Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

    Благодаря за снимката. При мен там е ключа-бутон за капака на двг.
    Ще погледна пак, може да съм в заблуждение, понеже звучи точно като клаксона и да си мисля, че са неговите сирени.
    Междувременно открих като че ли проблем точно в ключ-бутона на капака. ДжиТката е удряна отпред и повсяка вероятност бутона не прекъсва на достатъчно разстояние и при сътресение, вътър или друго, се подава малко на горе и прави контакт.

    Ключ-бутон - май пиша глупости, ама като незнам как се казва...

    Коментар


    • #32
      До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Благодаря за снимката. При мен там е ключа-бутон за капака на двг.

      Ключ-бутон - май пиша глупости, ама като незнам как се казва...
      .... не, от другата страна ти е ... (като застанеш пред "таралясника" се пада от дясно бутона,в ляво е бибитката.

      .... свали го и и го ревизирай.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #33
        До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

        Току що погледнах - да така е, там е сирената за алармата, явно не съм я видял...като ме вади от равновесие Сутринта удължих малко бутона и до сега не е пищяла. А шоков датчик или както там се казва няма. След като си направих бутона, клатих, ритах, удрях, не гъкна.
        Ще проследя и кабелите от алармата, но не смея да го правя сам, така че ще е по нататък.

        ...пък и сега знам как да и отнема думата, вече Още веднъж БЛАГОДАРЯ

        Коментар


        • #34
          До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

          Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
          .... не, от другата страна ти е ... (като застанеш пред "таралясника" се пада от дясно бутона,в ляво е бибитката.

          .... свали го и и го ревизирай.
          Аз докато напиша и ти...
          Както и да е, при мен бутона е над сирената, не успях да го сваля и понеже нямам друг, ще го сваля като си взема някакъв, защото имам съмнения че ще излезе здрав от там - явно и аз имам тунинг някакъв там

          Коментар


          • #35
            До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

            ... бат Марто какви са твойте дистанционни,при мен и двете са такива каквито е снимал колегата.
            По старите модели са с такива дистанционни

            Коментар


            • #36
              До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Току що погледнах - да така е, там е сирената за алармата, явно не съм я видял...като ме вади от равновесие Сутринта удължих малко бутона и до сега не е пищяла. А шоков датчик или както там се казва няма. След като си направих бутона, клатих, ритах, удрях, не гъкна.
              Ще проследя и кабелите от алармата, но не смея да го правя сам, така че ще е по нататък.

              ...пък и сега знам как да и отнема думата, вече Още веднъж БЛАГОДАРЯ
              .... ще "проговори" като отключиш с ключа и отвориш врата,капак,без дистанционото,датчика е вътре в купето.

              Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
              По старите модели са с такива дистанционни
              ... ми то и мойто не първа младост.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #37
                До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                ... бат Марто какви са твойте дистанционни,при мен и двете са такива каквито е снимал колегата.
                По старите модели са с такива дистанционни
                Ето го моето(и двете са ми такива):

                И не мисля че са оригинални...
                Прикачени файлове
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                  Ето това е блока на алармата Монтирана е (доколкото си спомням) на предна дясна колонка(под жабката-сваля се тапицерията).Нищо не ти пречи да прозвъниш инсталацията използвайки прикачения файл.
                  Зад километража трябва да е, но не е само аларма.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                    Зад километража трябва да е, но не е само аларма.
                    .... не е там.
                    Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                    .... Монтирана е (доколкото си спомням) на предна дясна колонка(под жабката-сваля се тапицерията).Нищо не ти пречи да прозвъниш инсталацията използвайки прикачения файл.
                    ....
                    Прикачени файлове
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                      .... не е там.

                      ....
                      Дори на прикачените картинки дистанционните са различни, сирените също и, може би, с левия волан нещата стоят огледално ... поне сирената при мен е така..

                      п.п. Да се похваля, че след гореописания "ремонт", не ми е създавала проблеми цял ден

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблеми със заводския имобилайзер на LR Disco 2.5 tdi

                        Темата е стара, но за мен се оказа актуална:
                        Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                        ...ефекта е следния: - стартера върти, но няма запалване ...
                        Диското е 300тди, 96г, "заводска" аларма. Понякога отказва да запали и се налага да повтарям опита. Понякога светва индикацията за липса на ключ в контакта, понякога не. Случва се и да ме държи така доста време (половин час и повече). И никога не го прави, когато колата е стояла дълго време заключена или без ключ в конзолата. Махам минуса, чакам да се "нулира" алармата, отключвам, заключвам, май само по-дълго чакане помага.
                        Главния заподзрян е този имобилайзер (или както там сe нарича). Къде трябва да го търся и какво точно представлява? Той ли спира притока на гориво, защото звучи така, все едно няма гориво, а се опитвам да паля.

                        За пояснение: горивен филтър - нов, груб филтър - почистен, тръбичките към помпата и двг са здрави и не смуче въздух, тези за обратната на нафта - също.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблеми със заводския имобилайзер на LR Disco 2.5 tdi

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Темата е стара, но за мен се оказа актуална:


                          Диското е 300тди, 96г, "заводска" аларма. Понякога отказва да запали и се налага да повтарям опита. Понякога светва индикацията за липса на ключ в контакта, понякога не. Случва се и да ме държи така доста време (половин час и повече). И никога не го прави, когато колата е стояла дълго време заключена или без ключ в конзолата. Махам минуса, чакам да се "нулира" алармата, отключвам, заключвам, май само по-дълго чакане помага.
                          Главния заподзрян е този имобилайзер (или както там сe нарича). Къде трябва да го търся и какво точно представлява? Той ли спира притока на гориво, защото звучи така, все едно няма гориво, а се опитвам да паля.

                          За пояснение: горивен филтър - нов, груб филтър - почистен, тръбичките към помпата и двг са здрави и не смуче въздух, тези за обратната на нафта - също.
                          Снимка на дистанционното

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблеми със заводския имобилайзер на LR Disco 2.5 tdi

                            Едно към едно с моето:

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблеми със заводския имобилайзер на LR Disco 2.5 tdi

                              Питайте Радо Райчев как се ремонтира - със секачките, въпреки, че е електронен инженер.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблеми със заводския имобилайзер на LR Disco 2.5 tdi

                                Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                                Питайте Радо Райчев как се ремонтира - със секачките, въпреки, че е електронен инженер.
                                Секачки имам и не съм електронен такова Въпросът е къде да отсека

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X