Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SCORPA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SCORPA

    вече съм близо до състояние да си докарам некой инфаркт от неколко дена гледам разпитвам често си меня мнението и горе долу го докарах избора до два модела единия е супер неизвестен и непознат по наште ширини мотор SCORPA T-RIDE 250F и БЕТА 450 2008г. и двата нямат нищо общо помежду си нито като цена, двигател, размери а бе всичко им е различно та ето малко инфо което да ви помогне да се ориентирате


    GENERAL INFORMATION
    INSURANCE Get an Insurance Quote
    MANUFACTURER Scorpa
    MODEL YEAR 2007
    MODEL T-Ride 250F
    M.S.R.P. * Request a Quote
    ENGINE
    ENGINE Yamaha, 1-cylinder, 4-stroke, liquid-cooled, 5-valves (titanium), DOHC (Double Overhead Cam)
    DISPLACEMENT 249 cc
    BORE X STROKE 3.03 x 2.11 in. (77 x 53.6 mm)
    COMPRESSION RATIO 10.5:1
    CARBURETION Dellorto VHST 28 CS
    CLUTCH Wet, multi-disc, hydraulically operated
    IGNITION CDI
    Start: Electric
    LUBRICATION Pressure
    DIMENSIONS
    WEIGHT 210 lbs. (95 kg)
    GROUND CLEARANCE 13.4 in. (340 mm)
    FRAME Perimeter chrome molybdenum and aluminum
    WHEELBASE 55.1 in. (1,400 mm)
    FUEL CAPACITY 1.85 gal. (7 l)
    SEAT HEIGHT 33.5 in. (850 mm)
    DRIVETRAIN
    TRANSMISSION 5-speed
    SUSPENSION Front: Spring, compression / extension; 1.61 in. (41 mm) setting
    Rear: Spring, compression / extension; Sachs setting
    BRAKES/WHEELS/TIRES
    BRAKES Front: 4-piston caliper, 10.2 in. (260 mm) disc
    Rear: 1-piston caliper, 7.87 in. (200 mm) disc
    TIRES Wheels:
    Front: 21 in.
    Rear: 18 in.

    за БЕТАТА няма кво да пиша вие си я знаете надявам се че поне малко ще ме ориентирате
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

  • #2
    До: Дилема

    До колкото те познавам няма да избереш масовият и правилен мотор и ще се метнеш на световноизвестният със своята безизвестност SCORPA T-RIDE 250F

    Коментар


    • #3
      До: Дилема

      Макар и безизвестен в България тая SCORPA T-RIDE 250F може и да е добра, но при продажбата в последствие ще имаш трудности! За тази марка имаш ли още инфо, представителство в БГ? Цената ми е интересна!
      [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

      Коментар


      • #4
        До: Дилема

        Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
        До колкото те познавам няма да избереш масовият и правилен мотор и ще се метнеш на световноизвестният със своята безизвестност SCORPA T-RIDE 250F
        Безиизвестен е България която е известна със своята безиизвестност има държави в Европа които не ни знаят къде сме а иначе нещата наистина са 50 на 50 така че нищо не се знае
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: Дилема

          Тая Скорпа ми прилича на нещо средно между хард ендуро и траял! Или по-скоро траял със седалка. Сигурно ще е интересно да се кара!
          Щом двигателя е Ямаха, предполагам че няма да има проблем с намирането на части.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: Дилема

            точно трялка със седалка
            даже има и рима я гледай ти , лично на мен рали каранията не ме кефят не обичам бързи трасета по добре да мина 20км. и вечерта да не знам къде съм
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #7
              До: Дилема

              Според мен модела T-RIDE 250F мисля, че е достатъчно познат в ендуро средите, защото и в друга тема мисля, че е бил обсъждан. Това до колкото си спомням е някакъв хибрид между Trial Bike (не съм сигурен в равописа ) и Enduro . Също така мисля, че ще е доста фън с него ако знаеш и можеш да правиш маймунджолуци Обаче изниква проблема, че в БГ май няма дистрибутори на тази марка, а от там следва, че по трудно биха могли да се намират части. Не, че съм много вещ но според мен моторчето е добро ако обиаш да си цъкаш триал. Ето едно клипче с мотора http://www.youtube.com/watch?v=k4Q5h...eature=related


              Иначе Beta-та според мен като за еднуро в гората е по-добрия вариант. Но пак казвам това си е лично мое мнение и не държа никой да се съгласява с мен
              [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #8
                До: Дилема

                SCORPA-та просто не е за състезания. Няма и такива претенции. Всеки мотор си има предназначение, предназначението на този е сцепление и предаване на всичката сила на двигателя без загуби в буксуване. SCORPA са с традиции в триал-а, и в T-Ride са вложени знанията на марката в това отношение. Между другото точно за гора не бих се обзаложил за резултата от гонка в местност с тесни пътеки и мазни баири между T-Ride и който и да е истински ендуро мотор. Да няма разплакани после. В поле и в открита пресечена местност е ясно че няма да бие наточено ендуро, но надали и някой очаква да го направи. Но със сигурност няма и да се тътри. Аз съм си предубеден де, винаги гледам рошавата гарга.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Дилема

                  Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                  Ето едно клипче с мотора http://www.youtube.com/watch?v=k4Q5h...eature=related
                  След като изгледах клипа, определено бих избрал това моторче! Не съм привърженик на скоростните карания и определено бих предпочел проходимостта и техничното каране пред скоростното. При този мотор е отстранено и единственото неудобство, което ме кара да не харесвам чистите траяли - липсата на седалка. Още от пръв поглед ми направи впечатление че мотора е доста добре защитен откъм чупене и няма да има нужда да се вкарват допълнителни средства (и килограми) за защита (например радиатора е добре скрит в рамката а не стърчи настрани като на хард ендурата.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дилема

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    винаги гледам рошавата гарга.
                    e те тава е инстинкта вика ГАРГА та ГАРГА а разума я си вземи една БЕТА и като се знам гаргата в черно и сиво по ми харесва от синята
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дилема

                      -Слушай човече, не съм чел темата изобщо ама като гледам заглавието направо не ми се пише коментар.
                      -Вземаш си Бетата, и да не сум чул за никакви глупости!
                      -Еи човече Бетата е много глъпакоустойчив мотор.Върви без масло,без вода,само да има глупак на седалката,който да дава газ.
                      -Бъди здрав, а квото си решиш!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дилема

                        Щом ти се карат трудни и технични трасета си ми ясен.
                        Ендуро мотора е по-неудачния вариант за там. Скорпата си е направо траялка и кефа на каменисти засукани пътеки с много камъни и прагове ще е уникален.
                        Аз с най-голямо удоволствие бих си взел траялка, разбира се без да се лишавам и от хард ендурото
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дилема

                          И между другото сега като го зяпах намерих още едно нещо което на мен много ще ми пасва предвид несъществуващите ми пилотски умения

                          НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ КАК СЕ ЧУПИ/КРИВИ АУСПУХ НА ТОВА НЕЩО ???






                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дилема

                            Колега за пръв път съм на мнение, че по-непрактичния мотор е по-добрия избор... Scorpa-та е чудесен мотор - това е трайл варианта, а марката е световно известна. Модела е определен, като един от най-добрите за годината... За мен лично това е по-добрия избор, но да знаеш, че ще ти трябва канал за доставка на части. Двигателя е Yamaha, мисля с леки модификации... ще се ровна за още инфо и ще споделя... само да ми остане време де!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дилема

                              За Т-Райд-а имам чувството(не съм го пробвал), че ще е уникален за каране в гъстата гора, по скалисти дерета и стръмни каменисти пътеки. Това е мотор с много големи възможности, но за да ти направи пълен кеф си трябват и много тренировки та да се научиш да го караш. С две думи - трябва да си си траялкаджия, за да можеш да го използваш по предназначение....Иначе си губи смисъла....
                              Ако имаш мерак и време да тренираш засукани трасета и места - взимай го хич не се чуди.... За една година можеш да овладееш основните неща от траяла и кефа започва... От там на татък само усъвършенстване...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X