Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

    Здравейте колеги !!!

    В тази тема искам да публикуваме разни разрешения на често срещани проблеми свързани с марката Bashan. Тъй като чета вече за доста проблеми с китайчетата ще ви покажа как аз преодолях една част от тях:

    Планката на задния спирачен апарат дрънкаше отвратително и след като я разглобих разбрах че втулката се е разбила . За 10лв. при първия стругар се получава разкошно .

    Лагерите на предните главини директно се разпаднаха но небеше страшно аз си взех на "SNR"-5лв а на "SKF" Струват 9лв размера на лагерите е 6003zz много за разпространени има ги навсякаде.

    На един приятел му се скапа съединителя и докато го свалим беше голям зор има една много крива гайка за която неможахме да намерим ключ и за това се наложи да си правим на стругар за това побликувам и размерите на ключа
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

    Първоначално публикуван от Tintinmin Преглед на мнение
    Здравейте колеги !!!

    В тази тема искам да публикуваме разни разрешения на често срещани проблеми свързани с марката Bashan. Тъй като чета вече за доста проблеми с китайчетата ще ви покажа как аз преодолях една част от тях:

    Планката на задния спирачен апарат дрънкаше отвратително и след като я разглобих разбрах че втулката се е разбила . За 10лв. при първия стругар се получава разкошно .

    Лагерите на предните главини директно се разпаднаха но небеше страшно аз си взех на "SNR"-5лв а на "SKF" Струват 9лв размера на лагерите е 6003zz много за разпространени има ги навсякаде.

    На един приятел му се скапа съединителя и докато го свалим беше голям зор има една много крива гайка за която неможахме да намерим ключ и за това се наложи да си правим на стругар за това побликувам и размерите на ключа
    Здравей Колега! Защо ми се струва,че сме от 1 град Имайки се в предвид,че точно от Банкя сте няколко човека (отскоро) с Башаните А и доколкото чух на Толев се бил повредил съединителя,а лагерите на предницата са нещо обичайно, и пеката май беше изревал първи от тях
    Спирачния апарат отзад е 100% болното място на башана,няма човек,който да не се е оплакал от него. Фтулки,лагери,кормилни накраиници и шарнири също са основни консумативи и вече и аз отодавна ги сменях и отпред и отзад, ако имате някакъв проблем с тях също мога да помогна за ремонта (как,къде..)..
    ПП>Друго нещо което се сещам,че може да се смени да не кажа веднага след закопуване на този модел атв,е оригиналната му свещ, бързо здава багажа и дава ядове,и човек може доста да се почуди от какво са,докато разбере,че е от свеща която си има искра Аз лично си взех Champion RAX92YC и откакто съм с нея никакви ядове,даже една подарих на приятел,който просто какво ли не прави по атв-то,за да го запали и само сложи свеща и всичко се оправи
    Последно редактирано от Бойко; 21-03-09, 13:30.
    [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

    Коментар


    • #3
      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

      Изключително полезна тема.наизтина Башана си има и своите косури,и смятам че точно тези теми ще допринесът за отстраняването им. още утре започвам с доработките.

      Коментар


      • #4
        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

        А защо темата да не бъде за bashan,shineray,zongenshen
        Non scholae sed vitae discimus.

        Коментар


        • #5
          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от BoYkO Преглед на мнение
          Фтулки,лагери,кормилни накраиници и шарнири също са основни консумативи и вече и аз отодавна ги сменях и отпред и отзад, ако имате някакъв проблем с тях също мога да помогна за ремонта (как,къде..)..
          BoYkO ще споделиш ли за шарнирите и накрайниците че дойде момента .
          Дай някакви размери или от каква друга машина стават .

          Коментар


          • #6
            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от Tintinmin Преглед на мнение
            BoYkO ще споделиш ли за шарнирите и накрайниците че дойде момента .
            Дай някакви размери или от каква друга машина стават .
            Шарнирите съм ги правил при един човек,от овча купел (има сервиз ходова част малко след Италианеца),слага им нови маншони,който си уплътняват хъбаво и не влиза кал и пясък в болта, и като ги направи със сигурност изкарват повече от нови китайски ! Накрайници исках да ги подменя с нови по-качествени,но в крайна сметка пак взех китайски понеже те ми изкараха доста и невиждам смисъл да дам сума пари за някакви други като тези са по 5лв. бройката.
            [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

            Коментар


            • #7
              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

              За хлопането отзаде това е решението... Снимката не е на моето но така трябва да се получи Вчера защото просто откачах от това дрънкане и реших да го вържа по същия начин но с миши опашки... Ефекта беше мн добър (дрънкането спря нацяло), само че като даваш назад и набиеш спирачка пукаха (иска си пружина тогава да се разтяга малко). Трябва да немеря време сега да купя една пружинка и да я направя...
              Другия мой проблем е развиването на двете гайки който държат задния диск (отстрани). На тази снимка пак се вижда решението, слага се скоба която мисля не е на резба а се стяга с помоща на болт (нещо като скобите за маркучите за стягане представлява). Смятам и такава да намеря, защото и с стоп паста мазах и с всичко и пак се развива

              Мерси много на всички горе помогнали, особено за лагерите ми беше доста полезно
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                Да знаете от каде да си купя рамка за BS200s-7 че моята е смачкана доста лошо заштото един малоумник ми блъсна АТВто с кола

                Коментар


                • #9
                  До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                  да ти кажа,части за момента в БГ много трудно,да некажа че почти няма. но пробвай тук 0899971410,,

                  Коментар


                  • #10
                    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                    Здравей,ако изчакаш до началото на месец май ще ти намеря рамка за BS 200 S7 в новия контейнер имам пет броя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от tzeko_vd Преглед на мнение
                      Да знаете от каде да си купя рамка за BS200s-7 че моята е смачкана доста лошо заштото един малоумник ми блъсна АТВто с кола
                      Лоша работа! Рамка незнам дали някой продава,носачи и плаващо рамо-да,но цяла рамка трудна работа,виж при Недко от Търговище- motobg.net (незнам дали момчето което е дало телефон преди мен не е на недко ) И дори и да има рамка при него няма да е от башан,защото той има доста части за китайци,но не конкретно за башан. Има и още доста други хора,които продават части за китайски,но също едва ли имат рамки. Мога да ти дам и Никовете(имената) на двама,които продават башани и може и да ти оредят рамка,но само никовете,телефони незнам И то ако ги искаш трябва да ми пишеш 1 лс,че не са от този форум.

                      Първоначално публикуван от vivagogo Преглед на мнение
                      да ти кажа,части за момента в БГ много трудно,да некажа че почти няма. но пробвай тук 0899971410,,
                      Не съм на това мнение колега. Части за китайски атв та,както и продавачи мога да ти изброя поне 7 човека,които аз знам. Отделен е въпроса като поръчаш нещо дали няма да се счупи още преди да е стигнало при теб и дали ще ти пасне Пример: Поръчвам си маска за башана (пласмасата около фара) От тези 7 човека един ми свърши работа,но на снимките които ми прати да видя дали това,което има той,е това което на мен ми трябва маската беше черна, изрично му казах искам черна-прати ми сива и изобщо не пасваше,сякаш не беше изобщо за това атв. Явно калъпа в който е отливане беше съвсем друг,защото се наложи да го грея с пистолет за горещ въздух и да си моделирам аз.
                      Последно редактирано от Бойко; 10-04-09, 13:53.
                      [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                        точно на този телефон звъннах и до месец може би рамката и ощте доста други части ще са тук

                        Коментар


                        • #13
                          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                          Вече попаднах и на поредният китайски абсурдл.Във книжката на АТВ-то(bashan bs7) пише че е препорачително да се използва запалителна свещ NGK C7HSA,,днес си купих 2 такива свеща,и познайте-не стават.по -малки са.Ако на някой му трябват свещи NGK C7HSA..ще му ги подаря

                          Коментар


                          • #14
                            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от vivagogo Преглед на мнение
                            Вече попаднах и на поредният китайски абсурдл.Във книжката на АТВ-то(bashan bs7) пише че е препорачително да се използва запалителна свещ NGK C7HSA,,днес си купих 2 такива свеща,и познайте-не стават.по -малки са.Ако на някой му трябват свещи NGK C7HSA..ще му ги подаря
                            Ммм,незнам,да не е станала някоя грешка с някой символ Аз карам с CHAMPION RAX92YC и нямам никакви ядове !
                            [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                              Там е работата Boyko..че грешка няма.утре ще си купя CHAMPION-а,за който спомена ,,мерси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X