Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Изхвърли автомобилните.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Смених акумулатора на Диското с нов. Старият се зарежда, държи ток за палене на колата 2-3 дни. Май е 100 а.ч. Става ли за нещо полезно?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Смених акумулатора на Диското с нов. Старият се зарежда, държи ток за палене на колата 2-3 дни. Май е 100 а.ч. Става ли за нещо полезно?
        Става , на дедо ти Владо за подвижната лампа примерно.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Т.е?
          пп аз го реализирам в НАДИН
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Ако го оставя в хижата на постоянно зареждане, за резервно осветление, ще върши ли работа или ще се скапе?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Ако няма запушени отдушници на клетките и с подходящо зарядно- да. Иначе миналата седмица намерихме един с пръснала клетка(.минусова, заряд800ма)
              .беше сняг, та последствия никакви.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Здравейте,да не пускам нова тема ще питам тук.

                Трябва да сменя два акумулатора на едно камионче Исузу 4800 кубика с 24 волта инсталация.

                Кара се през ден само на градско не по много 15 - 20 км на ден повечето стои.

                Един курс трае около 1 час през който двигателя не се гаси за товарене и стоварване. При всяко товарене се ползва електрическа лебедка за изтегляне на натоварване на една платформа за около 30 секунди лебедката е WARN - 24 волтов модел някакъв.

                Не търся бюджетно най-ниска цена а дълговечност да карат поне 4 -5 години без да напомнят за себе си.

                Очаквам вашите мнения , до сега съм с Варта и не съм доволен след края на гаранцията започнаха през седмица да имат нужда от дозареждане със токойзправителя особено зимно време. Сложих ключ маса тахографа да не хаби ток през престоя нещата се подобриха но пак си падаха макар и по рядко.
                Последно редактирано от Николай Колев; 15-05-17, 12:49.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Ей така от въздуха си представям 2 по 100Ач някакви АГМ-та. Примерно izo4x4 продава български, аз такива си взех. Ама приготви едни 5-600 лева. Ако оригиналното място е за по-големи - вземи по-големи.

                  И виж регулирането на зареждането, 28.8-29.2 е твоя интервал.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ама приготви едни 5-600 лева.
                    Това за бройка ли ?
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Не, общо. http://offroadshop.bg/category/92/monbat.html

                      Моделът е Megaligth.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        А Monolith не е ли по-непретенциозен към напрежение?


                        Другото хубаво нещо което можеш да направиш примерно е събота и неделя да ги закачаш на хубаво зарядно, това определено ще удължи живота, особено през зимата. Можеш директно да го монтираш в бусчето и само да го включваш щепсела.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Колега, каквито и да вземеш, компенсация няма особено зимата. Дизела зимно време, след палене и подгряване му трябва час на 1500об за да компенсира разхода. А ти ползваш и лебедка която е мин 400-500А разход. Аз съм пета година с два Банера по 100а/ч, нямам никакви оплаквания, но винаги са включени към автоматично зарядно. Моят съвет да си вземеш акумулатори по джоба, и да инвестираш остъка в качествено автоматично зарядно за над 200А. На лодката съм с два Варта по 75а/ч, но за нея пък имам соларен панел 2х150w и контролер Стек 20А. Хубавато зарядно е кинти, но удължава живота на батерията мин 2 пъти. Ако ще куваш Бош, гледай отзад номера да завършва на "М" така зарядното е с памет и при евентуално прекъсване на напрежението, след това си възстановява задеденият режим, ако купиш Стек, няма нужда да гледаш нищо, връзваш вклюваш и забравяш.....
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            А Monolith не е ли по-непретенциозен към напрежение?
                            Не.

                            Иначе ако недозареждане им е проблемът (което не е абсолютно сигурно) то малко соларно панелче 20-40 вата с читав контролер на покрива на кабината би оправило и това.

                            Впрочем така както Николай Колев е разказал режимът не е тежък, но обикновено хората пропускат да кажат усложненията.

                            Примерно че гаражният жичкаджия е свързал алармата или радиото на средната точка на двата акумулатора. Срещу такава простотия няма рецепта освен секачките.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Дозареждам акумулаторите с зарядно BATIUM 15/24 .

                              За пореден път се убеждавам че, споделянето на проблем с компетентни хора е наполовина решен проблем.

                              Докато Ви чета коментарите и мненията ми светна лампата че, проблема ми автоматично се решава с монтирането на подходящ соларен панел които да дозарежда батериите в моментите на престои на камиончето.

                              Сега следва друг въпрос:

                              От къде да си купя подходяща такава системка.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Работата с панела стои по следния начин. Светът е разделен на 4 зони по слънчева ефективност. България е в трета предпоследна зона, което от своя страна означава целогодишна ефективност около50% от мощноста на панела. Т.е лятото при ярко слънце и правилна насоченост ще имаш 100% но зимата при облаците имаш 25-30% Сега ти си решаваш какъва панел ще си купиш. При 100W/12V получаваш 8.4А при идеални условия и около 2,5 ампера зимата. Контролера според панела. И още един съвет, не купувай китайски панел, ако те уцели градушка и го чупи. Купи си немски, средно 20 години живот и изключителна устойчивост на природата. На въпроса "от къде" пишеш в бай Гуугъл соларен панел и си избираш най близкото до теб. Не позволявай на продавача да те мънисти. Сметни си по това което ти казвам какво точно искаш и купувай него, продавачите завишават за по скъпи продукти.
                                Успех
                                Последно редактирано от EU_BG_akademika; 15-05-17, 15:33.
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X