Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си пълните патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво си пълните патроните

    Знам ли, допускам, че може да е имало нещо предозирано в тях, освен парафина. Но според мен би подобрил групираността, но натоварил оръжието в извесна степен. Ако имах нужната апаратура бих пробвал в рамките на разумното. Според мен е най - важно да се спазват таванките - допустимите количества. Разсъждения от рода - пише 1.8 грама за 32 грама снаряд, ама чакай аз да си сложа 2.2 грама да станат по - серт, е меко казано опасно. Началната скорост, не е единственото нещо, което би се повишило при завишаване на нормите.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #32
      От: С какво си пълните патроните

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      ...Там става страшно, да, хубави са, но да давам по 16-18 лева за 5 патрона Уинчестър 13/0 ми се вижда множко. Бренекетата вносните почват от 4лева, има и по 8, 10!...
      Чисто информативно има читави вносни (примерно B&P) бренекета на цени 1.50-2 лв! И също чисто информативно доста споменавате в темата 13/0 - по какво ги стреляте?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #33
        От: С какво си пълните патроните

        По доста неща ги стреляме. Видиш нещо да мърда - хоп 13/0 и готово. Сега сериозно - доста колеги(включително и аз) все още си ги ползваме едрите сачми над 6/0. Най - вече за вреден дивеч. С 13/0 по мишени е приятно за проби, замери на пълнени патрони и тн. За глигани предпочитам бренекета.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          От: С какво си пълните патроните

          И аз от извесно време се замислям да си купя преса за патрони, но такава която прави всичко, вади капси, поставя капси, слага точна мярка барут, после тапа, слага мярка сачми и ти го валцова патрона. И след извесно търсене, реших да си купя това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90011[1].jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5747061
          В щатите са по 70-80 долара, тука гледам са по 200-250лв. Та засега още обмислям варианта по принцип имам човек които лятото ще идва от щатите и не бързам още.

          Коментар


          • #35
            От: С какво си пълните патроните

            Стига, че много ме е яд! Един колега я продаде същата под носа ми... И клещи има, ама за сега не ги продава. Тук дори и по 200 лева не намирам. Най - евтиното, което намирам е 225. Лошото е, че там са по 50,60 долара, а искат още толкова за доставка... Долара е скъп и той и като удариш чертата идва двойно и тройно, особено ако мине и през митница, ходи го търси... Според мен като цена качества тази преса на Lee е доста универсална, ако успеем да преглътнем цената, на която идва тук... За ситни сачми ще е доста производителна. Можеш да си затваряш и едри и бренекета като си ги редиш сам вътре, което е плюс според мен. Едрите нули си ги редиш с пинцетата както трябва и не хлопат гдно като купешките.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #36
              От: С какво си пълните патроните

              Темата нещо умря. Явно тук няма релоудъри и съм сам. Дори при търсене на концентратори в един магазин, ми се изсмяха с фразата, че сме 21 век... Както и да е. Намерих си 3 вида барут. Марс, Сокол и сръбски НЦ04-32, капсули средна мощност(подходящи за снаряди 30-36 грама) като няма концентратори си изкарах кечетата и замбите и започнах да си правя капачки и тапи. Ето как процедирам- капса, барут - слагам колкото дават на кутията + 0,02, 0,03 заради завалцоването. След това надбарутна капачка от клингерит(имам много и много хубав 0,8мм) след това кечана тапа 10мм. Подсачмена капачка от жилав картон и сачми 32грама. Затварям с картонени капачки или купешки хартисали от преди. Пробвах номер 9, 7, 8/0 и 12/0. За сега съм доволен като групираност и пробивност, но тестове още предстоят. Гледам по железариите продават кечета, корк, и разни плътни изолационни материали, с които би могло да се експериментира. За сега толкова. Утре повече тестове. Ако има заинтересовани мога да заснема нещо.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170324_182109~2.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5747514
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                От: С какво си пълните патроните

                Като правиш тестовете гледай какво остава в цевите.
                С който барут цевите са чисти - с него пълни.
                То е ясно, ма да кажа
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #38
                  От: С какво си пълните патроните

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Темата нещо умря. Явно тук няма релоудъри и съм сам. Дори при търсене на концентратори в един магазин, ми се изсмяха с фразата, че сме 21 век... Както и да е. Намерих си 3 вида барут. Марс, Сокол и сръбски НЦ04-32, капсули средна мощност(подходящи за снаряди 30-36 грама) като няма концентратори си изкарах кечетата и замбите и започнах да си правя капачки и тапи. Ето как процедирам- капса, барут - слагам колкото дават на кутията + 0,02, 0,03 заради завалцоването. След това надбарутна капачка от клингерит(имам много и много хубав 0,8мм) след това кечана тапа 10мм. Подсачмена капачка от жилав картон и сачми 32грама. Затварям с картонени капачки или купешки хартисали от преди. Пробвах номер 9, 7, 8/0 и 12/0. За сега съм доволен като групираност и пробивност, но тестове още предстоят. Гледам по железариите продават кечета, корк, и разни плътни изолационни материали, с които би могло да се експериментира. За сега толкова. Утре повече тестове. Ако има заинтересовани мога да заснема нещо.
                  [ATTACH=CONFIG]906930[/ATTACH]
                  А, релоудъри има, ама от другите...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0419.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5747535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0309-2.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5747536

                  Коментар


                  • #39
                    От: С какво си пълните патроните

                    Супер. Хубави снимки, много приятна обстановка. Моите проби установиха, че са доста серт! В рамките на нормалното, но ритат доста. 12/0 с барут Сокол Суха талпа от трийсетина метра я дупчат. Цевите са сравнително чисти, дори много чисти бих казал. Сръбският барут най - не цапа, много плътен изстрел, но не търпи голямо притискане - рита много. Като цяло съм доста доволен. Групират се добре и не са слаби. За сравнение, пробвах и купешки братани, които последната година доста ме разочароваха, вчера също! Плякат, откат никакъв, имам чувството, че всичкия барут остава по цевите, дори в гилзата остава и доста неизгорял жълт! Уж някакъв сръбски, ама такъв жълт до сега не съм виждал. Като цяло за единия куп пари, които им искат и прехваления им ръчен труд - не струват за мен. Патроните с едрите сачми ми лягат около 45 стотинки(по скъпите заралийски цени), удоволствие при правенето, за мен резултатите са задоволителни. Тези дни ще пробвам и с барут Марс.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #40
                      От: С какво си пълните патроните

                      Ако клингерита е с основа/тъкан, а не само смола го пропускай.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        От: С какво си пълните патроните

                        Няма ядове, има купища всякакъв плътен картон. Днес пробвах марса. При изстрел мирише много хубаво, но всичко хубаво свършва до тук. Слаб изстрел, плякане, никакъв откат, много барут остава по цевите, има и не изгорял в гилзата - все едно стрелям с купешки братани. Нищо общо със сокола, може и нещо да бъркам, знам ли. Слагам точно както пише 32 грама сачми и 1.8 грама барут. Надбарутна капачка, 9мм кечана тапа, капачка, пак кече и пак капчка, след това сачмите и дълбока завалцовка. Патронът става стегнат. Правя ги по същия начин както със сокола и както със сръбския.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #42
                          От: С какво си пълните патроните

                          Някой иска ли такова?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0904_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:245.2 КБ
ID:5747755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0905_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:220.6 КБ
ID:5747756
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: С какво си пълните патроните

                            [QUOTE=ivodianov1992;3126887 Парафина утежнява доста, плюс това и триенето се увеличава доста заради парафина. 13/0 заляти с парафин - нормален заряд и снаряд - 1400атм. Замерено налягане![/QUOTE]
                            Ти чуй радиото т.е. Чичото кво ти казва , че и ние тязи път сме минали.И за какво триенестава въпрос , това са смешни работи ,а грамажа се увеличава пренебрежимо малко , но пък ползите са в пъти.Получава се мн.добра концентрация на съчмения сноп и супер групираност/пробвано в практиката многократно с годините/.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #44
                              От: С какво си пълните патроните

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Няма ядове, има купища всякакъв плътен картон. Днес пробвах марса. При изстрел мирише много хубаво, но всичко хубаво свършва до тук. Слаб изстрел, плякане, никакъв откат, много барут остава по цевите, има и не изгорял в гилзата - все едно стрелям с купешки братани. Нищо общо със сокола, може и нещо да бъркам, знам ли. Слагам точно както пише 32 грама сачми и 1.8 грама барут. Надбарутна капачка, 9мм кечана тапа, капачка, пак кече и пак капчка, след това сачмите и дълбока завалцовка. Патронът става стегнат. Правя ги по същия начин както със сокола и както със сръбския.
                              Я пробвай с ,,ВЕГА,,и повече внимавай с него! А кечената тапа винаги съм я топял в разтопен восък и натикване..........само с нея патката пада.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #45
                                От: С какво си пълните патроните

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Е, не така. Обемна мярка може само с един и същ барут от една кутия. Обемната плътност е различна между партидите, камоли между марките. Другото си е самоубийство в известна степен.
                                Така е , но и това съм изкусурил на времето.На,,Вегата,,му дават само везна , но с обемната става , като свалиш нивото с 2мм. под мярката определена за стария барут иначе става страшно и ти отнася рамото.
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X