Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Диското гасне по време на движение

    Или пък имобилайзера се включва спонтанно.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-03-13, 18:53.
    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • #92
      От: Диското гасне по време на движение

      Първоначално публикуван от skobara Преглед на мнение
      ....след това го изчакам 2-3 минути и пали тръгвам и така може да покарам 10км и пак да угасне 1,2, или 3 пъти а може и да не угасне 100км.
      ...
      Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
      .. или пък имобилайзера се включва спонтанно ...
      Моят опит с бъгнатия имобилайзер не се връзва с цитираното - като угаснеше поне половин час няма палене. Другите хипотези ми изглеждат по-вероятни. Така или иначе ако има някакви проблеми с алармата и централното си струва да се провери с директен плюс към клапана дали няма да се преодолее проблема.

      Коментар


      • #93
        От: Диското гасне по време на движение

        Спаидера!Това е част от алармата,една кутийка,която се намира в централната конзола,някъде зад управлението на парното.На много ши§%$о място е.Трябва да го извадиш,и да се презапои.

        ето ти линк с описание на процедурата(на аглийски)

        http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=86

        има и снимки(и те на английски хи хи хи)
        Последно редактирано от Shtaiga; 26-03-13, 18:45. Причина: линк
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #94
          От: Диското гасне по време на движение

          Аз бих проверил и тоците как са, че при мен имаше една педя кабели на прах в един момент. Запушванията ми се струва биха се показали и с прекъсване, не равномерна работа, тракане и хлопане, като спре горивото за кратко, то двигателчето се опитва още да поработи малко, макар и със зор. По-скоро бих заложил на проблем с тока, па дори бих започнал с проверка на масата, щото и това съм го патил.

          Коментар


          • #95
            От: Диското гасне по време на движение

            Благодаря на всички колеги който отговориха! Мисля да се насоча към тоците защото ми погледнаха филтрите и нафтовата помпа и продължава проблема, а и таблото от известно време не ми свети имам в предвид осветлението на таблото може пък и да има връзка някаква.

            Коментар


            • #96
              От: Land Rover Discovery 300Tdi гасне по време на движение

              Почни от масата, която е едно дебело метално въже хванато към шасито, не знам при 300та къде, при 200 е под стартера някъде. Откачи я и я почисти, щото където и да е, там е пълно с гняз. После виж и връзките и кабелите от акумулатора.

              Коментар


              • #97
                От: Land Rover Discovery 300Tdi гасне по време на движение

                И при мен се губиха тоците , пуснахме нов кабел от акумулатора към двигатела за минус и нещата се оправиха
                _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                Disco 200 TDI

                Коментар


                • #98
                  От: Land Rover Discovery 300Tdi гасне по време на движение

                  Кабела на масата на 300 тди след акумулатора контактува с купето и след това е захванат за рамата с кабелна обувка. И двете места са лесно достъпни (за рамата естествено трябва да се бръкне отдолу) - разглобяване, шкурене, контакт спрей, сглобяване и накарая защитен спрей.
                  Въпроса е че ако има лош контакт на масата ще е видим - премигване на фарове, табло и т.н. Сега като караме постоянно на фарове диагностиката е лесна.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #99
                    От: Land Rover Discovery 300Tdi гасне по време на движение

                    То таблото нали не свети, а фаровете само нощем може да ги видиш мигат или не. Може да не е основната маса наистина. А може и + да е, трябва жичкаджия да го види и ще си покаже.

                    Коментар


                    • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                      Това с постояното и ритмичното пемигване на светлините го забелязах и при мен.Най-ясно мига плафона след него таблото,а фаровете почти не мигат.Подозирам ,че виновник за този ефект е генератора(реле регулатора,изправителен блок),в същото време акумолатора е зареден, стартера върти нормално,от което си правя извода,че връзките на масата и плюса са добре.Все още се чудя от къде да го почвам и проблема си остава...

                      Моля автора на темата да ме извини,че не пиша по темата.
                      Трагичното не е смъртта, а животът, който
                      хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                      Чарлз Буковски

                      Коментар


                      • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                        Вържи един волтметър постояно и покарай малко с него, ако им промени в напрежението, което е симптом за неработещ генератор, ще ги видиш на дисплея на волтметъра.
                        На ход трябва да показва към 14,4 волта, на изключен двигател - 12,5 V.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                          Колеги проблема се оказа, че идва от имобилайзера! Въпроса ми е от тук нататък какво следва? Моля за съвети и предложения!

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                            Отиди някой дето разбира от ток да отреже това нещо.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                              Таргов, само с рязане от който "разбира от ток" май няма да стане. Въпросния ... е в помпата, по точно под щита, който покрива стоп клапана. А тоя щит е хванат с болт отвътре в корпуса на ГНП ... трябва да се поразглоби помпата.
                              Последно редактирано от Аndro 160; 25-06-13, 21:49.

                              Коментар


                              • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

                                Както знаеш, където има тоци-не пипам. Няма ли начин да се излъже тая гад?
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X