Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Язовир Въча-почистване

    Има и още снимки но тях малко по късно ще постна, ще има и снимки от гасенето на пожара в който Стефан Станко и Румбата взеха участие.
    sigpic

    Коментар


    • #32
      До: Язовир Въча-почистване

      Продължение....
      Прикачени файлове
      sigpic

      Коментар


      • #33
        До: Язовир Въча-почистване

        Ето малко снимки и от мен.
        Камината се намира в станцията, да има нещо познато на вид...?
        Малко кулинарни примери, къде сполучливи, къде не...
        Почистеното дере, което изглежда различно от последния път...
        Веселата група, за първи път в сладкарница...
        Сори за качеството на тези от пожара, но счетох за неколегиално да снимам отблизо.

        Поздрави!
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          До: Язовир Въча-почистване

          По пътя към Доспат минахме покрай строежа на язовир Цанков камък.

          Наско ни разказа любопитни неща за обекта: кое е сбъркано , къде се е свлекла скална маса и какво са забравили при проектирането.
          Стената ще е уникална - бъчвовидна. Използват специален кабел-кран опънат между два хълма.

          След това пристигнахме в Доспат и решихме да се подкрепим.
          И сега ще видите снимки каквито не е имало до сега ,а и незнам дали ще има , цялата група седи и сладко хапва пасти.
          Стефан каза, че това е от чистият въздух - човек временно губи разсъдък.

          Следващата спирка е Цигов чарк.
          Тук пристигаме с ясната нагласа да хапнем конски кюфтета и да изпием по бира.

          Опитното око на доброволците от МСС забелязват дим и зарево.

          За потвърждение пристигат и две пожарни които се отправят към въпросният дим.
          Докато Стефан прави разбор на ситуацията пристига и едно смешно камионче боядисано като пожарна и спира при нас.

          Къде е пожара? Пита шофьорът-огнеборец.

          Румбата веднага пали тойотата и заминава до пожара за да проучи пътя.

          Стефан с вид и стойка на полковник маха със станцията и разговаря нещо с пожарникаря през стъклото на камиона.

          През това време Румбата се завръща и камиона потегля след него.

          Стефан решава да придружи пожарникаря -самотник и се качва в камиона и потегля към огнената стихия, която отнема с висока скорост недвижимата собственност на неизвестен за сега стопанин.

          Станко през това време рови в нисанчето за брадва и други плашещи пожарите такъми.

          Румбата и Станко потеглят пак до пожара за да се постоплят. По радиостанциите непрекъснато тече информация:

          - Вилата изгоря!
          - 2 Кюфтета и картофи да ми поръчате.
          - Тези свършиха водата.
          - И за Стефан две кюфтета и картофи.

          Най-накрая се върнаха с прясно запалени цигари и някакви неясни снимки които надявам се да покажат.

          Това беше.

          На връщане стана ясно че в четвъртък спешно трябва да се видиме по случай застудяването.

          Поздрави Ж.
          Прикачени файлове
          sigpic

          Коментар


          • #35
            До: Язовир Въча-почистване

            Иее, страхотно сте си изкарали.
            Нямам търпение да се видим в ЧК за повече информация.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #36
              До: Язовир Въча-почистване

              Събота вечер.Изпробвам новия си суперширокоъгълен обектив,Sigma 10-20mm. Оказа се , че оная мУ работа хвърля сянка под светкавицата.



              Намерих мУ цаката, като сянката пада върху огъня, така хем огъня се вижда, хем агнето цяло !



              Поради липса на занятия " Кашимерията " се загрява с РОМ !



              Задружни в есенната нощ.



              Почивната станция в 7.30 сутринта в средата на Ноември.



              - - - " Слънчо ален, крие се зад планини " - - -



              Неизвестен автор от - " Кенефната романтика " - според Я. Хашек в неговата творба
              " Приключенията на храбрия войник Швейк "



              Всъщност, целия стих звучи ето така : - по памет

              " Край потока, тъжен ази скитам.
              Слънчо ален крие се зад планини.
              Върховете озарени питам;
              - Где прекарва мойта мила, свойте дни ? "



              Темата за " Кенефната романтика " бе затрогната предходната нощ от Екокашимерията
              останала без занятие - което е пагубно само по себе си явление и заслужава зандан .



              Това Явление, остави творчески отпечатък върху цялата ми Неделна утрин,
              докато личния състав спеше яко, с някои чаровни изключения.
              Аз се чувствах овързан в творческите си инвенции като моята пухкава приятелка. - " Моята мила " от горепосочения стих.



              Очевидно, кой е в другия край на веригата !!!!

              До такава степен съм объркал философската си иманеМност / иманентност /, че не мога да определя кое, къде започва - или напротив ?



              Около 12 часа, колегите се събудиха и започнаха да закусват. Някакви бездомни кучета, бяха отмъкнали приборите, така че .... !!!



              Всеки е наточил зъби.



              Вижте малкия приятел Йори долу. В очте му се чете: - Ядат, плюскат, а на кучетата не дават !!! Нахранете кучето бе простаци . Ууууу !

              Ето на масата половин кремвирш, как ще му дойде - мммм ! И един посяга за кремвирша на кученцето !!



              Уау !!! - Стават грешки. Какво отхапа този дзвер ???



              Извиняваме се за лошото качество на кадъра но става въпрос за голямо увеличение )))



              Йори !! Мама !!! Бос !! На цимента ???



              Върни ми го !!!


              Следва продължение.
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-11-08, 00:08.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #37
                До: Язовир Въча-почистване

                Интересна и полезна беше неделната научно-практическата обиколка (с елементи на мониторинг ) по големите язовири в Западните Родопи - сегашни и бъдещи. И поне половината й интересност и полезност се дължи на поясненията на Наско.

                Ще се опитам да представя въпросния важен маршрут в научен вид. Май че се получи...

                Поздрави!
                Прикачени файлове
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Вие сте уникални!
                  Нямам думи!

                  Поздрави!
                  М.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Както вече беше показано, имаше и доста мащабни, да не кажа величествени гледки. За илюстрация - една скрита картинка. Ето гатанката: открийте групата независими наблюдатели.

                    Поздрави!
                    Прикачени файлове
                    Искам България чиста!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Язовир Въча-почистване

                      И още няколко снимки от мен. Всичките са правени след земетресенията от уикенда. Както виждате, природата е разстроена, участниците са хладнокръвни - и всеки във всеки момент е на поста си.

                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Браво Ники, страхотни снимки!
                        На снимката - загатка предполагам си оглеждал за ново М.О.В.

                        Румба язък ти за апарата , никакви снимки не си качил.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #42
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                          Браво Ники, страхотни снимки!
                          На снимката - загатка предполагам си оглеждал за ново М.О.В.

                          Румба язък ти за апарата , никакви снимки не си качил.

                          Свърши ми фиксажа. До утре ще ми изпратят от Фохар

                          Снощи вечеряхме "пиле по въглищарски" с елементи на "пиле по йерусалимски", демек на въглища и разпнато.
                          Не беше зле, пак да направиш

                          Коментар


                          • #43
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Ще направим даже по добри пилета. Това бяха тестови образци и заради по слабата жар се получиха малко гумени.

                            Така е ,като го няма Тошко Тосев с неговата вълшебна лопата за жар.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #44
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Продължение.
                              Когато стане дума за Египетските Пирамиди, първото нещо, което се споменава, е че те са изградени с тежък робски труд
                              и с цената на много жертви. Според мен това е неистина .
                              Египетските Пирамиди, са изградени преди всичко с много Вяра !

                              Останалото са подробности от пейзажа.

                              Вярвали са и са желаели успех на начинанието всички, от най мижавият роб, дето утре ще умре от раните си, до
                              блаженният фараон, изкъпан в сутришно мляко, и наблюдаващ от пиедестал, под пурпурен балдахин, грандиозното усилие на човеците.
                              Вярвали са както онези размахващи камшиците, така и тези подлагащи изнурените си гърбове под плющенето им.
                              И са се чувствали като част от едно цяло.
                              Сещате ли се не знам, колко ефимерна и нереална изглежда мечтата за пирамида, в момента на издълбаване на първия камък.
                              Краят на тази мечта е някъде там, отвъд нашия живот, след 100 тина години, в друго време и под друго Слънце.
                              Причини за несбъдването на мечтата, колкото щеш.
                              Това няма да стане, онова, няма да може - хляб за дребните душици на неверниците.
                              Но Вярата , събира бавно и полека своите следовници, привлича ги и ги асимилира, като магнит стоманени стружки и ето, че след време
                              душите са готови за колективното усилие наречено подвиг.
                              Именно за това явление бих искал да поговорим, за колективната Вяра.
                              Смятате ли, че колективното насилие, наречено робство, би могло да изгради през древността, поне едно от чудесата на света ?
                              Аз, не !
                              Смятате ли, че колективната заинтересованост, би могла да изгради плановете на един ИЛ-62, или Боинг 747 ?
                              Та това са милиони чертежи, на детайли и детайлчета, които трябва да се съгласуват, конструират и паснат, в процеса на разработка.
                              И всичко това в епохата на логаритмичната линийка и чертожна дъска с пантограф.
                              Кое е това чутовно чудо, сплотило надеждите на колективи с над 20 000 членове, туширало, дрязгите и завистта и накарало ги
                              да заработят като единен мисловен механизъм ? Кое превръща мечтата... в полет ?
                              Има нещо, по високо положено, от ординерните човешки ценности, нещо програмирано вътре в нас,
                              което ни общее в сериозни изпитания, нещо което на ограничената езикова изразност се нарича Вяра, Надежда и Любов.
                              Когато чета постовете и слушам разговорите на колегата Стефан, той напоследък беше почнал да се съмнява, именно в изчезването
                              на тези ценности.
                              Трябва да си призная, че и аз споделях неговото мнение, макар и да не посмях да го изразя на глас - толкова еретично ми се виждаше.

                              Струва ми се - Тук и други, мислят като нас.



                              Може би и затова, пътят ни заведе, заедно и поотделно до едно място, за което не подозирахме, че съществува
                              - строежа на Язовир Цанков Камък.



                              Виждате докъде е подстригана гората, до там ще достигне водата.
                              Това са нашите снимки от дъното....

                              Грандиозно начинание. Усилие и стиковане на Инвеститори, Архитекти, Проектанти, Технолози, Монтажници и Строители, и още...



                              Вижда се горе, в десния ъгъл, къде е заложена височината на стената. А летвата е висока, като Рекорд на Стефка Костадинова.

                              Човечетата са като мравки на фона на този строеж. А автокрана като детска играчка, се пренася с друг кран,
                              опънат върху стоманени въжета над дефилето, чиято червена къщичка е на върха.
                              Там спинка големият кран, дето разнася камиончета като хлебни трохи.



                              Да ви кажа честно, не ме изтересуват комисионните взети за строежа, не ме интересуват далаверите при този строеж, не ме интересуват
                              грешките и недостатъците, като неотменен елемент, съпътстващ човешката дейност.



                              Интересува ме , че някъде там в дъното на този търбух, пъпли един , един нов Колю Фичето, дето е решил :
                              " Ако не удържи на терка си, да си заложи главата ",
                              един нов Игнат Радненков, дето само с поглед сгъва чертеж и се ориентира в монтажната схема, едни хора пълни с енергия и Вяра,
                              да победят въпреки несгодите.

                              Останалото са подробности от пейзажа !
                              Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-11-08, 14:53.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #45
                                До: Язовир Въча-почистване

                                Страхотно си го написал, адаш! И думите, и снимките - за душата!

                                Поздрави!
                                Искам България чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X