Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за пъдпъдъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Машина за пъдпъдъци

    Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
    Купувайте, правете оборот! Аз досега съм ударил съчмите на 2 машинки - по ми е кеф да пукам по тях, отколкото по невинните пъдпъдъци, които така тъпо се набиват в шамарите.
    Не е ли лов с куче и приятели - не ми го хвали!
    За колегата Гадев разбирам- той е горски, ама ти от каква позиция унищожаваш чужда собственост!? А дори и горските нямат право да унищожават машинката- може да я конфискуват и накажатсобственика.
    А колегата Гадев нека не се прави на много принципен, защото всички знаем, как се свалят пасажите в неговия район( Българево например), и защо на пъдпъдък има по 200 гости във въпросната дружинка! Там си е направо развит ловен туризъм.
    Да този лов е неетичен, но в Гърция същите тези пасажи ги ловят над морето с мрежи и отиват направо в ресторантите.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #32
      До: Машина за пъдпъдъци

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      За колегата Гадев разбирам- той е горски, ама ти от каква позиция унищожаваш чужда собственост!? А дори и горските нямат право да унищожават машинката- може да я конфискуват и накажатсобственика.
      А колегата Гадев нека не се прави на много принципен, защото всички знаем, как се свалят пасажите в неговия район( Българево например), и защо на пъдпъдък има по 200 гости във въпросната дружинка! Там си е направо развит ловен туризъм.
      Да този лов е неетичен, но в Гърция същите тези пасажи ги ловят над морето с мрежи и отиват направо в ресторантите.
      Някъде да съм споменал унищожаване? Попълване на колекция значи съвсем друго.
      В района на стопанството има 60 населени места и повече дружинки. Към 2000 човека без гостите. И 14 горски надзиратели.
      Няма да ти казвам, колко ми е писнало да се занимавам с "тарикати". И аз, като всеки човек имам нужда понякога да си оставам в къщи нощно време.
      От ловището на Българево редовно се прибират машинки и пишат актове. Макар че тази години с тези перки не знам какъв малоумен пъдпъдък ще се реши да каца там.
      Чувал съм че в Гърция и Турция го ловят с мрежи. Но никога от сигурен източник. В Саудитска Арабия наказанието за печене гол на плажа е глоба, затвор и физическо наказание (не смея и да си помисля какво). Трябва ли и стях да се мерим? Аз гледам нашата страна. Има закони, трябва да се спазват.
      "Бизнес" правят и в Шабленско покрай гъските. Законово нещата обаче така са уредени, че позволителните се издават от сдружението, респективно - дружинката; контролът от наша страна е до там, дали са редовни ловците, 98% са.
      ... и покрай прелетния дивеч свършва всичкият....
      Излиза че е практика на дружинките да се унищожава дивеча в техните ловни полета....
      14 човека не могат да огреят навсякъде и по всяко време.
      Докато се разсъждава на принципа "Ами нали и другите го правят.... ние да не сме по-прости..." няма да се радваме на нормален лов. Или ще има "Клане" или разходки с куче и пушка....
      ...пък който има късмет да се уцелим нощно време, да прощава...
      ще разбере, дали само се правя на принципен.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #33
        До: Машина за пъдпъдъци

        За колегата Гадев разбирам- той е горски, ама ти от каква позиция унищожаваш чужда собственост!? А дори и горските нямат право да унищожават машинката- може да я конфискуват и накажатсобственика.
        А колегата Гадев нека не се прави на много принципен, защото всички знаем, как се свалят пасажите в неговия район( Българево например), и защо на пъдпъдък има по 200 гости във въпросната дружинка! Там си е направо развит ловен туризъм.
        Да този лов е неетичен, но в Гърция същите тези пасажи ги ловят над морето с мрежи и отиват направо в ресторантите.
        Отговарям веднага - писнало ми е от бракониери - и такива с билети тоже! Подобен начин на лов е ПОДЧЕРТАНО бракониерски и егоистичен - събира пилците от огромен периметър около 3-4 пишман ловци, които искат да си направят кефа! Ами да ходят да си го правят на панички, не на жив, недостойно подмамен дивеч! И после плачат как в Турция ловели пъдпъдъка с мрежи и се продавал във всеки магазин.
        Няколко пъти съм бил гонен от подобни индивиди от "техния" периметър и оттогава съм решил - намеря ли работеща в полето машинка - бой по нея. Толкова пък наглост няма - да ти бачка машинката нон стоп и през късното утро, за да не се отклони някое пиле!
        Същата работа е и с риболова - ако намеря мрежи какво да правя?! Да ги оставя здрави, защото са чужда собственост ли?! Да, ама не!
        Не може едни да ходят и зарибяват, а други да ловят рибата с парашути и ток по реките.
        Та ако пособието на БРАКОНИЕРА е негова собственост, то дивеча и рибата не са! Аз искам като ходя на лов, да си направя кефа с истински такъв, а не с жалко месарско подобие на същия и разни ненаяли се тарикати, да ми обясняват къде да ловувам и къде не!
        Мисля, че бях ясен.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 26-06-09, 16:44.

        Коментар


        • #34
          До: Машина за пъдпъдъци

          Любак много си краен!

          Между другото четох някъде, че до 2-3 години магнитните полюси на земята щяли да се преместят... та прелетните пилета нямали да могат да се ориентират на къде да летят....

          Купувайте машинки, колеги да им пускаме да се ориентират по слух!
          MMC Pajero, 2.5, 4D56

          Коментар


          • #35
            До: Машина за пъдпъдъци

            Първоначално публикуван от ezekiel Преглед на мнение
            Любак много си краен!

            Между другото четох някъде, че до 2-3 години магнитните полюси на земята щяли да се преместят... та прелетните пилета нямали да могат да се ориентират на къде да летят....

            Купувайте машинки, колеги да им пускаме да се ориентират по слух!
            Що бе Митак? Аз ако искам да ходя в полукръг с диаметър 20м. и да стрелям много, ходя на Лозен, а с добро куче как се прави нормата знаеш - ходене, кеф от работата на кучето, стрелба от интересни ъгли и позиции - просто за мене това е Лов, другото е безконтролно избиване на дивеча с бракониерски прийоми. Дори компромисно погледнато - да пуснеш машинката за 3-4 часа през нощта, за да свалиш някой пасаж и после да я спреш и да оставиш пилците да се поразпръснат из ловното поле - това някак бих го приел, ама да заградят 3-ма души 2 декара и отдалеч, да ти свиркат, да се махаш, а машината да си пее докато са там - това аз наричам свинщина!
            Знаеш - имах машинка от Тигъра, но на нея имах записан само ранен заек. В момента в който си намерих добра свирка със същия звук и се научих да я ползувам правилно, машинката беше ПОДАРЕНА на друг мераклия за хищници. ИМХО.

            п.п. Каква позиция да изразя, при положение, че за пилешкия лов ползувам текче - шанса който ми дава втората цев подарявам на дивеча.
            п.п.п. Не че го няма залегнало в закона, ама и в заповедта е записано - точка 4-та:
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 05-08-09, 19:16.

            Коментар


            • #36
              До: Машина за пъдпъдъци

              Любо обърни внимание на емотиконите в моя пост!

              Абсолютно съм съгласен с това което пишеш в средата - за изключването... и пръскането на пъд.

              Другото не е и лов....
              MMC Pajero, 2.5, 4D56

              Коментар


              • #37
                До: Машина за пъдпъдъци

                Че каква е разликата дали ще ползваш машинка или свирка?
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #38
                  До: Машина за пъдпъдъци

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  Че каква е разликата дали ще ползваш машинка или свирка?
                  Не знам, как им викат на тези, дето по цяла нощ ще седят да свиркат... ама май не ловци....
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Машина за пъдпъдъци

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    Че каква е разликата дали ще ползваш машинка или свирка?
                    Закона не забранява ползуването на свирки за примамване на дивеча, а само електронни устройства и пр.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Машина за пъдпъдъци

                      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                      Закона не забранява ползуването на свирки за примамване на дивеча, а само електронни устройства и пр.
                      Taka де, знам, 'щот и ловец съм, и рибар съм , ама точно тази част на закона нещо не ме кефи....няк'во е тъпо, защото не виждам разликата дали ще бъде "я, надуй, дядо, кавала" или ще си пуснеш мр3-ката.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #41
                        До: Машина за пъдпъдъци

                        Вярно, че не е морално да се ползват машинки. Ама да ли е морално да разполоат онези вентилатори по крайбрежието и да сменят траекторията на прелета? А дали сега ятата ще стигнат там, за където са тръгнали? А и аз знам, че в Африка ги ловят с мрежи. Между другото в Турция тази година също е нямало пасажи (знам го от един гост в нашата дружинка).

                        Коментар


                        • #42
                          До: Машина за пъдпъдъци

                          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                          ...защото не виждам разликата дали ще бъде "я, надуй, дядо, кавала" или ще си пуснеш мр3-ката.
                          Как да няма разлика? Познавам колеги, които отиват вечерта и си залагат машинката да "пищи" цяла нощ и като отидат сутринта към 6.30 направо си застават до нея и започват да пуцат... Кое му е хубавото на това? Със колкото и да се напъвате, не върши повече работа от добре обученото куче, най много да си докарате световъртеж...
                          124 -> 164
                          T4

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X