Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MONTESA COTA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: MONTESA COTA

    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
    значи ..и моите хич не държаха отначало-ни предни ни задни но ..чистене с обезмаслител и..каране и се оправиха за около 2-3 изгорени резервоара..не знам с вашите дали така ще стане..

    ...Вчера следобяд му направих една туба от 20 л 2-тактова смес...Като се върнах днес следобяд беше към половината......което си е горе долу 3 резервоара...

    Проблема е обаче в това, че счупи една спица на задната капла и кара така...и май я изкриви......Толкоз ли не може без 1 спица...калпава работа.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #17
      До: MONTESA COTA

      Ади, ако дадеш да я пробвам на теб винаги ще се падат най-големите сандвичи на Огоя
      Последно редактирано от Спас; 22-03-09, 21:27.
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #18
        До: MONTESA COTA

        Вчера следобяд му направих една туба от 20 л 2-тактова смес...Като се върнах днес следобяд беше към половината
        ...мааалииййй
        ..голям мерак
        аз до сега за месец толкова съм изгорил горе долу предполагам

        браво!
        ..няма ли подобрение в спирачките за този период..
        ..мойте наистина ..като го покарах и сега взеха да почти да коват..а отначало изобщо не държаха

        Коментар


        • #19
          До: MONTESA COTA

          Митков не е проблема в спирачките на мотора а в АДИ.
          Не знаете ли, че "ДЕЦАТА НЯМАТ СПИРАЧКИ"....

          Коментар


          • #20
            До: MONTESA COTA

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
            ...мааалииййй
            ..голям мерак
            аз до сега за месец толкова съм изгорил горе долу предполагам

            браво!
            ..няма ли подобрение в спирачките за този период..
            ..мойте наистина ..като го покарах и сега взеха да почти да коват..а отначало изобщо не държаха
            Ади твърди, че няма...даже по-зле.
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #21
              До: MONTESA COTA

              Ади твърди, че няма...даже по-зле
              ..кофти..значи трябва да се правят..

              Коментар


              • #22
                До: MONTESA COTA

                Ехеее... ЕВАЛА на Ади! Много се радвам, че се появиха зарибени хора, да раздвижат и мото трайъла в България!
                @Ади: Успех и дано бързо усвояваш техниките!
                [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                [/URL]

                Коментар


                • #23
                  До: MONTESA COTA

                  Довечера ще ви напиша кое колко и как горе долу да го равите зада има те някъква представа за моторетката.Ади да не се бърка че това е ендуро ,щото ще я смели за нула време,това са и доста деликатни мотори не може да се карат много душмански.Това е за сега довечера ша пиша за поддръжката на мотора.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #24
                    До: MONTESA COTA

                    Специлно за Ади пиша и малко техническа информция за Монтесата.
                    Масло на съединител 510 гр.Марка Елф HTX само с това масло ако не искате да ви увлича самия съедините.това е и маслото което препоръчва хонда за тези мотори.
                    Масло в предницата 295 гр. на амортисиор SAE 5 не 10 не го бъркайте с ендурото.
                    Смес на горивото от 12 до 15 рг на литър.
                    само 98 октана
                    Налягане на задна гума при по сериозен триал 0.35атмосфери
                    При разходки о.45 атмосфери
                    Предна гума 0.45сериозен триал
                    о.55 разходки
                    Трябва да се запуши отдушника които е от долната страна на кутията на въздушния филтър ,зада не влиза мръсотия директно в карбуратора.
                    За самия съединител също могат да се исползват дискове на марката Суфлекс които работат много добре и не са толкова капризни колкото сериините.
                    За накладките съвета който мога да дам е да ги изшкуриш с шкурка повърхностния слой зада се махне самия нагар на накладката.Следващата стъпка е смяна с нови,лично аз мойте ги смених зада нямам проблеми.
                    Не използвайте спреове и тем подобни зада почиствате накладките защото той попива в накладките и з това после не спират.Маслото в помпите на спирачките и съединителната помпа е ДОТ 4 или минерално не слагаъте синтетика съсипва маркучите от вътре.
                    За твойта не знам но мойта е с карбуратор Кейхин сериините са с Делорто.Разликата е огромна.
                    Това са горе долу базовите неща които трябва да се знаят за Монтесата другото е вече самата практика.Не прекалявайте с големите скоци с триал моторите защото от там се съсипват и самите семерини на предницата.твоита предница е Паиоли .Настройките са доста по различни от тези на ендурото,тоест отпред да поглъщабързо големите камъни,но после да не се връща много бързо зада не ти действа като катапулт .Отзад е обратното,там се оставя да е по лесен и на разгъване и на згъване зада може да те изхвърли по бързо когато си в позиция перпендикулярна на мотора.Дано последното да си го разбрал че не е много лесно за разбиране.Но го пробвай и ще видиш как действа.
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • #25
                      До: MONTESA COTA

                      Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                      Специлно за Ади пиша и малко техническа информция за Монтесата.
                      Масло на съединител 510 гр.Марка Елф HTX само с това масло ако не искате да ви увлича самия съедините.това е и маслото което препоръчва хонда за тези мотори.
                      Масло в предницата 295 гр. на амортисиор SAE 5 не 10 не го бъркайте с ендурото.
                      Смес на горивото от 12 до 15 рг на литър.
                      само 98 октана
                      Налягане на задна гума при по сериозен триал 0.35атмосфери
                      При разходки о.45 атмосфери
                      Предна гума 0.45сериозен триал
                      о.55 разходки
                      Трябва да се запуши отдушника които е от долната страна на кутията на въздушния филтър ,зада не влиза мръсотия директно в карбуратора.
                      За самия съединител също могат да се исползват дискове на марката Суфлекс които работат много добре и не са толкова капризни колкото сериините.
                      За накладките съвета който мога да дам е да ги изшкуриш с шкурка повърхностния слой зада се махне самия нагар на накладката.Следващата стъпка е смяна с нови,лично аз мойте ги смених зада нямам проблеми.
                      Не използвайте спреове и тем подобни зада почиствате накладките защото той попива в накладките и з това после не спират.Маслото в помпите на спирачките и съединителната помпа е ДОТ 4 или минерално не слагаъте синтетика съсипва маркучите от вътре.
                      За твойта не знам но мойта е с карбуратор Кейхин сериините са с Делорто.Разликата е огромна.
                      Това са горе долу базовите неща които трябва да се знаят за Монтесата другото е вече самата практика.Не прекалявайте с големите скоци с триал моторите защото от там се съсипват и самите семерини на предницата.твоита предница е Паиоли .Настройките са доста по различни от тези на ендурото,тоест отпред да поглъщабързо големите камъни,но после да не се връща много бързо зада не ти действа като катапулт .Отзад е обратното,там се оставя да е по лесен и на разгъване и на згъване зада може да те изхвърли по бързо когато си в позиция перпендикулярна на мотора.Дано последното да си го разбрал че не е много лесно за разбиране.Но го пробвай и ще видиш как действа.
                      Мерси за инфото!
                      KTM sx-f 350 2011
                      Honda Montesa Cota 250
                      KTM exc 450 Supermoto

                      Коментар


                      • #26
                        До: MONTESA COTA

                        Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                        ...
                        Налягане на задна гума при по сериозен триал 0.35атмосфери
                        ...
                        Не е ли според теглото на карача?
                        [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • #27
                          До: MONTESA COTA

                          Първоначално публикуван от Gh0s7 Преглед на мнение
                          Не е ли според теглото на карача?
                          Я виж тук... http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=16

                          Коментар


                          • #28
                            До: MONTESA COTA

                            Специялно триал-а на Ади съм имал възможност да го подкарам и страшно много ми хареса но тъй като за първи път ще си купувам мотор (но пък често се случва да подкарвам) смятам да е триал но някъкъв по елементарен за да се науча на него (по-слаб, по-стар и поради ограничените финанси по-евтин) та ако някой може да ме светне към кой да се обърна за такова нещо

                            Коментар


                            • #29
                              До: MONTESA COTA

                              Първоначално публикуван от denistrial Преглед на мнение
                              Специялно триал-а на Ади съм имал възможност да го подкарам и страшно много ми хареса но тъй като за първи път ще си купувам мотор (но пък често се случва да подкарвам) смятам да е триал но някъкъв по елементарен за да се науча на него (по-слаб, по-стар и поради ограничените финанси по-евтин) та ако някой може да ме светне към кой да се обърна за такова нещо
                              Ами към Ади...
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #30
                                До: MONTESA COTA

                                Интересуваше ме конкретен човек който се занимава със внос или иска да разкара старата си траялка за Ади ясно ама няма как да я купя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X