Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазва ли се въжето на лебедката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Е, не е скъпа, за работата която си върши е екстра.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от V93
      Първоначално публикуван от go go go
      на качествените лебедки въжетата са от една стомана която не ръждясва, на китайските не е така, затова е и разликата в парите
      АТФ нестава, водата му такова онаковата, иска си спрей от скъпите
      Ммммм, за 1200 или 2000 лв колко ли "спрей от скъпите" може да се изпръска?

      П.П. А темата все пак беше за смазване на въжето на лебедката. Ясно, че на Warn не се смазват, ама я все пак кажете на другите дали и с какво да се напръска?
      Всъщност т.н. въжета които не се смазват са търговска измама. Няма подобно нещо. Има два типа стоманени въжета(погледнато откъм корозионна устойчивост) галванизирани и черни. Допреди да се появи синтетиката "големите майстори" си махаха галванизираното въже и го заменяха с черно защото заради галванизацията въжето е по твърдо и неудобно за работа. След синтетиката вече подобни "тунинги" изчезнаха. А по отношение на въжетата WARN най-категорично мога да ви информирам че това е най-слабото въже за лебедка въобще. Всички въжета (99%) за лебедки MileMarker които сме продали в България (>100бр.) са за замяна на скъсано въже на WARN. Тези въжета с цел да ги направят по-гъвкави и удобни за работа са за сметка на това по-слаби. Тези ми търговски наблюдения се потвърждават и от подробно изследване което списанието ORD направи на въжетата за лебедка, който желае може да прочете по-подробно и с технически параметри: http://www.off-road-drive.ru/index.p...searchstr=warn


      И така: смазвайте си въжетата за да ги имате по-дълго а когато можете ги заменете със синтетика и преставайте да смазвате. И като оставите настрана мненията на хора които никога не са използвали синтетика ако чуете някой който след като е имал синтетично въже су е купил отново стоманено напишете тук - аз поне не знам такъв (обратните случаи колкото искате)...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        От: Смазва ли се въжето на лебедката?

        12 години по-късно - да смазваме ли железните въжета и с какво?
        • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

        Коментар


        • #34
          От: Смазва ли се въжето на лебедката?

          На база на практическия ми опит със стоманено въже и на китайска лебедка, и на качествен Warn - не се занимавай! Далеч преди корозията да стане проблем за работата с въжето, то ще да е станало за смяна поради други причини - прекалено много скъсани нишки (много бодат гадините), премачквания ...
          Това, разбира се, ако лебедката се ползва по предназначение. Ако само ще стои отпред на джипката "за респект" - пръскай там с каквото намериш. Я оръжейна смазка, я нещо друго.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Смазва ли се въжето на лебедката?

            Ами моята лично съм я ползвал 2 пъти да вадя леки коли от канавката. В гората не съм я опъвал.
            • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X