Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Фотинска река 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Във Фотиново в хижата нощувките са по 7 лв. стаи с по две легла по няколко тоалетни на етаж и по 2 бойлера на етаж , било чистичко вътре и прилично има и голяма трапезария за отмора и умора . Сградата е строена през комунизма и изглежда голяма за селцето , предполагам че условията ще са като на станцията на въча , но няма да е толкова влажно . Разбрахме се до понеделник да се обадя да запазим места , ако решим да сме там .
    Аз не, че нещо.....ама станцията или хижата на Въча, щото разликата е огромна, но и в двете има тоалетни във всяка стая За спането където решите.
    Аз мисля да дойда, но ми е рано да се каже от кога. Мисля да пусна агитация на Тошко и Милена да мина през Пловдив за Фотиново
    Мога да потвърдя идването си и бройката ни в Понеделник. Късно ли е?

    П.П. Ако нямам въжета, колани, опитно задкормилно съоръжение или лебедка, ще ме приемете ли в групата?

    Поздрави,
    М.

    Коментар


    • #17
      До: Язовир Въча-почистване

      Изрових някаква стара снимка на хижата вътре не съм влизал от вън изглежда добре .
      Прикачени файлове
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        До: Язовир Въча-почистване

        Привет и от мен. Предполагам че за 13.14 и 15 ще съм на линия че нещо вече взе да ми липсва чистенето на язовира и реката. Така че ще направя всичко въжможно да съм там. Относно това каде ще се спи нямам претенций но още не знам дали ще съм сам или не. Повече информация ще имам до два дни.
        Поздрави на всички.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
        MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
        0896736775 Любо

        Коментар


        • #19
          До: Язовир Въча-почистване

          Здравейте,

          Както някои от вас знаят, вече съм горд собственик на Кораб
          Всъщност е много стара дървена рибарска лодка, облечена в стъклопласт, но аз се чувствам като в кораб!

          Вчера вечерта пристигнах от Царево с него. Външния вид е почти без забележки. Вътре е изгнило дървото на места и се нуждае от ремонт, но не е нищо страшно. По-големият въпрос е двигател, реверсивна муфа, валолиния и пропелер! Има изградена концепция! Благодарение на Ник Николов ще се сдобия с дизел 1.9, атмосферен от Пежо, който ще даде достатъчно мощност. Най-вероятно ще ползвам и скоростната кутия (той още не знае), вместо реверсивна муфа. Валолинията ще се измисли някак. Пропелера ще се направи когато имам точните параметри на скоростната кутия (предавателните числа на съответните предавки). Все отнякъде ще мога да ги изровя. В общи линии е това.

          Лодката е супер! Много й се радвам! Сега отивам да меря гаража и да умувам къде ще е удобно да се работи. Първото най-важно нещо е да се изсуши прогизналата дървения, за да може да се работи по укрепване на ребрата със стъклопласт. След това започва всичко останало. Работата не е никак малко, има много неизвестни и няма да откажа помощ!

          Поздрави!
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: Язовир Въча-почистване

            Ха, честито и успех с моторизирането и!
            Ще направя всичко възможно да ударя едно рамо, за почистването на гумите.
            Поздрави!
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #21
              До: Язовир Въча-почистване

              Браво , страхотна лодка!
              sigpic

              Коментар


              • #22
                До: Язовир Въча-почистване

                Станко, да ти е честита!

                Коментар


                • #23
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  Ха, честито и успех с моторизирането и!
                  Ще направя всичко възможно да ударя едно рамо, за почистването на гумите.
                  Поздрави!
                  Ще се радваме на твоето присъствие !
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Забрави за скоростната кутия. Моли се вала поне вала и реверса на тая да са живи. Или да могат да се съживят.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Както някои от вас знаят, вече съм горд собственик на Кораб
                      Всъщност е много стара дървена рибарска лодка, облечена в стъклопласт, но аз се чувствам като в кораб!

                      Вчера вечерта пристигнах от Царево с него. Външния вид е почти без забележки. Вътре е изгнило дървото на места и се нуждае от ремонт, но не е нищо страшно. По-големият въпрос е двигател, реверсивна муфа, валолиния и пропелер! Има изградена концепция! Благодарение на Ник Николов ще се сдобия с дизел 1.9, атмосферен от Пежо, който ще даде достатъчно мощност. Най-вероятно ще ползвам и скоростната кутия (той още не знае), вместо реверсивна муфа. Валолинията ще се измисли някак. Пропелера ще се направи когато имам точните параметри на скоростната кутия (предавателните числа на съответните предавки). Все отнякъде ще мога да ги изровя. В общи линии е това.

                      Лодката е супер! Много й се радвам! Сега отивам да меря гаража и да умувам къде ще е удобно да се работи. Първото най-важно нещо е да се изсуши прогизналата дървения, за да може да се работи по укрепване на ребрата със стъклопласт. След това започва всичко останало. Работата не е никак малко, има много неизвестни и няма да откажа помощ!

                      Поздрави!
                      Трябва и 5 пьти по-малко моторче от тоя който си замислил.Според мен поне.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Трябва и 5 пьти по-малко моторче от тоя който си замислил.Според мен поне.
                        Тъкмо и аз си мислех, че този дизел ще дойде множко, но нали не съм морско лице, ...

                        И на тегло, и на мощност, и на сложност.
                        Последно редактирано от Ясен; 07-03-09, 18:44.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Малко по темата за Въча, мой познат е инженер и работи в Язовири и каскади към НЕК и се оказа, че отговаря точно за този язовир.
                          Говорихме си с него, разказах му за инициативата, доста добре я прие. Оказа се, че боклуците им пречат и на тях също толкова много, но...проблема остава с основните замърсители, оказа се че някои от къщичките-понтони редовно си изтръсквали чувалите с боклуци във водата.

                          И по-интересната част. Всяка година имат контролирано източване на язовирите. Тази година ще е от 7 до 9 април на язовир Кричим и съответно Въча, източват се през преливниците и гледката била доста внушителна. Още не е сигурно обаче кой ден кой язовир ще е.

                          Аз ще се постарая да отида.


                          Апропо...ако не се реши проблема с мисленето на хвърлящите боклук, след 1-2г. ще трябва да правим заграждения за яз. Цанков камък, защото боклука ще спира там
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Това с мисленето и съзнанието на замърсяващите е ясно.
                            Те и техните деди, цял живот са си изхвърляли буклука в рЯката.

                            Какъв е бил буклука преди 100 години? Ами преди 50 ?
                            Допреди 10 години бурканите и бутилките се събираха за затваряне на " зимнина ". Капачките също се употребяваха по няколко пъти.
                            Гумите се ползваха за варене на ракия. Нищо от тези не се изхвърляше.

                            Обаче буклука стана друг PVC, каучук, синтетика филтри от цигари, и прочее неразградими съставки.
                            Та сега се борим с вековна традиция, няма да стане бързо - при всички положения.
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-03-09, 19:54.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #29
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                              Малко по темата за Въча,

                              И по-интересната част. Всяка година имат контролирано източване на язовирите. Тази година ще е от 7 до 9 април на язовир Кричим и съответно Въча, източват се през преливниците и гледката била доста внушителна. Още не е сигурно обаче кой ден кой язовир ще е.
                              Само техническа бележка. Язовирите се източват през дънния изпускател. Когато има водовземна кула, се избира от кое ниво да стане източването, чрез саваци в кулата.

                              През преливниците си минава свободно преливната вълна при запълнен обем на водохранилището.(Количеството вода е пропорционално на дължината на преливния ръб и на куба - в трета степен - на височината на водата над преливния ръб)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Язовир Въча-почистване

                                Днес освен довършване на Боновите, се позанимахме малко и с лодката.



                                Опората върху колелата, не е одобрена. Ше се наложи промяна.



                                Ще трябва да повикаме Джак !!



                                Jumping Jack



                                flash ! http://www.youtube.com/watch?v=lfcisnVHtA0



                                Pumping Jack



                                Jack The Ripper.



                                Hit the road Jack! http://www.youtube.com/watch?v=Q8Tiz...eature=related



                                AC/DC (the jack) http://www.youtube.com/watch?v=5bsT1...eature=related





                                Докато разбера - Who is fucking Jack ? - той повика Сняг !







                                Двигателя е изпушил.
                                Конструктурското бюро също е на път да Изпуши !!!



                                Пуши, мало и голямо !





                                Донорът - Пежо 309



                                1.9 атмосферен дизел.









                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 09-03-09, 01:58.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X