Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Процедура по използване на кабели за ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Процедура по използване на кабели за ток

    Аз не знаех някой неща и затова реших да пусна темата.Надявам се да е полезна
    Прикачени файлове
    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

  • #2
    До: Процедура по използване на кабели за ток

    Бих допълнил, че понякога се налага да се разкачи едната клема на изтощения акумулатор, докато автомобила запали. На мен ми се е случвало веднъж. Акумулатора беше толкова изтощен, че напрежението не можеше да се качи достатъчно, за да включи релето на имобилайзера.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #3
      До: Процедура по използване на кабели за ток

      ей колега, много добре си се сети. до сега не ми се е налагало да правя процедурата, ама винаги съм се чудил какъв е редът за включване
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        До: Процедура по използване на кабели за ток

        Ако има избор на автомобили от кого да взимам- Взима се от колкото е възможно по стари коли- по малко електроника и дизели- по големи акумулатори. Внимавайте с коли като Нисан Патрол. Двата акумулатора май е на 24 волта система. За последното не съм сигурен, Патрола го карах преди 15 и повече години. Мисля, че единия дава 12В, другия е 2ЧВ. Ако това последното не е верно, моля поправете ме да не се шашкат хората. Не си взимайте много тънки китайски кабелчета.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          До: Процедура по използване на кабели за ток

          Нещо което е пропуснато в обяснението.
          Не ползвайте масово продаваните по 20 лв. китайски ментета на кабели с дебела изолация и с проводник 2мм. Може и да запалите, но не е ясно кое!
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Процедура по използване на кабели за ток

            Има само една възможна грешка и тя се плаща много скъпо - може дори да убие човек, а ако само го ослепи е късметлия: Кръстосаното свързване на плюсовете с минусите! Акумулатори гърмят и пръскат киселина и осколки наоколо!
            Спасение обикновено при такава грешка са тънките китайски кабелчета, които се продават напоследък, защото горят като предпазител. Но не разчитайте много на това.

            Коментар


            • #7
              До: Процедура по използване на кабели за ток

              В повечето случаи просто се разтичат клемите .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: Процедура по използване на кабели за ток

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Има само една възможна грешка и тя се плаща много скъпо - може дори да убие човек, а ако само го ослепи е късметлия: Кръстосаното свързване на плюсовете с минусите! Акумулатори гърмят и пръскат киселина и осколки наоколо!
                Спасение обикновено при такава грешка са тънките китайски кабелчета, които се продават напоследък, защото горят като предпазител. Но не разчитайте много на това.
                +1.На мен ми се размина като по чудо...Студ ,виелица,нищо се не види...Бързам...Искри!!!Стопи ми се едната китайска щипка(минусовата).За секунда стана червена.Така че внимателно!
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  До: Процедура по използване на кабели за ток

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Ако има избор на автомобили от кого да взимам- Взима се от колкото е възможно по стари коли- по малко електроника и дизели- по големи акумулатори. Внимавайте с коли като Нисан Патрол. Двата акумулатора май е на 24 волта система. За последното не съм сигурен, Патрола го карах преди 15 и повече години. Мисля, че единия дава 12В, другия е 2ЧВ. Ако това последното не е верно, моля поправете ме да не се шашкат хората. Не си взимайте много тънки китайски кабелчета.
                  Колега джиповете с по два акумулатора са 12волта но са свързани успоредно за по голям ампераж

                  Коментар


                  • #10
                    До: Процедура по използване на кабели за ток

                    Първоначално публикуван от miro_vaieto Преглед на мнение
                    Колега джиповете с по два акумулатора са 12волта но са свързани успоредно за по голям ампераж
                    Има и двата варианта, не обобщавай толкова бързо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Процедура по използване на кабели за ток

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Има и двата варианта, не обобщавай толкова бързо
                      Има и трети вариант-мрежата 12в. а стартера 24в.
                      Моята ТЛК 80 е така.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #12
                        Колега Ясен , два акумулатора по 12 волта да си останат 12 волта как трябва да бъдат свързани? Последователно или успоредно ?

                        Колеги , извинявайте за написаното не знаех че има Нисан Патрол 24 волта .А колкото до третия вариант мисля че си е пак 12 волта.
                        Последно редактирано от Ясен; 23-05-09, 07:56.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Процедура по използване на кабели за ток

                          Успоредно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Процедура по използване на кабели за ток

                            Преди десетина години закъсах със скапан акумулатор... Добър човечец ми услужи с неговия за 5 минути. Вързах го на мястото на скапания, запалих, разкачих го при работещ двигател и закачих скапания обратно на мястото му. От Поповица до Сливен хайвана успя да позареди и се прибрах без проблеми. Сега като си мисля, тази процедура е малко рискована, но тогава не му мислих много- много. Бързах, бях изнервен, микробусът беше служебен и прочие.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Процедура по използване на кабели за ток

                              Кой неграмотник е писал това нещо в пдф-а?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X