Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    На почти всики лодки има и мммммммм как му викат на това дето от 12 волта прави 110???Тук му викат инвьртьр та такова има на всяка лодка.Тая дето я карах това лято имаше 5000 модела,става да си пусна пералнята,но на пералня сьс сушилня малко зор му идваше.2 броя по 250 ампера алтернатори май бяха,закачени за 1100 коня Катерпилари,че и генератор 24 киловата ги подпира.12 барерии за лодката,по 2 за стартови на мотор и 2 за трьстьра.

    Всичко това е вьрзано сьс селекторни ключове,предпазители на регулаторите,температурни датчици кьм зареждачките..............и всико това го има в сьседното магазинче та ако ви трябват схеми или докИменти някакви на някоя магария драснете 2 реда и е го кьде е,по имена ни знаят,отивам и ви изкопавам каквото искате.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Ясене, ще е хубаво да запомниш едно нещо- "във флота има всичко"!

      Сега майтапа на страна. Не знам кое толкова му е ценното на тая таблица, това си е стандартно нещо на лодките с гелови или АGМ акумулатори. Редовно се налага да караме лодки от Мексико /45 градуса на сянка / до Seattle /5 градуса на слънце/ Редовно и акумулаторите са в машинното. Вънка като е жега, в машината става поне 55 градуса. Е май по тая причина ги има тия регулатори и температурни датчици.

      Другата причина е, че се налага зверска експлоатация на акумулаторите. На ветроходна лодка, дълъг преход, не започваме да зареждаме докато не писнат всичките аларми за слаб ток. Палим моторетката за час и колко се заредило-толкова. Няма много нафта на дълго плаване. Идеята била, че като са разредени акумулаторите приемали повече ток и така се получава максимум маймуни с минимум трици. Лошото е, че акумулаторите се виждат в чудо. За целта се слагат Balmar големи алтернатори, регулатори и температурни датчици. Най-доброто на маркета. С най-гадната цена. Пращам ти линка. Може пък и да е от полза.

      Кофтито е, че аз разбирам от тия неща колкото да не остана без ток и нафта на лодката. Ако има нещо с, което да помогнем, казвай. Магазина е на 2 преки, лодките и те. Иска ми се да мога да помогна с идеи, ама не съм го учил. Хората като ходиха на училище, ние въртяхме повороти в залива.
      И да се похвалиш какво си измислил, че ми е интересно.
      Бре, подозирах аз това за флота. Навремето, за малко и аз да изкарам капитанско за 20 тона, но така люто се сдърпах с цялата катедра "спорт" в университета, че се разминах с единствената полезна тапия от тоя зандан.

      С таблицата работата е такава:
      в леките коли, еле па в джиповете, температурите са в още по-широк интервал - примерно от -30 до +70 по целзий върху акумулатора. За сметка на това, почти никой не се грижи правилно за нещастната батерийка. Напрежението или е ковнато около 14 волта, или зависи от температурата на алтернатора (ум не ми побира защо, по-скоро е нежелан ефект) или от температурата на компютъра (това има съвсем малко повече смисъл). Ей затова батерийката живее потискащо кратко (примерно 3-4 години, докато спре да пали). Освен това, разумно количество ток в нея (поне 40% от това, което пише) има само първата година, лятото. За да спре да пали, значи работи на под 10% от това, което е на етикета. Т.е. 2/3 от времето джиперът разкарва 30кг излишно олово.

      Е, да се поправи това нещо, може с около 40лв за материали и умерено количество сметки. Ще се получи нещо, което знае наизуст въпросната таблица, усеща температурата на батерията, на алтернатора, оборотите на двигателя и алтернатора, напрежението и евентуално тока през батерията. Ще прави всичките тези неща по смислен начин, без да гори алтернатора, без да кипва батерията и без да буташ по наклона след няколко часа на светнати габарити. Нищо че било, примерно, зима.

      Докато вие сте джапали по залива, аз пък съм поил транзисторчета с поялник. И също не съм ходил на училище. Проклетата таблица я знаех как изглежда, защото и термодинамиката ми е някъде в гръбначния мозък, но си я представях с половин волт настрани. А шибаните производители на батерии просто отказват да я публикуват.

      Това беше, конкретно за устройството, което съм намислил. Освен таблицата и графиката друго не ми трябва, ще ви го покажа, като стане. Ако ми намерите още една такава таблица от читав източник, хубаво, иначе приемам тази за вярна и ще редя по нея.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS
      мммммммм как му викат на това дето от 12 волта прави 110???Тук му викат инвьртьр та такова има на всяка лодка.
      Тук му викат инвертор и от 12 прави направо 220, за да праска през ръцете както си требе. 110 е за слабите духом. Сигурно и на тукашните лодки го има, но знам, че се въди и по джиповете. При мене има модел 100 и модел 500. За лека кола и малък джип - толкоз.

      Коментар


      • #18
        До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Простичко обясни какво ти трябва пак,че ми се налага пьрво да го разбера и после да си го преведа и после да го намеря кьде из нета го срещах.

        http://www.blueskyenergyinc.com/pdf/...0DataSheet.pdf

        Да не е нещо такова???

        Всяка лодка е различна,всяла ел.система все някой е барал по нея,а нас ни се налага да ги караме и голямо четене пада по различните системи - коя какво има,как се поправя,силни и слаби черти,как работи.................та не ми е проблем да поровя малко.



        Кажи какво да ровя да видиш флотата кви ги бьрка.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Сега да се уточним- Ясене, това в подписа ти с маймуните и триците го научих от този форум, не е моя крилатата фраза.

          След 3 часа ровене- ето ти малко странички за домашно. Графиката, която ти дадох е от книжката на Хантех, на тия може да се вярва. Половината лодки са с такива зареждачки. Струват по $ 1000.00 и нагоре големите им модели. Приятно четене.

          Гледай да не се опариш с поялника- Аз такова един път хванАх и си е.. мамата.

          Графики разни на ГЕЛ Marine акумулатори.
          http://www.advancedpowerproducts.com/marinegraphs.php

          Малка таблица на 15 страница /ей, изчете ми се четилото, Жената ме пита "ти пак ли тръгваш за някъде?" Обикновенно така става, като ще караме нещо наддалече.
          http://www.newmarpower.com/pdf/Manua...24-8,24-13.pdf

          Последната страница. AGM акумулатори.
          http://www.mkbattery.com/images/AGM_L_v1_UK.pdf

          Ей така изглежда регулатор за $ 300,00 кинта. Нещо много префърцунен ми се вижда. Едни лампички мигът по него, едни жици влизат-излизат.., май е за да ти ги вземат тия $ 300.00. Работи с три вида акумулатори. Това май не ви трябва на вас. Правиш за ГЕЛ и караш ГЕЛ.
          http://www.balmar.net/page21-centerfielder.html

          AGM към дъното на страницата
          http://solarwatt.com.cy/index.php?op...161&Itemid=139
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            http://www.xantrex.com/support.asp

            Xantrex,тия за които брата споменава.Страничката горе е за подрьжка на системите им,кое и как работи,схеми,рьководства................може да ти свьрши нещо работа.




            И тая тема я оплескахме,беше просто за батерии та ако трябва някой да я дели.
            Рядко се среща машина с толкова много и различни ел.системи като средно по големина моторна лодка.Мотокаравана да има един мотор,един генератор и малко солари,рядко имат ветрови генератор даже.
            Ние на моторна спокойно може да имаме 2 мотора основни,2 генератора,нормални какво и хидравлични алтернатори / 4-6 броя /4-5 различни банки с батерии / и по 30 броя сме имали /,2 инвьртьра за 110 волта,12 волтова система,24 волтова система,110 волта за лодката както и 220 Европейски стандарт.
            Ако вкарам и статично генераторче дизел 1 цилиндьр,го хоум системата която може да зарежда,малко бензиново което го сваляме на брега.................и мотокараваната изглежда като сметало пред IBM

            Поне 80% от системите са на фирмата горе на линка.Зареждачка за единия генератор,зареждачка само на тая банка батерии,зареждачка от 220 Европейска,зареждачка на 110 с инвьртьра барабар,мальк инвьртьр за електрониката отделно от големите за климатиците и отделно от банката с инвьртьра за хладилник и печки...............
            Та мисьлта ми е,че на тая страничка има доста полезно инфо стига да го разбира човек.Аз езика го знам малко,материята ми е мьтна - среща с токовете,среща с неизвестното.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 22-03-09, 20:59.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Официални благодарности към Флота. Вие ме засипахте с данни. Имам вече точно което ми трябва, със сигурност. Мога даже да кажа кой от производителите е мерил наистина и кой си е съчинявал в таблиците и графиките.

              Като съчиня това, което съм намислил, че се чуе. Ще е нещо като тези регулатори за $300, но за джип. И няма да е $300.

              п.с. и във флота ще може да се ползва, ако се постарая с корпуса.

              Коментар


              • #22
                До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Ако ми измислиш и как да си зареждам батериите при избил регулатор цена нямаш.
                Трябва ми някоя универсална снадка коядо да вкарвам в алтернатора и да закачам другия край на кабелите на батерията,а с промяна на оборотите да набивам нувния волтаж.

                Волтметьр си носим,кабели си носим,кабелни обувки,клещи,излиращи ленти,ел. силикони................си носим.Номера е като ми избие регулатора да не си идвам през океана карайки на рька ми да има какво да зарежда батерийките.

                + - вертикалното на едикво си,хоризонталния на еди кое си................нещо такова ми трябва.Оборотите не ме бьркат,мога да ги зареждам един час тия батерии на 1300 оборота да речем,да махна ремька и да си моторясвам после на 2500.Ти само каже кое как беше с врьзването,че не го помня и как да си направя универсална джвьчка за зареждане при положение,че алтернатора бачка,а регулатора е клекнал.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Най-терсене е с токовете и най-много проблеми са точно там,а най-малко имаш как да видиш или усетиш кьде бьркаш.

                  Мерси на всички,отварям една бира.
                  Кой за каквото учил. На мен в една лодка най-ясни ще са ми токовете, после двигателя, а ще ми трябват часове да се сетя кое е грот, кое кил и кое е крен или диферент.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    10 години пазени, казваш -
                    имаш ли оценка след тези 10 години какъв % от капацитета е още там?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Ъъъ аз такова ... даже и корито имам .... цели 4 метра дълго ...

                      Да ходя за риба с него ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Назначен си от сега ако си тьрсиш работа.Жичкаджия по прякор Светкавицата,нещото дето най го мразя ти ще го кьткаш.
                        Може да се замисля... да знаеш, че хъркам, а като съм ядосан, псувам на много езици.
                        Последно редактирано от Ясен; 22-03-09, 21:32.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          10 години пазени, казваш -
                          имаш ли оценка след тези 10 години какъв % от капацитета е още там?
                          Не,като ги видя,че са на 10 години и се обаждам на собственика за номер на кредитната му карта,после звьня на магазина да ми докарат един багажник от тия и махам старите ако да работят.

                          Кофти лодки караме,на кофти време и с кофти оборудване та гледам да не си играя много.Ма работели..............ми да си я кара той с тия антики,аз ги виждам,че работят,но ги искам нови.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Ъъъ аз такова ... даже и корито имам .... цели 4 метра дълго ...

                            Да ходя за риба с него ....

                            Е сега,аз и толкова нямам ма имам ключовете на поне 15 броя.

                            Примерче за среден размер моторна - 2 Мерцедес/МТУ мотори,2 основни и един мальк генератор,Европейска система 220,110 волта,12 волта,24 волта.



                            В на брата краката се вижда кабела на 110 волта 60 ампера.Сьседната букса е за друг кабел,антени,щепсьли разни...........от другия край има сьщото с другите кабели.Това е на задника,вьтре има още.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Тука стана мазало и май щото и аз сьм в темата.Сефте

                              Я да видим защо предпочитам АGMa аз ако токовете да са ми слаба черта.



                              http://www.bdbatteries.com/batterycomparison.php

                              Верно,че сериозен размер достига на цена до 500 $ за бройка,но до момента нито ведньж сме нямали проблем с този тип батерии.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Айде, темата е поочистена от глупости, по-късно ще отделя нещата за флота.

                                Отделно, ще почваме една тема за алтернатори. Явно във Флота темата е наболяла, както и при тежкия офроуд.


                                Абе, морските, очаква ли се да имате телефон на лодката? Ако не е разорително скъпо, може да се обаждате ако нещо зверски се оплеска. И без това изритахме клиентите от САЩ и Мексико. Сега ми липсват жизнерадостните обаждания в 3-4-5 сутринта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X