Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не.

    Иначе ако недозареждане им е проблемът (което не е абсолютно сигурно) то малко соларно панелче 20-40 вата с читав контролер на покрива на кабината би оправило и това.

    Впрочем така както Николай Колев е разказал режимът не е тежък, но обикновено хората пропускат да кажат усложненията.

    Примерно че гаражният жичкаджия е свързал алармата или радиото на средната точка на двата акумулатора. Срещу такава простотия няма рецепта освен секачките.
    При мен няма усложнения тип гаражен майстор които да дърпат ток освен тахографа.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Тахографът през цялото време ли е включен или само докато работи двигателят? И на 24 волта ли е включен?

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Тахографът през цялото време ли е включен или само докато работи двигателят? И на 24 волта ли е включен?
        Постоянно, има часовник. Волтажа е най-вероятно като на таблото с уредите. На повечето камиони фабричния тахограф е там.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Ясно. А все пак? 12 или 24? Аз съм сигурен че има и за двете напрежения и сигурно има и универсални щото камиони всякакви ама да питам.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Включен е директно към захранването вероятно на някои предпазител,заради часовника в него.

            Отчита състоянието на колата и го записва на тахографската шайба, когато я има де.На 24 волта е.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              това е добро начало.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Много по лесно се закачва амперметър?
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Това за какво?

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Според мен за да се разбере консумацията в разлечни режими и според нея да се мисли за най-оптимален вариант.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Днес реших да се правя на раздирач акумулаторджия.Въпросния акумулатор е 9-10 годишен.Държи ток около 12.1-12.2 V но като завъртя да паля волтажа пада между 8 и 9 V.Зимата при -17 градуса завърташе със сетни сили,но пък и маслото беше 15/40.Та отскубнах му капака,измих го хубаво,напълних го с електролит и вода 1/1 ( само 1л електролит имах) и го оставих през нощта на заряд.Днес пак го изплакнах с разклащане няколко пъти,купих и налях електролит,намазах капака с полиуретаново лепило на Вюрт и сега чакм да залепне и да видя дали съм му вдъхнал живот за още 10 г

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0360.jpg
Прегледи:1
Размер:260.9 КБ
ID:5754927

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0361.jpg
Прегледи:1
Размер:210.9 КБ
ID:5754928
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        А каква е идеята да му смениш течността?

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Еееех, едно време какви акумулатори имаше !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Може и да няма логика,ама с тоците съм на Ви и ми е простено.В няколко клетки електролита беше леко мътен,а гъстотата около 1.22-1.23 Само в една клетка беше 1.28. Та това е причината.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Ще кажеш как е. Колата дали ще пали не знам ама че през зимата тоя разреден електролит ще замръзне е сигурно.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Аз пък си мисля, че освен от недозаряд, електролита няма от какво да се разреди.
                                А това, че е мътен, ми говори за поизпадала активна маса от плочите - с други думи клетките са пътници към надин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X