Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
    ...
    Това с боята е защото два- три месеца след като се регнах във форума и четох, четох, четох... Ръгнах в гората чисто новото си L200 (цвят черна перла) и през цялото време се чудех защо тоя с намачкания нисан ме гледа странно (Чавдар V93). Добре, че беше той да ме вади, дърпа, инструктира, та да си тръгна да отчитам щетите по колата... Сега имам тази Тойота
    Та понеже аз съм влязъл тук с целия си наивитет, направих си новата кола на зебра и в рамките на една година добих общо понятие за нещата - затова искам да направим тази тема.

    Може би трябваше да започна с това като предисловие, за да разберат колегите откъде (се) изхождам
    Последно редактирано от huko; 10-03-09, 22:27.
    Зима иде

    Коментар


    • #17
      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Идеята на Ники е повече от чудесна. От много време ми се ще във форума да направим един хубав 4x4 FAQ. Този път ще се захвана и аз сериозно и ще помогна.

      Коментар


      • #18
        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Е какво пречи в една тема да има препратки и за двете?
        Нищо и моята идея беше такава, явно не съм се изразил правилно.

        Коментар


        • #19
          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Ето една тема от Злати,мисля че е полезна:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31985
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            + Брадва и компресор за гуми

            Коментар


            • #21
              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Има два вида факове - този на УАЗ, само че Уазбуката се пише от години и от много хора, и например на руските Ниви, Тойоти или Г-тата. По-добре вземи общата конструкция от тях.
              И махни тоя Рубикон от там, че ФАК с такива резили от вратата, ще ни прочуе със сигурност. В комедийните жанрове. Виж, японския УАЗ е готов за гората от завода, не по-малко от руския

              Коментар


              • #22
                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                а стига спамихте темата бе
                мене ме интересува какво ми липсва в багажника.
                Стига философствахте и коментирахте неща които засягат личната ви "религия".
                който има да добавя нещо да го добавя ... боли ме мене за уазките като си окопая камьончето ...

                Коментар


                • #23
                  До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  Уважаеми колеги, тук в тази тема можете да си пишете всичко което ви хрумва или не ви харесва за да направим съответните промени... А в официалният 4x4 FAQ промените се правят само от Модератор... Темата е тук: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ)
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Аз си карам с мен и резервни дрехи.Случвало ми се е пропадане в лед,проливен дъжд от който никой дъждобран не те спасява на 100% Много кофти ако нямаш сухи дрехи в джипа.И още по кофти в тоя зор ако джипа не запали(Резачка не карам(че си имах разправии с едни горски без да съм я ползвал)Но имам голям топор люто наточен в калъф.Намислил съм и 1,2 здрави въжета с по голяма дължина 100,150метра за наставяне на лебедката.Затъвах на едно место и най близкото дърво на стотина метра Оттам ми е идеята.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Допълнително оборудване

                      Аптечка с разширено съдържание, серум змии, антиалергени
                      Одеало или фолио
                      Инвертор за 220 волта
                      Течности и масла
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #26
                        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        Към всичките неща до тук аз мога да добавя ,защото знам колко е тъмна в гората , подвижна лампа,фенерче ,кибрит или запалка и си нося едно малко трионче което до някаде замества резчка.
                        [/SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Въпроса за хъбовете не е зле да се засегне май...
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • #28
                            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                            Допълнително оборудване

                            Аптечка с разширено съдържание, серум змии, антиалергени
                            Одеало или фолио
                            Инвертор за 220 волта
                            Течности и масла
                            Доколкото ми обясняваха няма такова нещо като "серум змии", тъй като противоотровата за ухапване от всяка змия е коренно различна и ако е неправилно приложена последствията са много неприятни.

                            Антиалергените - аз знам за лоратадин.
                            Георги Гатев

                            Коментар


                            • #29
                              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              аз за друго се сещам.
                              Но това не е много засягащо нещата които трабва да имаме в багажника.
                              Става на въпрос за наземната свръзка
                              В каяка и в Спелеологията имаме едно правило:
                              Като тръгнеш на някъде информирай човек къде си тръгнал, в каква посока, колко сте и някакво контролно време. Като приключиш трябва да му звъннеш че всичко е ОК.
                              Така при тежък инцидент някой ще забележи липсатати навреме Стават и грешки от време на време, но онези хора дето ги заля водата в Духлата преди време бяха спасени по този метод. Просто бяха дали посока и контролно време и не се бяха обадили че са излезли. Съответно групата която хукна да ги търси знаеше къде са точно в пещера която е около 20 км. картирана и е на 7 етажа
                              препоръчвам горещо този принцип

                              Коментар


                              • #30
                                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                След като говорим за оборудване в джипките смятам че би било добре някой който разбира да каже какво е добре оборудвана аптечка.
                                [/SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X