Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траял или триал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Траял или триал?

    Или казано по друг начин - кое е правилно?
    На английски думата за моторите които се дискутират в този раздел е "trial".
    Думата "trail" пък се използва за леки преходи по черни пътища и за мотори които се ползват за това.
    Ха сега де
    2010 CRF 250 R

  • #2
    До: Траял или триал?

    Без да претендирам с кой знае какви знания по инглиш, и след справка с SA Dictionary:
    1. Trial - произнася се траял (аз като истински българин си му викам триал, или понякога попогрешка траял );
    2. Trail - произнася се трейл (като трейлър например);
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      До: Траял или триал?

      И двете са правилни, но за различни спортове

      Траял = идва от Trail, пътека. Някакви вариации на ендурото в някои географски ширини. Също в някои държави казват trail motorcycle на СОФТ ендуро моторите.

      Триал = идва от Trial, изпитание. За него говорим при катеренето по препядствия. При джиповете май се е наложил термина ТРАЯЛ, който е неправилен. Трябва да е ТРИАЛ, ако трябва да сме точни.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Траял или триал?

        ..да..много се дразня като използват това траял..а имат в предвид-триал..най после някой да им го каже
        ..непрекъснато поправях заглавията на темите и все някой се намираше да го направи пак на траял..което си е софт ендуро разходки и няма нищо бщо с триала..които си е по хард и от хард ендуро разходка камо ли от софт такава
        ..ето даже и заглавието във форума е объркано

        Коментар


        • #5
          До: Траял или триал?

          Гледам че говорите за нещо което ме заинтересува още в началото на темата за триал,ама досега не смеех да направа забележка ,зада не се засегне някой.Траил означава мотоциклети тип ендуро ,но не точно защото са много голяма кубатура и са от типа ХЛ ХТ „Пегасо Туарег БМВ Фи други които могат да се карат по черни пътища ,но са доста ограничени откъм страната на проходимоста,А триала е това дето вече се говори все повече и повече в форума.И най важното трила се кара по зони не по маршрути
          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

          Коментар


          • #6
            До: Траял или триал?

            И най важното трила се кара по зони не по маршрути
            ..айде сега ..и по маршрути става..като няма зони ..но ..заглавието бива да се оправи де..не знам но е дразнещо..и в списанието така го пишат..щях да казвам на софия..но не бе дошло ред..сега обаче ..вече дойде ..дано да чете тук и да се самосезира..

            Коментар


            • #7
              До: Траял или триал?

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              ... При джиповете май се е наложил термина ТРАЯЛ, който е неправилен. Трябва да е ТРИАЛ, ако трябва да сме точни.
              Ще си позволя да не се съглася с тебе. Според речниците trial се произнася (трайъл), което звучи така или така (американски английски). Макар "траЯл" да не отговаря съвсем точно, все пак "триАл" е доста по-далеч.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Траял или триал?

                И за мене истинското си е траял.
                Това за нас е чуждица, а всички чуждици обикновенно ги пишем както се чуват, а не както се пишат.

                Триал ще е, ако спелуваме английската дума на български - което за мен е супер неправилно.

                Траял е ако я напишем както се чува.

                Това е малко все едно да пишем актион вместо екшън и др. подобни

                А па за тая измишльотина трайл няма думи вече!

                Коментар


                • #9
                  До: Траял или триал?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ще си позволя да не се съглася с тебе. Според речниците trial се произнася (трайъл), което звучи така или така (американски английски). Макар "траЯл" да не отговаря съвсем точно, все пак "триАл" е доста по-далеч.

                  И аз така го виждам. Само дето траял, триал, триял и прочее разновидности изобщо не ми звучът близо до версията с Ъ трайъл и смятам, че най-правилно на български би било да си ползваме Ъ-то... А и при толкоз значения е много оплетено да се ползва една дума и то чуждица, никога не става ясно дали се говори за състезание с 4х4, разходки с ендуро или какво ли още не...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Траял или триал?

                    насов май е прав..а и останалите но понеже има толкова голяма разлика между триал и трайл ..като значение..а мисля че най удачно е буквално да го четем в случая за да става ясно за какво иде реч..
                    тоест триал -да си го пишем и произнасяме

                    Коментар


                    • #11
                      До: Траял или триал?

                      Ами тогава трябва да е Трайъл или траял, а карането по пътеки да е трейл. Аз при побългаряването побългарявам първо от френски, там е ТрррррррррИаллл
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: Траял или триал?

                        На мен тази дума не ми харесва,защото много боли.
                        На Български,Англииски,Френски все си боли.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Траял или триал?

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Ами тогава трябва да е Трайъл или траял, а карането по пътеки да е трейл ...
                          Е това са си две различни думи. И поне в 4х4 изобщо не съм чувал някой да използва втората.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Траял или триал?

                            Не знам как е правилно да се пише но означава: "Да преодолееш трасето с един опит" "Да преодолееш невъзможно препятствие" "Човек и машина-човек срещу машина"- това е ТРАЯЛ
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X