Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SCORPA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дилема

    Сега попаднах на това и съвсем ми доръзмъти мозъка
    http://www.betamotor.com/it/bikes/show/5?model=13
    а иначе Господин Никой ако Скорпата стъпи до 14000лв. няма да го мисля изобщо, единственно ме притеснява малко че е въздушно охлаждане а пък е по тежък от Скорпата
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #32
      До: Дилема

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      Сега попаднах на това и съвсем ми доръзмъти мозъка
      http://www.betamotor.com/it/bikes/show/5?model=13
      а иначе Господин Никой ако Скорпата стъпи до 14000лв. няма да го мисля изобщо, единственно ме притеснява малко че е въздушно охлаждане а пък е по тежък от Скорпата
      Цената според мен едва ли е актуална, не и по начина по който аз мислех да я доставям - да ми я внесе приятел от щатите. Ако ще я взимаш от вносител ще има разлики - според мен надолу! Очаквам да излезе нещо към 12500-13000 макс... Може би колегата Goblin ще даде по-добра информация...

      П.С. Леле чак сега видях какво има зад линка - много арна тая Beta Alp 200... малко се стягам от мултифункционалните неща - този тип техника обикновенно не е добра в нищо , но това обра точките.

      Коментар


      • #33
        До: Дилема

        На мен тази бета ми изглежда малко лимбизе, някакси недоклатена, някакъв тип градски траял за млади хора но не и за спорт, бе направо ми е смешна.
        ...а и с тия стъпенки отзад за 2-ри човек, предпазител на ауспуха, опашка за номер и т.н. хич не ми се вписва в представите за спортен мотор.
        Ако ги сложите наживо един до друг съм сигурен че скорпата просто ще изпъкне и няма и да погледнете бетата.

        Последно редактирано от Краси; 21-05-08, 17:26.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #34
          До: Дилема

          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
          честно казано за регистрация не съм се замислял а и не ми трябва чакам и аз още за цена до ден два ще знам и ако човека който ще ми го достави няма нищо против да споделя цената че е от форума все пак ще я кажа ама при всички случаи е неколко пъти колко едно Поло
          Няма тайни, споделяй

          - Цената при всички положения ще е под 14000лв. Надявам се да успеем да я вкараме малко под европейските цени, които са 7100 евро във Франция и 7500 в Италия. Зависи каква ще е последната дума на французите по отношение на минимално разрешената цена.

          - За теглото чакам потвърждение, говори се за 103кг зареден.

          - Машината се регистрира.

          - Гаранцията е 6 месеца (отпада при употреба в състезания и прочие)

          - В Щатите машината на настоящия етап не се продава, понеже ако се пусне в продажба ще гони 10000$, което я прави невъзможна за продажба предвид цените на моторите там. Информацията е от първа ръка, просто се обадих на щатския вносител.

          - Сравнение с всякакви други модели е трудно, понеже предназначението е много специфично - забавление и проходимост.

          Технически моторът е коренно нова разработка като рамка и поведение, не е просто триалка с висока седалка. Двигателят е от WR250F, с всичките му доказани плюсове.

          - Всички останали модели на фирмата също ще могат да се поръчат, което означава че в България официално внасяните марки специализирани в триал вече са две. Ако Митков не греши - скоро ще са три. Май е време да се помисли за шампионат
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            До: Дилема

            Aз може ли да задам един въпрос малко в страни от темата за дилемата.
            Та забелязвам, че тея trial моторчета не са с обърнати предници а с нормалните. Моите очакваня бяха за супер модерна обърната предница каквато свикнах напоследък да виждам по кросовете и ендурата.
            Та някой може ли да каже каква е технологичната разлика и защо в този случаи предницата е нормална.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #36
              До: Дилема

              Основната причина да се наложат обърнатите предници е че по този начин се намалява неокаченото тегло (по-леката част на предницата е тази която се движи, и съответно по-лесно сменя посоката си на движение). Другата причина е че предницата е по-твърда в горната си част, което ограничава огъването и при високи скорости и силни удари.

              При триала високи скорости няма, и най-важното е теглото да е разположено ниско. С употребата на нормална предница, по-тежката част на предницата е разположена долу в ниското.

              Иначе триал предниците са си съвсем модерни - това че дадена предница е обикновена или обърната няма особено значение върху това какви са и карантиите.

              Обърнатите предници бяха голямата мода на 90те години - тогава всички се юрнаха да слагат обърнати предници. В последствие нещата се уталожиха, обърнатата предница си остана за повечето мотоциклетни приложения, но за триала нещата се върнаха към обикновените предници.

              Бета например имаха триал модел с обърната предница 90те години, но бързо-бързо се върнаха към обикновени предници впоследствие.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                До: Дилема

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Основната причина да се наложат обърнатите предници е че по този начин се намалява неокаченото тегло (по-леката част на предницата е тази която се движи, и съответно по-лесно сменя посоката си на движение). Другата причина е че предницата е по-твърда в горната си част, което ограничава огъването и при високи скорости и силни удари.

                При триала високи скорости няма, и най-важното е теглото да е разположено ниско. С употребата на нормална предница, по-тежката част на предницата е разположена долу в ниското.

                Иначе триал предниците са си съвсем модерни - това че дадена предница е обикновена или обърната няма особено значение върху това какви са и карантиите.

                Обърнатите предници бяха голямата мода на 90те години - тогава всички се юрнаха да слагат обърнати предници. В последствие нещата се уталожиха, обърнатата предница си остана за повечето мотоциклетни приложения, но за триала нещата се върнаха към обикновените предници.

                Бета например имаха триал модел с обърната предница 90те години, но бързо-бързо се върнаха към обикновени предници впоследствие.
                Да разбира се ,няма да поема полирания лъскав кол всички удари на камъните.Това е абсолютно правилно ,но Бета предпочитат да го изстрадат.

                Коментар


                • #38
                  До: Дилема

                  цената и аз вече си я знам Гоблин ще ми я докара за малко под 14000 честно казано очаквах малко повече в щатите е 9000$ и я има но без гаранция и сертификат за регистрация а 14000 ми се връзва от Франция с ДДС, ГАРАНЦИЯ И РЕГИСТРАЦИЯ което я прави доста по изгодна.
                  МЕРСИ Гоблин че отриагира така бързо дано пък повлека крак знае е ли се
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дилема

                    За тоз мотор четох много скоро.Колега маи не знаеш какво искаш от него,това е мотор за разходки и нищо друго ,нито е триял нито за ендуро а маи се състезаваш до колкото разбирам.Незнам дали си карал нещо подобно но на дали ще ти хареса.колегите са прави че нито го познават в БГ нито и части има за него.Аи да правиш триял с него маи е и малко тежичък , за ендуро пък няма добро окачване и двигатела е много скопен.Лично аз мисла че това е тип мотор от тези дето излизат на пазара само зада бъдеш различен и нищо друго.Ако ще харчиш пари и искаш да ти е трудно има много голяма гама от мотори ендуро които все някак ще задоволят нуждитети.успех с избора
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дилема

                      Ако ви интересува още утре мога да ви кажа колко е цената в Испания.Ще я кажа само ако Гоблин пожелае иначе не .Не обичам да развалям бизнеса на хората трябва все пак да има малко уважение
                      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дилема

                        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                        цената и аз вече си я знам Гоблин ще ми я докара за малко под 14000 честно казано очаквах малко повече в щатите е 9000$ и я има но без гаранция и сертификат за регистрация а 14000 ми се връзва от Франция с ДДС, ГАРАНЦИЯ И РЕГИСТРАЦИЯ което я прави доста по изгодна.
                        МЕРСИ Гоблин че отриагира така бързо дано пък повлека крак знае е ли се
                        Е, веднъж да ми послужи за нещо тоя френски паспорт
                        А виж за наличностите в Щатите не знаех. Сигурно са някакви независим внос. Официално ги няма.

                        Пепи цени слагай спокойно, няма какво да се съобразяваш с нас. По коментарите ти оставам безмълвен, каквото имах да кажа съм го писал по-горе.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дилема

                          Гоблин днес се обаждах да попитам една оринтировъчна цена и затова ти пиша.значи има два варианта,единия да си закараш старият мотор и да ти го оценат в магазина и другата е да го платиш или купиш веднага без да даваш нищо.Казвам за цената защото варианта да го платиш е по удашен иначе много ти обезценяват мотора.Тук в Испания е 6190 евро и мотора го плащаш и взимаш на момента не трябва да чакаш.Да ти кажа честно нняма кои знае колко броики в наличност защотое много странен мотор и не се знае как ще се продава.Това е което знам ,а има и още нещо дават го с някъкви подаръци и там останалите истории за регистрация.На мен лично ми се струва доста скъп за типа мотор които е.Ако искате някаква друга информация съм на среща
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дилема

                            Пепи мерси за информацията, радвам се за испанците и за всички които ще пазаруват от тях. Малко нереалнo ми се вижда това да е официалната цена с ддс предвид информацията с която аз разполагам, но ти си там - аз не. Така или иначе с испанския пазар на настоящия етап не мога да се съобразявам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дилема

                              Гоблин виж ако искаш в www.difrenos.es там има доста неща които могат да те заинтересуват.ада ти кажа честно цените тук за някои неща просто не са реални,затова и можеби ти се струва така.Точно днес говорих с шефа на тези Дифренос теса официален вносител на Монтеса,Бета,ГАС ГАС ,Шерко,Хускварна и др.Едни от наи големите са в Мадрид.Не ме учудва че е по евтино тук виж цените на Мишелин в БГ и В Испания почти са на половина.Можем да си кореспондираме с лични съобщения ако предпочиташ.Аиде чао за сега
                              Последно редактирано от pepimotos; 23-05-08, 22:42.
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дилема

                                А и забравих да ти кажа че тук всичко е с ДДС 16% .В цената която ти споменах не съм сигурен дали влиза разходите за регистрация,ноте са около 200 евротака че сам виж как излиза.Но като се сложи транспортни разходи маи излиза нещо подобно като в БГ .Пък и трябва да се печели нали човек от това живее и за продавача трябва да има нещо иначе какъв е смисъла.поне аз така мисля.
                                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X