , а да използваш равномерно разпределен натиск/опън върху кормилото с който да управляващ .
    Много важно е когато преминаваш през неравности да намаляваш натоварването върху предницата-преминаваш с газ и изтегляш тялото/центъра на тежеста назад.
    Разбира се има моменти в които това е неприложимо!
    Последно редактирано от Красимир Найденов; 13-04-10, 16:48.
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

    Коментар


    • #92
      До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

      Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
      Аз лично напълно разбрах Явор.Идеята е не да стискаш ръкохватките , а да използваш равномерно разпределен натиск/опън върху кормилото с който да управляващ .
      Много важно е когато преминаваш през неравности да намаляваш натоварването върху предницата-преминаваш с газ и изтегляш тялото/центъра на тежеста назад.
      Разбира се има моменти в които това е неприложимо!
      Ясно...разбрах го, ноооо малко им е тежка предницата на работните мечоци и трудно се прилага номера с газта и дърпането/промяната на тежестта. Това ми е мисълта...Не е като на моторетката, като видиш неравност и задаваш газта и същевременно подръпваш кормилцето нагоре....и си минаваш като пич само на задно колело. Лично аз като сляза от четириколката и седна на моторетка, все едно карам детско колелце

      Коментар


      • #93
        До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

        абе вземи си демфер и не се мъчи, иначе хем трябва да държиш здраво, хем да си отпуснат в ръцете, защото при силен удар няма как да го задържиш /без демфер/

        Коментар


        • #94
          От: До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

          Един много трагичен случай 2009 година Мариян Цанков Той ми е чичо и това което се случи с него е много тъжно.Той беше човек с много опит и не само при атв-тата.На всеки може да се случи не се мислете за безсмъртни.Една малка грешка или газареене може да ви коства живота.Мислете преди да карате и най-важното преценявайте възможностите си .

          Коментар


          • #95
            От: До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

            Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
            Засега, проблемните ситуации, които съм имал се състоят в рязко извиване на кормилото в едната посока, вселдствие на удар на предната гума в дърво, камък, при преминаване през "канавки"...
            Оттам ми се разтяга едната китка, което е неприятно. Държа да спомена, че стискам доста здраво кормилото, но въпреки това, понякога така става. Естествено и при внезапно завъртане до крайно положение на кормилото е, че машината спира внезапно и има голяма опасност да изхвръкнеш през кормилото...
            Как да се предпазим, освен якият хват?!
            И аз така освем това успях да изкривя и кормилните щанги и неме питайте как се прибрах.
            А относно дрифтенето на всякакви терени е най-важно центъра на тежеста да не е по-висок от от предполагаемото странично ускорение, ама зависи и от терена на който се дрифти особено на асвалт с малко чакъл много гобре дрифти ама барне ли чист асвалт или изправяш кормилото или те тръшва по гръб и е много болезнено (зависи от АТВ-то ) и водещо до счупени крайници и тн железа и кокали.
            И запомнете НА ЦЕЛЯЗОТО МАЙНАТА МУ, НИЕ ДАСМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ. ЗА НЕГО РЕЗЕРВНИ чАСТИ ИМА АМА ЗА НАС СА ОГРАНИчЕНИ........

            Коментар


            • #96
              Колко са опасни АТВтата? Ситуации... Как да се предпазим от падане и контузии

              Миналия ден нямаше мераклии и тръгнах сам с китаеца да се разходя. След 1 час каране се заоблачи и, за да се предпазя от случайни гръмотевици се спуснах в ниското. Както си карах, пътя пресече реката. Всичкото хубаво, ама някакъв трактор копал там, не знам какво е правел, най-вероятно е вадил пясък. Дълбочината изглеждаше до глезена. Тръгнах аз на първа и като влязох вътре, атв-то застана на кантар и яко се закопа. Почнах да мисля (пробвах всички възможни неща за вадене: скачах, качвах се отгоре, нареждах пръчки отдолу....) След още 1 час борба почна да скапва. Викам си: Сега ще придойде реката, ще ме отнесе, а бях се изморил вече. Започнах да умувам някаква лебедка, но нищо не се получи и пак се захванх с ваденето. След още 30 минути спасението дойде. Минах му от пред и го вдигнах, но каквото и да правех, не можех да го изкарам на тоя бряг и пробвах на другия. За 5 минути го изкарах на другия бряг (без да искам сгазих една водня змия ), ама ся трябваше да се върна обратно. Обиколих наоколо и намерих едно по-плитко място. Изкопах малко и излезнах от там за 10 минути. Всичко вече беше наред и вече бях спокоен. Мислех да викам да ме дърпат с ладата, ама там кола не можеше да дойде. Сори, че няма снимков материал и е малко скучно. С малкото ми навъртяни километри се уверих, че трябва да се избягва карането сам.
              Дарин 0897042636
              ВАЗ 2105

              Коментар


              • #97
                От: Избягвайте да карате сами ..

                ...или си сложи лебедка!Има и доста досъпни а вършат безценна работа в такива случаи!Поздрави!
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #98
                  От: Избягвайте да карате сами ..

                  ето едно топло клипче заради готини гуми "за мъгла" http://www.youtube.com/watch?v=603thkjaWog

                  Коментар


                  • #99
                    От: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                    Аз наскоро по едно склонче нагоре и тъкмо да се кача и АТВ-то огасна. Осетих, че тръгна назад(беше мокро) и реших, че по - добре да се натроши АТВ-то, отколкото да се натроша заедно с него и скочих от него, а то започна да се въргаля надоло. Нямаше ми нищо на мен, последиците от АТВ-то бяха - изкривена спирачка и изкривен калник(одоло желязото, което го държи). Качих се изправих кормилот нагоре вдигнах съединитела и спирачката нагоре и продължих прехода си.
                    ПО-ДОБРЕ СКОЧЕТЕ ОТ АТВ-ТО, ОТКОЛКОТО ДА ВИ ХВАНЕ И ДА ЗАПОЧНЕТЕ ВЪРГАЛЯНЕТО С НЕГО. ЖЕЛЯЗОТО СЕ ПРАВИ...!

                    Коментар


                    • От: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                      Сина скоро навършва 14 години.Разумно ли е да му дам,да кара АТВ-то ?

                      Коментар


                      • От: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                        Не тествайте прекалено стръмни маршрути по които сте видяли,че са орали мотори.Повярвайте ми никога няма да можете да ги изкачите.
                        Чувството при "увисването" на най неподходящото възможно място е просто .......

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X