Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X-Trail - впечатления от собственици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X-Trail - впечатления от собственици

    Първоначално публикуван от vlado_tam Преглед на мнение
    Като добър ученик (какъвто никога не съм бил) прочетох всички коментари и въпреки негативното мнение не съм си взел поука ( винаги съм бил непослушен) - съдба. Готов съм да си купя X Trail. Искам само лекичко да ме бутнете та да падна в бездната или да ме спрете, като ми предложите друго решение.

    1. Цена не повече от 7 000 лв. след 2002 г.
    2. Предимно градско и магистрално каране с 140 км/ч. (без да ми ручи раздатка)
    3. Лек пресечен терен и твърд пясък.
    4. Теглене на Каравана
    5. най важното разход не повече от 8/100

    Моля ако някой може да ме спре да го направи веднага с друго конкретно предложение.

    Ще съм ви много благодарен.
    Точно 136кс дава разход под 7л.при нормално каране по асфалта.

    Коментар


    • От: X-Trail - впечатления от собственици

      Аз имам X Trail 2.2 cDi 136кс 2005г. 6 скорости, разхода е страхотен, извън градско ми е падал на 6/100, но много зависи и колко го настъпваш, защото като го карах с 200км/ч разхода беше доста по-голям
      Имам го от 2008г. от тогава до сега съм сменял датчика за налягане на нафтата, 1 шарнир (скочих в една 40-45см дупка), дискове веднъж и 2-ти накладки, останалите консумативи масла и филтри на определените километри.

      Коментар


      • От: X-Trail - впечатления от собственици

        Къде си го карал с 200? По 5километрово нанадолнище.....Я стига.

        Коментар


        • От: X-Trail - впечатления от собственици

          Дупка 40-45см,дълбока??????
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар


          • От: X-Trail - впечатления от собственици

            По книжка на това МПС му дават максимална скорост 180 км/ч. Не е изключено колегата да е постигал 200 ама ще да е било за кратко и болезнено. Чак да е карал с 200 съмнително. Всяка автомобил с над 160 км/ч харчи колкото прецени за необходимо, кога 6 кога 60...

            Коментар


            • От: X-Trail - впечатления от собственици

              Първоначално публикуван от sgt85 Преглед на мнение
              като го карах с 200км/ч разхода беше доста по-голям
              Имам го от 2008г. от тогава до сега съм сменял датчика за налягане на нафтата, 1 шарнир (скочих в една 40-45см дупка), .
              Колега, ти имаш страхотна машина - върви с 200 и прескача 45 см дупки.
              За толкова години зад волана само няколко пъти съм се возил с 200км/ч, а в 45 см дупка не съм влизал/излизал.
              Със здраве да си я караш.
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • От: X-Trail - впечатления от собственици

                Колата не е лоша. Гори 6/100 дизел извънградско. За риба да идеш, на плаж, в планината на ски , става. Ама да я дръгнеш по някакви калдаръми йок. Отдолу кат я вдигнеш изглежда като някой дамска двуврата кола. Щангите и са тънки колкото кутрито ми.
                Garmin nüvi® 205 (Денка)
                Nissan X-trail

                Коментар


                • От: X-Trail - впечатления от собственици

                  Здравейте !
                  Повдигам тази стара тема, за да не правя нова. Имам следните питания, защото в момента се чудя между T30 фейслифт и Т31.
                  1. Това че двигателят 2.0dci е Рено/Нисан, означава ли че е по-добър от старият 2.2 - 136 коня на нисан?
                  2. До колкото виждам този 2.0dci във вариант с ръчна скоростна кутия е 150 коня и 173 коня - каква им е разликата, кой е по-удачен или икономичен ?
                  3. Има ли някакви промени/подобрения в 4x4 задвижването/софтуера, освен че в T31 ESP-то е налично във всички версии ?
                  4. Има ли някаква друга голяма невидима промяна между двата модела - изключвам визия, табло, багажник ?

                  Задавам тези въпроси с уговорката, че в нито един от двата автомобила не съм се качвал, не съм ги разглеждал отдолу, нямам впечатления от познати за тези модели и идеята ми е с ваша помощ - да се насоча към единият или другият модел.

                  Коментар


                  • От: X-Trail - впечатления от собственици

                    Не мога да си редактирам мнението, затова пиша поредно. Насочил съм се вече към T31 модела, качих се и доста ми хареса. По точка 1 - от прочетено последните дни оставам с впечатлението, че този двигател - 2.0dci е по-безпроблемен от предишният 2.2, но спирам да правя това сравнение защото ще е T31. По вторият ми въпрос, само на едно място прочетох, че разликата била в интеркулера и до там. Не намерих повече информация в това - каква е разликата между 150 и 173-те коня. И от тук следващото ми питане - усеща ли се съществено тази разлика от 23 коня и 40 нютон метра между двете модификации, ако някой ги е сравнявал разбира се ? Насочих се към повечето коне, но в България са само 2 бройки с тези коне, масово са по 150 коня.
                    Следващият ми въпрос е някой интересувал ли се е или правил ли е огледи на нисаните, които са в момента по обявите ?

                    Надявам се на отговор, защото мисля следващата или по-следващата седмица да ходя по огледи и всякакви насоки биха ми спестили време, пари и нерви !

                    ПП: Ако нарушавам правилата, с двете поредни мнения, моля да ме извините и да ги слеете в едно .

                    Коментар


                    • От: X-Trail - впечатления от собственици

                      Гледай да има съединител, че смяната му хич не е евтина, мисля, че се сменя и двумасовия маховик, който е над 1000 лв, само той. Т31 дизел мисля, че имат филтър за твърди частици, който ако не караш често по магистралата съм чел, че се задръстват и има специална, но не евтина, процедура за почистването му, тоест трябва да го натискаш по-често да се самопочиства. Аз имах 2.2 114 коня, одобрявам го. много функционално купе, вътре е широк. Гореше 6-7/100. Дори и с 114 коня вървеше достатъчно добре със 150 ще лети това купе. Има начин за лифт с пружини и амортисьори, но ще е цифра. С някои АТ гуми му се дава някой и друг сантиметър лифт. Има леки офф роуд способности, но по-скоро леки. Моя ко оставих в Англия, като му замина съединителя. За парите които ми искаха за съединител си купих Терано, но X-Treil си е добър кросовър за мен. На 4х4 Lock пише да се кара само на хлъзгаф терен, но не и на сух асфалт и да се включва на много ниска скорост или на място. На сух асфалт може AUTO 4х4 само, можеш да го включваш и в движение. Това си го пишеше в оригиналното ръководство, просто да знаеш. Системите са им същите май на всичките, но т31 имат и това ЕСП.
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От: X-Trail - впечатления от собственици

                        Попрочетох малко писалите преди мен и ще напиша моето мнение за X-trail-a след изминати около 100 к км.
                        - Возия доста прилична за СУВ.
                        - Цени на части - това което съм сменял по окачването не е толкова скъпо. Най-скъп ми се видя шарнира, но той върви комплект с носача - обаче се сменя рядко, така че не е проблем. Друго не съм ремонтирал.
                        - За извън пътя - става и не е толкова зле с правилни гуми. Е не става за брутален офф, но те пък кой от всичките в момента на пазара става и не се чупи. Като се счупи ремонт и пак - крастата иска пари за лекуване. В голяма кал и по-дълбоки дупки и коловози не е добре да се кара (с това съм съгласен).
                        Моят е бензин и газ - няма проблем с двигателя, въпреки че с газова е вече 320 000 км. Двигателя е малкия 2.0.

                        Коментар


                        • От: X-Trail - впечатления от собственици

                          Късметлия ще да си, ако е съвсем без проблеми бензина. На двама познати X-trail 2.5 бензин им гори доста масло. Единия стигна до сериозни ремонти по двигателя. Наглеждай маслото и ако трябва доливай често!!!
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • От: X-Trail - впечатления от собственици

                            Масло гори в рамките на нормалното - до 1 литър на 10 к км. Аз го карам от 220 к км, преди мене италианец го е карал, като веднага след купуването му е поставил газовото. Да ви кажа гори масло ако се кара от 140 нагоре. При по-малки скорости не го лапа толкова. Но все пак това е малкия двигател.
                            Явно предишният собственик не е бил голям мундар.

                            Коментар


                            • Здравейте, колеги,
                              За да не отварям нова тема ще попитам тук.
                              Някой запознат ли е дали предният мост на X-Trail Т30 2.5 - 165кс, бензин, ръчна скоростна кутия е еднакъв с този на 2.0 - 140 кс бензин? И има ли значение скоростната кутия, било то автомат или ръчка и ляв и десен волан за предния мост?
                              Надявам се знаещите да отговорят, защото ми е важно, а пък ще бъде и полезно за останалите.
                              Благодаря предварително на отзовалите се.

                              Коментар


                              • Да изкажа и аз мнение като собственик на X-Trail T31 2008 г, ръчни скорости, с двигател MR20DE 141 к.с., бензин и с LPG газов инжекцион. Комфорт, повече от приличен и може да се пътува на дълги разстояния, без това да води до умора. Сравнително голям багажник за класа си (около 600 литра), с много практични органайзери за вещи и аксесоари - единият е под формата на чекмедже, другият си е ниша. При напълно спуснати задни седалки, подът става идеално равен и товарният обем се увеличава до 1700 литра, като благодарение на равния под, може двама души да спят безпроблемно (аз съм висок 190 см, половинката ми е висока 180 см).
                                На дълъг път, магистрално със скорост 120-130 км/ч се постига разход от около 10 л/100 км газ, а при междуградко при спокойно каране пада на 8 л/100 км.
                                Засега няма висок разход на масло, между смените на 10 000 км нивото пада наполовина, като използвам Yacco Lube GDI 5W30. По принцип тези двигатели страдат, ако масленият филтър и маслото им се сменя на безумни интервали от по 20 000 км, вследствие на което спичат маслени сегменти. Благодарение на факта, че предишния собственик е бил читав италианец и сменял редовно двигателното масло на нормални интервали от по 10 000 - 12 000 км., за момента всичко по двигателя е наред.
                                Откакто съм я взел, съм сменял само консумативи - масла, филтри, антифриз, спирачна течност, предни дискове с накладки, задни накладки и запалителни свещи. Наложе се да сменя и всички маркучи и шлауси около газовата, защото се бяха понапукали (на тях си пишеше Made in Italy).
                                Като цяло, това си е автомобил за семейни ексурзии, с който се пътува комфортно на дълги разстояния, със сравнително приличен разход на гориво, има възможност да се кара и по черни пътища и не толкова тежки терени.
                                На някои от местата, на които съм карал извън пътя, заедно с приятели, мога да кажа, че не се бои и от преодолявания на диагонални увисвания, защото има някаква блокировка на междуосевия диференциал и с електронната имитация на блокировки към 4 колела успява да се измъкне, докато Лада Нива и Toyota RAV 4 са увисвали и се е налагало да се засилват повечко. Не е за особено дълго тормозене на големи наклони и продължително буксуване, но за измъкване от засядане в по-дълбок снежец или потегляне върху заледена повърхност става.
                                Последно редактирано от PeterP@n; 17-11-21, 18:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X