Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Alinco DR 599 препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Alinco DR 599 препоръки

    Колеги може ли повече информация за този модел, препоръки, отзиви, с две думи става или не.Намерих ръководство но на английски.Ако някои има или е имал да пише, защото още съм на кантар
    LZ1NBN

  • #2
    До: Alinco DR 599 препоръки

    Радиото е доста стар модел, не си писал коя версия е - Европейска (Е) или Американска (Т). Има разлики не само в честотите, но в европейската версия липсва платката DTMF - трябва да се купува отделно. CTCSS модула също е опционален и за двете версии.

    За ново радио ли става въпрос или за употребявано?

    Ако е ново, и на добра цена, не е лош избор - има доста от необходимите функции, прилична мощност и чувствителност.

    Ако е употребявано, риска е прекалено голям... Трябва да се тества и провери от специалист.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      До: Alinco DR 599 препоръки

      Купих DR-599 на старо съвсем наскоро. Съвсем прилична радиостанция по моите разбирания. Наистина CTCSS модулът е опция, DTMF също така, но не e болка за умиране, намира се за около 20USD. Макар и стар модел станцията заслужава внимание, липсата на вход за пакетно предаване се прави лесно, т.е не виждам съществена разлика спрямо новите модели, които се продават. Лесно се "отпушва", така че предава и приема от 130-174MHz, 400-520MHz, приема АМ от 118-140MHz, също така приема ФМ 800-990 MHz. Надеждно е, добра чувствителност на приемника, селективност спрямо съседен канал - имаше някакви оплаквания, че било глухо - не съм го замервал още, според мен е ОК. С две думи - върши работа като станция или модем след лека корекция.

      Коментар


      • #4
        До: Alinco DR 599 препоръки

        Някъде вече писах,много здраво и дуракоустойчиво радио.
        Имаме в къщи 3 такива и си работят чудесно.Може да работи като
        кросбанд репитер и има възможност за дистанционно управление от
        токи с DTMF команди.Виждал съм DR599 работило около 10 Часа нон стоп на предаване заради проблем на телефонния модем, беше си
        живо и здраво.Някои имаха проблем с един мощен ключов транзистор ,който се сменя много лесно ( не работи on/off бутона и радиото не иска да се включи ) въпреки че е SMD,вътре има място за
        транзистор в нормален корпус.
        73,Наско
        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

        Коментар


        • #5
          До: Alinco DR 599 препоръки

          Благодаря ви колеги за мненията.Докато се реша станцията беше продадена, но ми пуснаха нова оферта VX-6 за 350лв, ще помисля малко и ще скачам.
          LZ1NBN

          Коментар


          • #6
            До: Alinco DR 599 препоръки

            Имам описанието за използване на DR 599. Ако ти трябва пиши къде да го изпратя.
            73 Анна

            Коментар


            • #7
              До: Alinco DR 599 препоръки

              Първоначално публикуван от anna Преглед на мнение
              Имам описанието за използване на DR 599. Ако ти трябва пиши къде да го изпратя.
              73 Анна


              На мен ми трябва,ако не ти е проблем-barbaro@abv.bg. Или се обади да се разберем 0885847800 Иво.

              Коментар


              • #8
                До: Alinco DR 599 препоръки

                Здравейте, и аз съм си взел DR-599 и ще съм благодарен ако ми пратите ръководството на Български, дали ще ми трябва разрешително за ползването и?
                НиК

                Коментар


                • #9
                  До: Alinco DR 599 препоръки

                  Здравей,
                  Имам "ръководството". Дай ми телефона си - на л.с. и ще ти се обадя като мога.
                  За разрешителното - зависи как и къде го използваш.
                  73. Анна
                  P.S. Ако искаш - обади се 0888395635.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Alinco DR 599 препоръки

                    Съжалявам, че ви забравих, но ме бяха налегнали сериозни проблеми.
                    "Ръководството", което имам е на английски. Ако ви трябва - обаждайте се. Телефона ми е по-горе. 73. Анна

                    Коментар


                    • #11
                      До: Alinco DR 599 препоръки

                      Няма проблем още повече, че ръководството е на английски, такова имам по-лесно би ми било с български превод английският не ми е силен! Но все пак благодаря за отзивчивостта!!
                      НиК

                      Коментар


                      • #12
                        От: Alinco DR 599 препоръки

                        И на мен ми испадна едно. Гледам има 2 входа за антени за отделните бандове. Въпроса ми е - може ли да се направи така, че да работи с една двубандова антена.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          От: Alinco DR 599 препоръки

                          Има приставки за съответния обхват в зависимост от обхвата на модела който си взел DR-599 T е Американската версия, а DR-599 E е Европейската със съответните обхвати. аз имам " DUPLEXER MX-72N"
                          НиК

                          Коментар


                          • #14
                            От: Alinco DR 599 препоръки

                            Сърдечно благодаря
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #15
                              От: Alinco DR 599 препоръки

                              Здравейте, преди време се сдобих с този модел Алинко и сега дойде време да се монтира. Но ми трябва по-дълъг кабел, за да изнеса панела на желаното разстрояние. Знаете ли откъде мога да намеря такъв кабел? Видях, че по каталожни номера има две дължини 3м и 5м. Но не намирам налични, поне не и онлайн.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alinco cable.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5657037
                              "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                              LZ1NWW
                              B(+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X