Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Изпрати ми координатите на мейла и ще ти ги върна конвертирани, само напиши грубо в кой град или село се намират.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #32
      Има една много хубава програма за трансформация. С риск да издам държавна тайна: "Transform", на МАПЕКС АД.
      Няма да убеждавам никой в качествата и.
      Успех

      Коментар


      • #33
        брей, приятно ми е да видя колеги-геодезисти в този форум, това си е една от малкото професии дето offroad-a си е част от професията. И аз помагам на една фирма с земеразделянето от 2 години в едни балкански райони и са големи емоции из трасетата, до сега успяхме да затъркаме една лада-нива и още 2-3 коли,обикновенни -некакви западни.

        Коментар


        • #34
          Да, така си е, при нас off-road е 100%.
          От няколко месеца съм с НИВА-та и едва сега започвам да разбирам защо хората от този форум толкова се кефят на тези машини.
          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
          http://ftp.domainbg.com/tuono

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Windcrawler
            Има една много хубава програма за трансформация. С риск да издам държавна тайна: "Transform", на МАПЕКС АД.
            Няма да убеждавам никой в качествата и.
            Успех
            ИМАШ една много хубава програма за трансформация, ама за да не я дадеш да я ползват други използваш израза ИМА една ...
            Браво на теб и на всички останали геодезисти, където до сега не можахте да качите някаква програмка за трансформация.
            Дали живота, работата или кавото ще, са ви подтиснали и сте станали задръстеняци и егоисти не ме интересува.Днешните времена са такива, че хора като вас няма да оцелеят и да се адаптирате към идващата глобализация.Вашето мислене е на много ниско ниво.

            Изтегли програма за трансформация на кординати MAPEX

            Коментар


            • #36
              Ей, жив да си! Най-после ще видя къде точно е нивата на баба.
              А някой може ли да сподели каква е разликата между 1970 и Софийска координатна система. Нивицата е в София, и не знам от общината какви координати са използвали.
              LZ1OAL

              Коментар


              • #37
                Определено хората, които крият трансформационните параметри постъпват глупаво и не са прави, но това е държавна политика за наливане на пари в частни джобове. Относно програмата - тя струва 300 лв. и не бих я пуснал във форум, както направи ти. Нарича се етика това, което не ти е познато. Вземи пример от руснаците - само хакерите без морал кракват руски програми. Даже и в пиратството има правила.

                Ето една задачка за домашно. Програмата смята грешно. Открий къде и как и при какви условия става тази грешка
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Tuono
                  Определено хората, които крият трансформационните параметри постъпват глупаво и не са прави, но това е държавна политика за наливане на пари в частни джобове. Относно програмата - тя струва 300 лв. и не бих я пуснал във форум, както направи ти. Нарича се етика това, което не ти е познато. Вземи пример от руснаците - само хакерите без морал кракват руски програми. Даже и в пиратството има правила.

                  Ето една задачка за домашно. Програмата смята грешно. Открий къде и как и при какви условия става тази грешка
                  Значи, казваш има БЪГ -Ще се пробвам да го открия.

                  П.П.
                  Според мен е по-морално, когато някой има нужда от нещо, което аз имам е да му го дам.
                  Производителите са тези които продават.Тяхен си е проблема, че програмата им няма никаква защита.
                  А и в конкретния случай аз не съм си я купил за да имам някакви поети ангажименти към тях, които да ми забраняват разпространението.

                  Коментар


                  • #39
                    Видях я нивицата къде е. То 2 декара много било бре
                    Не бих казал, че програмата е конвертирала координатите грешно, защото Алана ме заведе точно там, където очаквах. Може и на 5-10 метра оттам де, което за моята цел обаче е напълно задоволително.
                    LZ1OAL

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от IPRIT
                      Първоначално публикуван от Windcrawler
                      Има една много хубава програма за трансформация. С риск да издам държавна тайна: "Transform", на МАПЕКС АД.
                      Няма да убеждавам никой в качествата и.
                      Успех
                      ИМАШ една много хубава програма за трансформация, ама за да не я дадеш да я ползват други използваш израза ИМА една ...
                      Браво на теб и на всички останали геодезисти, където до сега не можахте да качите някаква програмка за трансформация.
                      Дали живота, работата или кавото ще, са ви подтиснали и сте станали задръстеняци и егоисти не ме интересува.Днешните времена са такива, че хора като вас няма да оцелеят и да се адаптирате към идващата глобализация.Вашето мислене е на много ниско ниво.

                      Изтегли програма за трансформация на кординати MAPEX
                      Умните хора не говорят прибързано.
                      Първо аз не съм геодезист, и второ програмата я НЯМАМ.
                      Сега помисли за нивото си на мислене.
                      И можеш да прочетеш по горе, че никой дори и не спомена името на какъвто и да е софтуер.
                      Това че съм виждал нещо не значи че е моя собственост. Пък и хората са вложили труд и усилия за създаването и.
                      А най-лесно е да плювнеш някой, това най-силната ни черта!
                      Браво!

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Windcrawler
                        Умните хора не говорят прибързано.
                        Първо аз не съм геодезист, и второ програмата я НЯМАМ.
                        Сега помисли за нивото си на мислене.
                        И можеш да прочетеш по горе, че никой дори и не спомена името на какъвто и да е софтуер.
                        Това че съм виждал нещо не значи че е моя собственост. Пък и хората са вложили труд и усилия за създаването и.
                        А най-лесно е да плювнеш някой, това най-силната ни черта!
                        Браво!
                        ОК .Умни човече.
                        Първо аз не съм геолог, и второ програмата я ИМАМ -дръпни си я от линка по горе.
                        Нивото ми на мислене не ми отговаря на годинките.
                        Е поне в нещо да съм първи.МАРЕХ.
                        Тука си прав не всичко ковто вижда човек е негова собственост.Сигурно са се постарали.
                        По-лесно е да си мълчиш.

                        Коментар


                        • #42
                          До: X, Y координати

                          Първоначално публикуван от IPRIT Преглед на мнение

                          Изтегли програма за трансформация на кординати MAPEX
                          Тука линка нещо не работи, а програмата много ми трябва! Може ли да помоля за помощ? Благодаря!

                          Коментар


                          • #43
                            До: X, Y координати

                            data bg

                            Коментар


                            • #44
                              До: X, Y координати

                              Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                              Здравейте.Пак връщам темата защото искам да ви попитам нещо.Имам няколко X,Y координати и искам да ги намеря къде се намират,но имам Гармин 60 CS който работи с географски координати съответно.Как става "конвертирането"?И въобще ще мога ли да се справя?

                              Здрасти

                              Тествал съм го и става . Използвай Транскорд . Вади сравнително добра точност . Дай ми е-маил ако неможе да намериш програмката . Тай като програмата ти дава географски ширини , може и в Гогле ъарт да тестваш. Надявам се X и Y даса ти точни . Успех

                              Коментар


                              • #45
                                До: X, Y координати

                                Здрасти

                                Тествал съм го и става . Използвай Транскорд . Вади сравнително добра точност . Дай ми е-маил ако неможе да намериш програмката . Тай като програмата ти дава географски ширини , може и в Гогле ъарт да тестваш. Надявам се X и Y даса ти точни . Успех
                                Здравей,

                                Аз също се интересувам от тази програма. Ако не представлява проблем за теб, може да ми драснеш един емайл - asterix85(маймунка)abv(точка)bg

                                Поздрави,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X