Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък на необходими вещи за мотопътешествие

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

    Всички изброени неща по принцип са необходими , за презастраховане , но в някои има логика само за определен тип пътувания - например непозната дива страна, ненаселена , изостанала и т.н. , иначе Чичо Мърфи винаги ще измисли нещо непредвидено. Така отписаният резервен визьор , на мен ми изигра шега ,понеже си изтървах каската и му се счупиха държачите , и карах 2000 км със слънчеви очила , в в дъжд и прах , и въпреки това не го броя за вещ от необходимите . Всеки си има някакво виждане за оборудването и опит с него , но така сортирано и написано е добре да се види, аз например си харесах някои допълнения за следващият път.

    Коментар


    • #32
      До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

      Какой длинны, и какую веревку необходимо иметь для трудных участков (приблизительно). Какие блоки и карабины, (приблизительно). Может был опыт.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Топтун Преглед на мнение
        Какой длинны, и какую веревку необходимо иметь для трудных участков (приблизительно). Какие блоки и карабины, (приблизительно). Может был опыт.
        Не внедорожник же, на кой тебе веревки, блоки? Куда на мотоцикле их поместиш. БТР нужен или по крайней мере УАЗик. А УАЗике между прочем они не так часто нужньi.

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Не внедорожник же, на кой тебе веревки, блоки? Куда на мотоцикле их поместиш. БТР нужен или по крайней мере УАЗик. А УАЗике между прочем они не так часто нужньi.
        Лучше объехать?
        Последно редактирано от giorgio; 17-09-09, 08:20.

        Коментар


        • #34
          До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

          Не видях това да е пускано в темата.
          Струва ми се много полезно и хитро.
          Някой ден, живот и здраве ако започна да пътешествам, ще имам подобно

          ето тука:
          http://xns.blogsite.org/blog/?p=593

          Извинявам се, че е външен линк, но просто е описано много добре. Поздравления за автора на това нещо.
          .

          Коментар


          • #35
            До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

            Списъка е внушителен, но въпреки всичко и ако съм чел внимателно бих добавил няколко неща:
            • Задължително вземам 2-3м сравнително мека тел (може и медна 1,2-2мм2). полезна е ако трябва да се превърже нещо по-горещи места.

            • Въже (3-4м, фи-10-15), може да замести ластици, ползвам го за простир, за допълнително укрепване на палатка при пясък и вятър и...

            • Втори чифт ръкавици.

            • На няколко места найлонови торбички.

            • Няколко пъти съм взимал и покривало за мотора. Проблема е само с обема. Покрит мотора е перфектен параван при силни странични ветрове и бури за да предпазва палатката, под него на мотора се нареждат мокри дрехи за да съхнат но да не се мокрят от сутршната роса.

            • Вместо черния изолирбанд може да се ползва подобен но на текстилна основа който е в пъти по здрав на скъсване.

            • Когато се носят надуваеми дюшеци голямо улеснение е 12V компресорче. Предимството се усеща когато 10-12 дена подред се налага да се надуват повече от един дюшек. Основното му предимство е че докато се "самонадува" може да се свърши нещо друго а и при сгъване, изсмуква въздуха и не създава проблеми с обема на багажа. Но си е само екстра. ( Като споменах дюшек: добър избор е дюшек на няколко секции и който може да става на фотьойл).
            • Към облеклото аз вземам задължително шапка за да ме предпазва от слънцето докато се шляя из ....
            Последно редактирано от Тануцо; 28-10-09, 13:10.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #36
              До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

              предишния пост ми напомни нещо:

              Най-голямото предимство при използването на компресори за дюшеци или избор на самонадуващи се шалтета като на Термарест е, че не се вкарва влага в дюшека. Това е критично на студени места. С жена ми ползваме термарест 3,5 см и това смъква "комфорт зоната" с поне 7-8 градуса.
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #37
                Набор инструменти при експедиционен мотор

                Мисля че съм попадал на такава тема"кой какво носи като инструменти", но попаднах случайно на тази поредица от клипове и мисля, че е доста интересна:




                Коментар


                • #38
                  От: Набор инструменти при експедиционен мотор

                  http://www.youtube.com/watch?v=ZDwOh...ayer_embedded#!
                  Един руснак, който обикяла през Южна Америка е пуснал това филмче. Мисля че ще бъде полезно. Важно е какво носиш, но също така е много важно и как ще го разположиш по мотора си този багаж. А неговият мотор не е от най-големите и най-товароносимите.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #39
                    От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                    Поне човекът си знае защо му тегли наляво ... а само аз ли не видях да носи бельо?.. а и само един чифт резервни чорапи?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                      Ми той кара по сандали, за кво са му чорапи
                      Имаше термобельо, два клина. Те съхнат бързо, може да ги пере всеки ден, ама едва ли.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                        Той каза и показа НОСКИ,ама трябва да се следи внимателно. А ако му четете пътеписа внимателно ще разберете ,че кара със скъпи туристически обувки от набук(забравих марката,май Loemer),които при предното му падане не му помогнаха особено и повечето четящи и пишещи в темата му го съветваха да си купи МОТОБОТУШИ.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                          Не знам дали е удачно да се носи спрей за лепене на гуми. Много хора твърдят , че може да се ползва и при вътрешни гуми , ако не се е разцепила разбира се.
                          Резервно звено за верига е задължително за моторите с вериги /не заема място , но е незаменимо при късане на верига/.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #43
                            От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                            Много полезна тема и за това ще се опитам да допринеса с каквото мога за към нея. На първо място искам да споделя следния уред за диагностика, който все още не съм си купил, но е в списъкът ми. Може би някой от вас вече го е ползвал или има мнение, нека сподели. Във форума на ADVrider се изказват ласкаво за него.
                            Другото нещо, на което искам да обърна внимание е аптечката. В много случаи тя се пренебрегва или е крайно непълна. Това е моят списък, който съм изготвил за дълги пътувания:

                            - Превръзки за поне 3 дни подмяна - марля, бинт, ластичен бинт

                            - Антибиотик - мазило
                            - Малки и големи лепенки, лейкопласт
                            - Дезинфектант
                            - Антибиотик - таблетки

                            - Прахчета за главоболие; температура; имуностимулатор (колдрекс, фервекс от сорта)
                            - Против повръщане
                            - Против разстройство (Imodium )
                            - Против насекоми (diethyl toluamide)

                            -. Слънцезащитен крем
                            -. За спиране на кръвоизлив (Celox, Quik-Clot)
                            -. Хапчета за пречистване на водата.
                            - Алергозан (други лекарства, ако имате известни ви алергии)
                            - Шина за обездвижване на крайник

                            - За прилошаване от път (за пасажера)
                            - Таблетки за гърло
                            - Витамини (за ежедневна употреба)
                            - Безопасни игли; ножица и пинсети (универсален нож)
                            - Лекарство против дехидрация - каране през много горещи райони (Gastrolyte/ HYDRAlyte)
                            - Капки за очи
                            - Термометър за чело
                            - Пудра за крака - аз лично ползвам неортодоксалния Боракс (предотвратява гъбички и кофти миризма в обувките)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                              Никой не спомена "високотехнологичния" инструмент - пробна лампа. Много ценен и компактен инструмент и винаги е с мене.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                                маркуч за въздух с накрайник за бутилките на камионите, на всички е еднакъв. Още един накрайник за винтил за взимане на въздух от гумите на тежките машини

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X