Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

    Здравейте, вече и аз официално се присъединих към отбора на Башаните. Искам да попитам за първият проблем, който срещнах- при скорост над 50 км.ч. , предницата започва да тресе. Някой знае ли каква може да е причината ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #17
      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

      Не са регулирани добре предните гуми и при мен беше така търсих сервиз където да ги оправят но не намерих и се хванахме с баща ми мерихме правихме и накрая стана сега няма никакъв проблем.

      Коментар


      • #18
        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от milen_b Преглед на мнение
        Не са регулирани добре предните гуми и при мен беше така търсих сервиз където да ги оправят но не намерих и се хванахме с баща ми мерихме правихме и накрая стана сега няма никакъв проблем.
        ОК, мерси за съвета. Ще го мъча. "Под регулирани" какво имаш предвид? Бяга им успоредността ли?

        А маслото на колко км. го сменяте? Тоя Бяшан е на 1800 км. и маслото му го сменях веднъж лично след разработката с Мотул- QUAD. От тогава се кара само по асвалт. Дали да му го сменям пак?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #19
          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

          За маслото не знам защото моя е едва на 250 км ,а иначе за гумите точно това имам предвид мойте бяха леко на страни не бяха успоредни и като вдигнех 60 и почваше да се клати .

          Коментар


          • #20
            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

            Ами за маслото е хубаво да го смениш сега и после може чак на 2500примерно... Хубаво е и да му направиш малко прегледче, аз като го взех моя (пак стар на 1600беше, но в окаяно състояние) смянях масло, антифриза си погледни, спирачна течност, болтове пристегни (специално отзаде до спирачния диск има 2 гайки тях на 100% развии умацай хубаво с локтаит и пак стегни здраво), както и болтовете на гумите гледай редовно. Друго за което се сещам е погледни кормилни накрайници (от изгъзване каране на странични гуми и тем подобни се е..ват), както и виж отзаде главините дали имат луфт. Абе иска си основно прегледче щом е 2 ръка и най-вече взимай локтайт и мажи смело

            Коментар


            • #21
              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от milen_b Преглед на мнение
              За маслото не знам защото моя е едва на 250 км ,а иначе за гумите точно това имам предвид мойте бяха леко на страни не бяха успоредни и като вдигнех 60 и почваше да се клати .
              Те трябва да са ти настрани за оффроад, ако искаш да го караш на хасфалт трябва да ти сочат леко навътре. Сочат ли ти в права лини не са настроени нито за едното нито за другото. Знаее ли от къде мога да си намеря хубави кормилни накрайници, моите от както почнах да карам на странични гуми почнаха да отварят луфт. За сега е малко но по-натам искам да ги сменя с по-здрави.

              Коментар


              • #22
                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                ...Знаее ли от къде мога да си намеря хубави кормилни накрайници, моите от както почнах да карам на странични гуми почнаха да отварят луфт. За сега е малко но по-натам искам да ги сменя с по-здрави.
                Или търсиш да паснат от някое япоснско (сваляш и мериш) или от автомобил търсиш (някой казват от еди си какъв други от друг, абе най-добре пак сваляш и налагаш). И аз съм забелязал че първо десните се скапват (не само на мен и на някой други машини, явно карането на десните гуми е по-лесно и за това на всички ни там се появява първо луфта).

                Коментар


                • #23
                  До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                  Вчера обстойно ревизирах машината и горе-долу ми е ясно какво трябва да се подмени. Обаче изникнаха няколко въпроса

                  1. Накрайниците отпред- Бойко спомена, че си е купил по 5 лева бройката, но не спомена от къде. Някой знае ли къде в София мога да намеря и дали изобщо си заслужават, защото тези оригиналните, уж с гресьорки, но бяха зле още при покупката.

                  2. Това чудо на техниката има ли маслен филтър изобщо ?

                  3. Кормилните щанги- маншоните им се разпадат, пък и имат луфт. Чудя се дали да не ги рециклирам ? Или да търся нови ?

                  4. Шарнирите ми изглеждат здрави, но ми се струва, че горните ще паснат от Лада. Някой има ли наблюдения изобщо за взаимозаменяемите части на този модел Башан с автомобилни?

                  Като цяло ми се иска да направя всичко максимално здраво, защото не ми се занимава с ремонти често

                  Благодаря ви за отговорите предварително, ако изникнат нови въпроси ще питам
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #24
                    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                    Всичко здраво няма да стане... Днеска ми се наложи да свалям и отварям карбуратор посредата на пътя (да благодаря на едни рибари че ми услужиха с клуче и отверка) и да оправя поплавака на иглата (беше заседнал и от целия карб течеше бензин и т.н...). Така че какво да ти кажа, аз по ходовата част проблеми не съм имал (поне не се сещам за нещо сериозно), но пак си е хубаво да се подържа.
                    За накрайниците, за който Бойко е споменал мисля че за тези от Недко от Търговище (http://motobg.net/spmoto7.html, доста точен човек вече няколко пъти пазарувам от него и всичко е ОК), но не съм сигурен пак, само Бойко може да каже със сигурност.
                    Това "ЧУДО" на техниката няма маслен филтър
                    За кормилните щанги сам си прецени, 17лв са при Недко, но пак сам си прецени, чувал съм че и от автомобил слагали...
                    За шарнирите какво да ти кажа, ако са здрави за сега не ги барай
                    Всичко е въпрос на поддръжка пак да кажа Като си го гледаш добре и то ще те слуша


                    Пп. Аз да попитам, понеже имам много гаден проблем пък с капачката на резервоара (дрънчи Отвратително и направо полудявам) и вече съм пробвал какво ли не за да я накарам да спре (сега е с една вътрешна гума от колело облечена да не хлопа мн че не се издържа), та може ли да се замени с друга (дори предпочитам да е без ключ) и ако да някой пробвал ли е, виждал ли е от какво може да стане... И съм замислил и филтър (имаме агрегат и при него е точно на гърлото на резервоара, доста боклучета обира), та да сложа такъв, че вече 3 пъти отварям и чистя карб за 700км

                    Коментар


                    • #25
                      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                      Всичко здраво няма да стане... Днеска ми се наложи да свалям и отварям карбуратор посредата на пътя (да благодаря на едни рибари че ми услужиха с клуче и отверка) и да оправя поплавака на иглата (беше заседнал и от целия карб течеше бензин и т.н...). Така че какво да ти кажа, аз по ходовата част проблеми не съм имал (поне не се сещам за нещо сериозно), но пак си е хубаво да се подържа.
                      За накрайниците, за който Бойко е споменал мисля че за тези от Недко от Търговище (http://motobg.net/spmoto7.html, доста точен човек вече няколко пъти пазарувам от него и всичко е ОК), но не съм сигурен пак, само Бойко може да каже със сигурност.
                      Това "ЧУДО" на техниката няма маслен филтър
                      За кормилните щанги сам си прецени, 17лв са при Недко, но пак сам си прецени, чувал съм че и от автомобил слагали...
                      За шарнирите какво да ти кажа, ако са здрави за сега не ги барай
                      Всичко е въпрос на поддръжка пак да кажа Като си го гледаш добре и то ще те слуша


                      Пп. Аз да попитам, понеже имам много гаден проблем пък с капачката на резервоара (дрънчи Отвратително и направо полудявам) и вече съм пробвал какво ли не за да я накарам да спре (сега е с една вътрешна гума от колело облечена да не хлопа мн че не се издържа), та може ли да се замени с друга (дори предпочитам да е без ключ) и ако да някой пробвал ли е, виждал ли е от какво може да стане... И съм замислил и филтър (имаме агрегат и при него е точно на гърлото на резервоара, доста боклучета обира), та да сложа такъв, че вече 3 пъти отварям и чистя карб за 700км
                      Може би си прав за Недко, тъй като днес по телефона той ми препоръча да си направя втулките при стругар и да не се занимавам с "оригиналните" които били много зле, иначе ми ги предложи по 5 лв./бр. Решил съм да си правя от полиамид, днес проучих, че се продава на пръчки в "Улмер" на цена 14 лева /кг. като ми ги направят ще напиша размерите и резултата

                      Капачката и при мен дрънка- решението засега е да държа отворена горната част. Преди кранчето, навита в резервоара , трябва да има метална цедка. След кранчето поставяш филтърче от лев, което сменяш през месец-два, и забравяш за проблемите
                      Щангите ще проверя за рециклиране там след Италианеца, ако не става- ще търся от кола.

                      Не ме радва особено технологичното решение за въздушния филтър- кутията е пълна скръб, филтрите от рода на "спортни" ме дразнят много, пък и машината е много шумна с тях. Идеи за преправяне или поне от къде в София да намеря филтър /който явно върви в комплект с цялата кутия/ ????????2
                      Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 18-05-09, 20:46.
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #26
                        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                        Капачката и при мен дрънка- решението засега е да държа отворена горната част. Преди кранчето, навита в резервоара , трябва да има метална цедка. След кранчето поставяш филтърче от лев, което сменяш през месец-два, и забравяш за проблемите
                        Да ама капачката мисля че е на 3 зъба (3 степени се отваря и затваря... Тези зъби при мен са изядени и изобщо ги няма и свободно се отваря и затваря по време на движение (представи си какво ми става главата ). Ще търся да я сменям ама все пак да попитам и тук дали някой не се е сблъсквал с това "проблемче" и решениице съответно...
                        За тази метална цедка не съм я виждал... Къде се намира ?!?? На дъното на резервоара или ? Както и да е аз добре съм го замислил даже мога да го снимам от агрегата как е направнео там и да търся и за мен... А за филтъра след кранчето, сменял съм го 2 пъти вече и пак е за смяна (пак е пълен с боклук и преди и след (в гнездата му) и пак днеска като чистих карба защото се наложи пак имаше боклуци Бензините ни (от петрол зареждам) са пълни (с извинение) Боклуци! Първо че има вода вътре (наливам спирт и го лекувам, но пак не е приятно), но и боклуци има Еми и всичко това за сума пари... Както и да е няма да се оплаквам, но не е приятно въобще

                        Коментар


                        • #27
                          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                          Може би си прав за Недко, тъй като днес по телефона той ми препоръча да си направя втулките при стругар и да не се занимавам с "оригиналните" които били много зле, иначе ми ги предложи по 5 лв./бр. Решил съм да си правя от полиамид, днес проучих, че се продава на пръчки в "Улмер" на цена 14 лева /кг. като ми ги направят ще напиша размерите и резултата

                          Капачката и при мен дрънка- решението засега е да държа отворена горната част. Преди кранчето, навита в резервоара , трябва да има метална цедка. След кранчето поставяш филтърче от лев, което сменяш през месец-два, и забравяш за проблемите
                          Щангите ще проверя за рециклиране там след Италианеца, ако не става- ще търся от кола.

                          Не ме радва особено технологичното решение за въздушния филтър- кутията е пълна скръб, филтрите от рода на "спортни" ме дразнят много, пък и машината е много шумна с тях. Идеи за преправяне или поне от къде в София да намеря филтър /който явно върви в комплект с цялата кутия/ ????????2
                          Здравейте колеги.
                          Започвам отново Дано да съм Ви полезен.
                          За кормилните накрайници става дума за точно тези от Недко от Търговище,за 5лв. изкарват да не кажа почти колкото и на едно кавазаки,затова и аз си ги подмених мойте с нови китайски.
                          Шарнирите и горни и долни съм ги правил точно при този човек,малко след италианеца в красно село се води там ако не се лъжа.М/у италианеца и S-a на трамвая посока Старата баня на Овча купел в дясно има сервиз ходова част,няма как да не го откриете като минавате от там. Мога да кажа,че ми ги направи много хубаво и със сигурност са по-издържливи от китайските,слага им нови маншони. Доволен съм от това момче, телефона му е :0889 66 31 30,както и: 0887 63 19 89.
                          Фтулките на А-рамената пък са ми от френски автомобил(някой от малките-пежо106,рено клио)немога да кажа с точност но като външен и вътрешен размер пасват идеално,единствено са малко по- къси,и този проблем се оправя с по 1 дистанционна фтулчица(като за изработката им съм позлвал вътрешната метална част на старите фтулки.
                          Единствено фтулките на амортесьорите са ми здрави с изкючение на една която пък направих от дебелостенен маркуч и старата метална фтулка. Предполагам при всички башани размера е еднакъв и при интерес,ще измеря маркуча и ще кажа.
                          С филтъра не съм имал проблем ,затова немога да ти кажа нищо.
                          Относно масления филтър-да такъв няма,но има една цедка,за която и аз незнаех до скоро,тя обира,ако има по едри частици или стружки. При смяна на маслото се развива и се мие. По спомен мога да кажа,че се намира отляво на двигателя пред лостчето за скоростите,може би и малко по-ниско.
                          Относно капачката на резервоара и на мен ми подрънчава малко,а и не ми уплатнява хубаво и като карам в гората ми разлива постоянно.

                          ПП> Лагери и семеринги от Лагери Фаг-ООД.- София ул. Опълченска 92/44 тел.02 931 17 12 и 831 20 53. Всички лагери по башо са стандарт и може да се намерят в този магазин само по номер. По спомен лагерите на предните главини са 6003z.

                          Хората с башани сме много,и тези машинки са доста издържливи и изискват минимални разходи за поддръжка,жалко е ,че не всички посещават форумите за АТВ и не споделят мнения препоръки и т.н.
                          Това е! Дано съм бил полезен. Ако има още нещо което знам и някой има нужда,ще пиша!
                          [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                            6003z.
                            Това номера на лагерите на главините ли е ?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                              Охх как бях написъл един голям коментар и мозилата ми се затвори не е истина че почвам отново направо...

                              И така човек да не похвали машината (викнах дявола) и опаа днеска се обади
                              С 2 думи: "Няма Трета" Просто се изгуби и нямам трета... 1,2,3-та ама я няма, все едно неутрал и 4-та. Просто плачевна история... Сега ще трябва всичко да се разглабя и да се погледне (а е кофти когато човек няма къде да го държи пък му се налага и основен ремонт)

                              И така да дойда на моето, ако някой има нещо наум от какво може да е (и на мен ми се въртят едни из главата ама като го отворя ще стане белни), че да даде съветче - ще е от полза
                              Второ да попитам дали на някой му се намира мануал точно за скоростите на башана (ако има някой книжка да го щракне/сканира и да го качи тук Моля) ?!?? Бях ги гледал някъде в bashan.de, но сега не мога да ги намеря (пак ще потърся де).
                              И трето ако се наложи части какво правим ?!? Мисълта ми е този скоростен/превключвателен механизъм който е при Недко от Търговище (знам че не е за башан) дали ще стане ?!?? И ако не става от къде и за колко

                              И така искам да благодаря обаче точно сега на Tintinmin (за ключа за съединителя) и на Бойко (който издаде че имало цедка на маслото). Ще съм благодарен и на всеки дал съвет за нещо докато съм разчепил двигателя
                              Дано сваря и го оправя, интересното беше че нямаше нито чатъркане, нито нищо просто вкарах 3-та и тя си я нямаше И вече взех да се убеждавам че друго си е машинката да си е само твоя и да знаеш че ти си си я гледал и как си си я гледал... Но винаги финансите са пред всичко друго Поздрави на всички!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                                Това със скоростите е неприятно! Преди да разглобиш, никой не може да ти каже категорично от какво е. Но ако ти се наложи да правиш детайл, можеш да ползваш услугите на http://www.nhm-bg.com - изработва всякакви зъбни колела. Купувал съм си от него заден венец за мотора и е перфектен за цената си !!!

                                Бойко, при слагането на втулки от автомобил как реши проблема с хода наляво- надясно на самия носач? Оригинално от вътрешната страна на носача има две зегерки, които обаче смятам да елиминирам. Но как да го фиксирам да не "шава" настрани ???
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X