Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 5

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Язовир Въча-почистване

    Здравейте,
    И аз гледах предаването на Карбовски и адски много се радвам, че има хора, на които им пука. Евала!
    Много бих искала да помогна по някакъв начин. Бройте ме за следващия път.

    Мисля, че има много хора, които биха участвали в подобни неща, просто трябва да има повече гласност.

    Коментар


    • #62
      До: Язовир Въча-почистване

      Разказвайте, де!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #63
        До: Язовир Въча-почистване

        Всички такива неща имат номера, като банкнотите. Само че са писани за внимателна употреба, пък водата прави и камъните кръгли като ги влачи ...
        Гледах ги, никъде никакви надписи не са запазени. Щото първата ми мисъл си беше точно тая - Е сега вече осъдихме тарикатите. Ама не би.

        Коментар


        • #64
          До: Язовир Въча-почистване

          Туко що се върнах. Напълнихме още един контейнер (от по малките). Колкото повече се смалява петното толкова по-трудно и бавно се събира, т.к. по голямата част са дървета и пречат.
          Беше един страхотен уикенд.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #65
            До: Язовир Въча-почистване

            Ей, приятели, липсвахте ни там – на нашето място – Стефан, Румбата, Ник, Димата, Жорето и всички останали, които не успяха да дойдат

            Какво да разказваме, то е ясно – събрахме, видяхме, преброихме се покрай лагерния огън, пяхме песни всякакви, даже и любими детски песнички, и се веселихме . Мен приятно ме изненадаха, като ме посрещнаха с Дунавско-то хоро (спомен от акцията в с.Бояджик ) и от приятната изненада по-късно чак паднах .

            Пак работихме здраво, днес допълнихме контейнера. Останаха боклуци и за други акции, и за новите попълнения... Като дойдат високи води всичкия боклук от бреговете пак ще дойде до стената и тогава ще трябват още лодки и ръчички.
            Толкова ни е станало навик на всички, като гледам, съботите и неделите (или поне за единия ден) да идваме точно тук – на язовир Въча и да правим точно това – да чистим боклуци, че все се надявам да заразяваме повече и повече хора с това „хоби”!
            Дойде човек от Басейнова дирекция да вземе проби от водата, като взе и от петното с боклуци, както и от местата от които идват замърсяванията – за това Жоро ще разкаже по-подробно, предполагам.

            Поздрави на всички и до нови срещи и акции!
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #66
              До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от ALIEN_Y2K Преглед на мнение
              Днеска гледах предаването на Карбовски.Евала на всички ,които участват в тази акция.Иначе верно пробвали ли сте да поканите господари на ефира да помогнат с репортаж?Те по-принцип доста са настоятелни пред точните хора и институции.
              Аз им писах още в началото на лятото, но явно темата не ги заинтригува.
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #67
                До: Язовир Въча-почистване

                Прибрахме се и ние най сетне.
                Снимки малко по късно или утре ще кача, има какво да се види.
                В събота освен че събрахме и натоварихме чувалите от миналият път, спретнахме страхотно парти на мястото за отдих и веселие. Днес при нас дойде Марин Маринов от Басейнова дирекция и взе проби директно от петното с боклука и от устието на Фотинска река.Резултатите след седмица.
                Радваме се,че има нови желаещи да се включат в следващото мероприятие.

                Времето се затопля и скоро ще обявим нова дата.

                Трябва да измислим начин да извадим дърветата от водата, силно затрудняват работата.

                Поздрави.
                sigpic

                Коментар


                • #68
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Здравейте,

                  И аз акустирах току що, с малко премеждия преди финала

                  Въпреки по-неприятното време, успяхме да отхвърлим още боклук, но и купона си беше страхотен!

                  Добре дошли на новите участници! Ще се радвам да се запознаем наживо в сряда или четвъртък в "Добро" или "Червената къща". Нека гласуването за ден и място да започне сега!

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Ето и снимките.
                    Прикачени файлове
                    sigpic

                    Коментар


                    • #70
                      До: Язовир Въча-почистване

                      И още.
                      Прикачени файлове
                      sigpic

                      Коментар


                      • #71
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Браво, момичета и момчета. Мойте уважения. Нека ние се погрижим да ни е чисто и да се надяваме, че добрите намерения са заразни. Приятно ми е да виждам, че в България са останали истински хора милеещи за природата, а не само късогледи консуматори. Аз съм с вас, засега само духом, след 26.10 и телом.
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #72
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Много работа сте отхвърлили. Поздрави и благодарности. Следващия път живот и здраве и аз ще участвам.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #73
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Обадиха ми се днес по телефона, част от спринцовките които вадим от язовира са ветеринарни.

                            Става въпрос за тези белите с накрайник вместо игла.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #74
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Вчера се върнах у дома "ухаеща"...на какво ли не...., но в душата ми бе преизпълнено... то е от онази лудост, която те кара да се движиш, щом вярваш в една идея....вчера бе доста трудно разчистването. Искам да видя онова петно изцяло изчистено...въпреки че знам, че след 2-3 месеца отново ще започне да се появява, да нараства, като злокачествен тумор.... но сега искам да видя петното изчезнало. Искам да видя, че има " достатъчно луди". Защото ние ще имаме силата нещо да променим, с нещо да се преборим.Хайде хора, силата е във вас! Нужни сте. Три часа от живота ви...., ако всеки отдели по-толкова, нещата ще се случват доста по- добре. А ако все пак няма как да доидете и с ръце да помогнете- УЧЕТЕ ДЕЦАТА, НА НЕПОНОСИМОСТ КЪМ БОКЛУЦИТЕ И ХОРАТА, КОИТО БЕЗОГЛЕДНО ГИ ИЗХВЪРЛЯТ- НАВСЯКЪДЕ.
                              Иначе открих, че уханието на пушек, скара и водка ми отива...Специални благодарности на Петя, която оказа спешна медицинска помощ на страдащите от сутрешно главоболие....
                              До следващия път! Лудите, лудите да са живи....

                              Коментар


                              • #75
                                До: Язовир Въча-почистване

                                Много ме е яд че не успях да дойда другия път ще се реванширам.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X