Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

    Нужна ми е електрическа схема на WJ.
    На моят 4.7 V8 eл. вентилатор за климатика и радиатора никога до сега не е включвал.
    Дори тогава, когато джипа работи на място и климатика е включен. На корпуса на кондензатора на климатика температурата минава 100С, а ел. вентилатора не включва. От Б-стар ми казаха, че няколко сек. след като включа климатика винаги и ел. вентилатора трябва да завърта поне за малко. А на моя не съм му чувал гласа. Казаха да го закарам там, на като знам какви са кадърни...

    Освен това мога ли без комп. тестер на OBD да си направя автокалибрация на климатичната система. Четох в някакъв сайт на игилизски, ама какво ми разбира кратуната.

    Къде се намира датчика за температурата на охлаждащата течност на двигателя и какви нормални показания /съпротивление/ дава?

    П. П. На тези който ще ми напишат "ползвай търсачката" отговарям, че съм опитал, но не съм получил необходимите ми резултати.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

    Малко си ми далеко та мога само аборт по телефона виж на вентилатора куплунга. Тези мотори обикновенно се правят отделно при това универсални, така че ел. инсталацията на колата трябва да свършва малко преди вентилатора, след това има куплунг и мАторчето. Разкачаш куплунга,оглеждаш, зачистваш, подаваш + и - към вентилатора и ако тръгне проверяваш към колата, дали има на едното краче хубава маса (-) и после дали при някакво положение на другото ще излезе + . После пишеш и ще му мислим
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Малко си ми далеко та мога само аборт по телефона виж на вентилатора куплунга. Тези мотори обикновенно се правят отделно при това универсални, така че ел. инсталацията на колата трябва да свършва малко преди вентилатора, след това има куплунг и мАторчето. Разкачаш куплунга,оглеждаш, зачистваш, подаваш + и - към вентилатора и ако тръгне проверяваш към колата, дали има на едното краче хубава маса (-) и после дали при някакво положение на другото ще излезе + . После пишеш и ще му мислим
      Вече съм го направил. Като му подам 12v от акумулатора вентилатора бясно завърта.
      И всички куплунги на датчиците на кондензатора на климатика са ОК!
      Кабеляците влизат към купето, и са здрави. Причината не е там.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Вече съм го направил.
        ...ъъъъ...пак на обща теория, щот` незнам при теб как е По-големите мотори имат вентилатор с виско и помощен електрически (той и на климатика). Ако и при теб е така, някъде трябва да има кутия с релета, които да го включват или при висока t. на двигателя, или при пускане на климатика. Т.е. някое реле там или е умряло, или не получава захранване
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

          Да има виско и ел. вентилатор, който е изправен, затова ми трябва схема, за да тръгна по веригата.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

            в систематизирана информация няма ли я, или ти я искаш на хартия?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

              Не ми трябва на хартия, някои линкове ако Ви се намират, или някой ако се е е*авал с такива щуротии да пише.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                На лично съм ти пратил линкове
                YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                Коментар


                • #9
                  До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                  ами нали това казвам в систематизирана информация - линк има сервизни ръководства на английски и на руски, отделно има линкове на руски........

                  не съм ги проверявал, но в тези за ZJ има ел. схема, би трябвало там да има и за твоя
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                    Благодаря за линковете. Сега тегля pdf-и от нета и се мъча да чета руските ръководства от линковете.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                      Провери ли дали е наред климатика? Фреон, налягане на същия?
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                        Казваш, че вентилатора е здрав и се предполага че климатика е наред. Вентилатора се управлява от блока на мотора чрез реле. Намери това реле (в кутията при бушоните- radiator fan relay) и го замери. Кабелите които тръгват от релето са:
                        сив - през бушон #10 (40А) към плюса на акомолатора
                        тъмно зелен - към вентилатора
                        черен - маса
                        тъмно синьо/розово - управляващо напрежение от блока на мотора
                        При свързване късо на сивия и тъмно зеления вентилатора трябва да се завърти. Провери си и масата на вентилатора.Пиши ако си замерил нещо.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #13
                          До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                          А този вентилатор кога трябва да работи, че и аз моя не съм го чувал.

                          Коментар


                          • #14
                            До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                            Електрическия вентилатор се включва или когато антифриза се загрее прекомерно, или когато се включи климатика. При включване на компресора на климатика налягането/температурата на фреона в конданзатора/радиатора се повишават. На място в топло време радиатора не успява да се охлади за това блока на мотора пуска вентилатора. При падане на налягането/температурата вентилатора спира и т.н. Лятото в жегите когато колата не се движи вентилатора включва/изключва през минута, две. Разбира се това е най-общо казано. По принцип е по сложно - системата взима под внимание стоиности от датчик за ниско/високо налягане, температурен датчик,температура в купето, температура на изпарителя(които е в таблото). Но все пак при включване на климатика при топло време, вентилатора би трябвало да се завърти след няколко секунди(до една минута), даже антифрза да е студен.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Провери ли дали е наред климатика? Фреон, налягане на същия?
                              Не съм проверявал какво е налягането, но климатичната система не дава рипорт за грешки. Освен това при външна температура +37-39 'C охлажда много добре. Има проблем за който се налага да го автокалибрирам, но четох, че трябва да закача ОБД скенер. При продължително каране на отопление салона от дясната страна започва да духа все по-хладен въздух, като увеличиш температурат след 10-15 мин. пак духва хладно.

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              Казваш, че вентилатора е здрав и се предполага че климатика е наред. Вентилатора се управлява от блока на мотора чрез реле. Намери това реле (в кутията при бушоните- radiator fan relay) и го замери. Кабелите които тръгват от релето са:
                              сив - през бушон #10 (40А) към плюса на акомолатора
                              тъмно зелен - към вентилатора
                              черен - маса
                              тъмно синьо/розово - управляващо напрежение от блока на мотора
                              При свързване късо на сивия и тъмно зеления вентилатора трябва да се завърти. Провери си и масата на вентилатора.Пиши ако си замерил нещо.
                              Закарах джипа на ел. сервиз и те провериха и ми казаха, че вентилатора е здрав, кабелите от датчиците на кондензатора до купето са здрави, самите датчици /за темп. и налягане на фреона/ не могат да ги проверят заради студеното време, и също релето е здраво. Изпробвали са управлявана и управляваща вериги.

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              А този вентилатор кога трябва да работи, че и аз моя не съм го чувал.
                              И моя не съм го чувал.


                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              Електрическия вентилатор се включва или когато антифриза се загрее прекомерно, или когато се включи климатика. При включване на компресора на климатика налягането/температурата на фреона в конданзатора/радиатора се повишават. На място в топло време радиатора не успява да се охлади за това блока на мотора пуска вентилатора. При падане на налягането/температурата вентилатора спира и т.н. Лятото в жегите когато колата не се движи вентилатора включва/изключва през минута, две. Разбира се това е най-общо казано. По принцип е по сложно - системата взима под внимание стоиности от датчик за ниско/високо налягане, температурен датчик,температура в купето, температура на изпарителя(които е в таблото). Но все пак при включване на климатика при топло време, вентилатора би трябвало да се завърти след няколко секунди(до една минута), даже антифрза да е студен.
                              Да знам, че такъв е принципа, но съм държал джипа около 15 мин в адска жега на място през лятото със принудително спряна перка на "виското" и така до темп. около 110 'C според уреда на таблото. Виското взе да стяга и го пуснах. Климатроника беше на мин. темп. настроен, но ел. вентилатора не тръгна. В купето беше кучешки студ, а като се изплюеш върху радиатора и върху кондензатора на климатика се изпаряваше веднага.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X