Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Alinco DR 599 препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Alinco DR 599 препоръки

    Докато беше при мен такова алинко си бях направил удължител с такива букси.

    Коментар


    • #17
      От: Alinco DR 599 препоръки

      Много ти благодаря, това ще ми свърши работа!
      "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
      LZ1NWW
      B(+)

      Коментар


      • #18
        От: Alinco DR 599 препоръки

        Венци, какви се водят тея букси? и от къде се взимат? Отделно, това са женските само, а за от другата страна??
        Сори, че се намесвам в темата, ама и аз имам същото радио, така че и за мен е полезно.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Alinco DR 599 препоръки

          Де да знам.. джъмпер конектор женски...

          Мини през някой магазин за електроника и покажи какво искаш.

          Коментар


          • #20
            От: Alinco DR 599 препоръки

            Точно това ще стане, със снимката от тлф.
            "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
            LZ1NWW
            B(+)

            Коментар


            • #21
              От: Alinco DR 599 препоръки

              Здравей, Взимах си кабели и антена с магнит от една фирма ....в момента не се сещам как се казваше - ще проверя, на бул. Янко Сакъзов и ул. Васил Априлов /София/ като се влезе в малката уличка /В.Апр./ веднага в дясно масивна сграда на 3-4 етаж в апартамент е офиса....продават цялостно оборудване и станции.... ще се опитам да се сетя нещо конкретно.
              НиК

              Коментар


              • #22
                От: Alinco DR 599 препоръки

                Аз наскоро закупих същото от Германия, но като пристигна установих един проблем, който не знам от какво е, та реших да те питам дали случайно някой няма да знае.

                Значи радиото работи без грешка до момента в който не сложа тон за някой репитер. Включването на тона води до някакъв брум, който се чува на репитера и модулацията ми почти се заглушава. Брума е някъде около 5-600 Hz. Разбрах за него миналата вечер, когато за първи път ползвах радиото, свързах се на горния банд към репитер, на който попаднах случайно след сканиране на обхвата. На репитера имаше няколко човека, единия ми обясни, че трябва да имам тон, за да мога да подавам рапорти по-дълги от 15 сек. Включих тона, но трябваше да го изключа понеже колегата каза, че трябвало да се направят някакви настройки за да се махне този брум.

                Дали имате представа какъв може да е проблема ?

                Благодаря предварително

                Коментар


                • #23
                  От: Alinco DR 599 препоръки

                  Има репитри, които на входната им честота трябва да се излъчи "Субтон". Когато знаеш субтоновете, с които се отваря репитера, няма да имаш проблем с работата през него. Принципно в техническото описание на всяка една станция има таблички със стандартните субтонове, които се настройват допълнително. Може би това е имал в предвид колегата, като ти е казал, че трябват някакви допълнителни настройки.
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #24
                    От: Alinco DR 599 препоръки

                    Не това. Проблема идва когато сложа субтон. Брум-а заглушава дори модулацията ми, а това важи за всички репитри и всички субтонове, които са предефинирани в радиото. Тази вечер свалих панела и развъртях VR2, което ми вдъхна първоначални надежди защото брума изчезна, но с него изчезна и отпушването на репитера. След много опити стигнах до положение, при което имам модулация заедно с брум-а. Преди това се чуваше само брум почти без никаква модулация.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X