Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Нека спрем цигарите

    Пушенето е наркомания,това е ясно./за съжаление и аз съм от лошите/.
    Причината - само с две изречения :
    От хилядите неща в дима 126 са 100% отровни за човека.
    Но по-важното - 14 от тези 126 са НАРКОТИЦИ !

    Реално никой пушач не знае към кое от тези 14 /или към коя комбинация от тях/ е пристрастен.Така че,никотинът може да ви е последната грижа.Още повече,че това е съединение с доказана полезност в медицината - разбира се,в съответното количество /като змийската отрова например/.

    Разбирам че колегата Божич бъзика пушачите с новите цени на тютюневите изделия.Сигурен съм,че знае,че пушачът/както и наркоманът/ ще си купи цигари,та ако ще и за хляб да не останат стотинки.

    Едно от положителните неща в САЩ - успяха да намалят броя на пушачите.Трябваха около 10 години наистина,но резултат има.И то не чрез увеличение на цените /да,там цигарите са скъпи,но и в почти цяла Европа е така/.А чрез системно провеждана,сериозно финансирана /и от държавата,и от частни фондации/ кампания против пушенето.Даваха се лекарски консултации /на символична цена/,разработиха се медикаменти в помощ на желаещите да се откажат,работодателите бяха принудени да стимулират непушачите и съответно да дискриминират пушачите.Спечелени бяха няколко шумни дела против цигарени компании със съответното отразяване в медиите.
    И разбира се,Холивуд - алфата и омегата на американската култура.Отдавна в американските филми героите не пушат,а ако някой запали - бъдете сигурни,без да сте гледали филма докрая,че той е от "лошите"/bad guys/.На нас ни е смешно,но това там минава,ако искате вярвайте.Пушещ положителен герой трудно ще откриете - със сигурност ще трябва да поровите за филм,правен преди 1990 г.И изобщо за силата на внушение на американските медии трябва да гледате /който го е пропуснал/ "Да разлаеш кучетата".

    При нас нещата стоят точно обратно.На кой му пука ?Сами са си виновни,да не ги кара някой насила,я !Ще вземем да харчим пари за кампании против тютюнопушенето/вместо да ги откраднем/,как па не !
    Ще купуваме оборудване за онкологични изследвания на цената на пет нови мерцедеса ? Да,бе,да !

    Ако не се беше намесил ЕС,билбордовете с реклами на цигари още щяха да стоят.Зер пари са това,не шума.А и акциз гуши държавата,кво като тоя-оня пукнали от рак.Много важно,и без това сте много !

    Моите две стотинки..
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • #32
      До: Нека спрем цигарите

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Мине-не мине някой месец и отново по въпроса. Има толкова много теми. Ето една:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8%D2%C5+%CB%C8
      Ето ти още една- http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5541
      Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

      Коментар


      • #33
        До: Нека спрем цигарите

        От десетина години не пуша и съм супер щастлив. Спрях ги след ужсано препушване на едно море. Сега ми се гади от цигарен дим. Няма по-голяма тъпотия на земята от тютюнопушенето!!! Сега като видя някой с цигара направо ми е смешен. Хем си плащаш хем си кашляш братко мили...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #34
          До: Нека спрем цигарите

          Ae ще ги е.а в лайната мръсни,не стига че са вредни ,ами и струват една камара пари.
          Да си даваш парите за да се тровиш-глупост велика!!!

          Коментар


          • #35
            До: Нека спрем цигарите

            От 6-месеца съм НЕпушач !!!
            Отказах ги за да мога с парите от цигарите да си купя АТВ.
            2кут. на ден Х 3.50лв= 7 лв. Х 30дни = 210лв.на месец

            сега съм :
            по-здрав
            по-богат
            по-щастлив

            Коментар


            • #36
              До: Нека спрем цигарите

              Такаа сега ще ви кажа моят баща как ги спря..
              Значи преди 2 години и половина той беше се побъркал по тютюниевите изделия и пушеше цигари пурети постояннно. Но по работа му се наложи да замине за Испания. Един ден се чухме и научих страшна новина- СПРЯЛ ги е. Веднага попитах защо?? Тои ми отгорови че кутия МАРЛБОРО струвала от сорта на 5 7 евро а той пуши по 2 3 в най лошия и напрегнат случей 4 кутий. Това са по 40 лева на ден ... И до ден днешен той не си помисля за цигари! Помислете само колко пари е спестил ? А? Хора няма смисъл да давате по 5 10 лева на ден за да се тровите... Особенно в тая криза + безработицата
              Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
              [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

              Коментар


              • #37
                До: Нека спрем цигарите

                "Статистиката показва, че пушач на 1 кутия цигари дневно, за една година инхалира 210 грама катран.
                210 грама катран за 1 година. Колко е това за 5, за 10 години? "

                Аз пуша от 30 години-30 по 210 = 6,300 кг
                И се чудя защо съм натежал!?!?
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #38
                  До: Нека спрем цигарите

                  Момчета аз съм на 23 години и мога да кажа че от 3 години не пуша а бях пропушил на 15 и поне по 1 кутия оправях на ден. Но баща ми ме отказа за 2 дни...... просто седнахме метна ми едни ключове на масата и каза: доло на паркинга има едно пежо 306 кабрио (знаеше че събирах пари за такова) ако искаш веднага го сменяме за старата ти 205 ца но при условие да не те виждам повече с цигара. Аз в началото помислих че се маитапи а след 2 минути вече бях смачкал кутията и търчах по стълбите към паркинга следващата една седмица беше ужас но бях и ваканция от университета и си казах че ще стискам зъби и устисках сега вече дори ме е яд че накога съм палил цигара и съм наи върлия противник на пушенето в кола или на закрито просто вече не знам защо но не понасям цигарен дим ....и по добре
                  0-

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нека спрем цигарите

                    Пропуших на 14. По кутийка на ден. Понякога и повечко.

                    33 годишен, женен, седя си в нас, жената звъни и вика- хайде да ги спрем! Бутнах ги настрани, изхвърлих пепелника и го измих. Вече почти 2 години не съм пипвал. Яд ме е, че не си помня последната цигара. Никаква идея съм нямал, че ще ми е последна.

                    Имам цигари в нас, пепелниците стоят. Имам и в колата. Решаваш го и спираш. Останалото е ... няма да го казвал за да не се обиди някои. Не съм против цигарите, против съм някои като ми каже "аз не мога да ги спра". Воля, инат, злоба- абе използвайте ги. Само не си биите началника или жената в първите дни като ги спрете. Те не са ви виновни. Айде и успех.

                    Аааа сутрин с кафето света е черен. Споко, избелява след време.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нека спрем цигарите

                      Само ината му е майката,от 4 години съм ги отказал и винаги като пийна по някоя ракия ми се допушва та ми се реве но сам се успокоявам казвам си 4 години издържах мога още,а ги отказах на майтап за един бас. Работя в тютюнево предприятие и виждам за каква отрова става въпрос, просто човек трябва да си направи една равносметка и да си зададе въпроса заслужавали си.
                      [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нека спрем цигарите

                        Човек не винаги трябва да се мъчи да чете между редовете.Когато се зачетох в началото нищо особено (това съм го слушал и слушал).Пуша по кутия на ден.Но след всичко прочетено по горе казвам край от днес не пуша.Дано след години да се хваля с успеха си както по голямата част от вас.А всички присъстващи ще държа в течение.
                        [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нека спрем цигарите

                          Еееее после защо има криза? Ами замислете се: Отказвате цигарите . Намалява се продукцията и някой става излишен. Отказвааш цигарите непушиш години наред и те блъска кола.
                          И другото: Пушеното месо трае повече .
                          Успех на тези които ще ги отказват. Аз ще си запаля една цигарка и заради вас....... Eеееееххххх , че е хубаво.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нека спрем цигарите

                            За "протокола" и от мен: Пропуших след казармата и стигнах до кутия "Феникс", но по това време и цигарите бяха кът...изчезна феникса и преминах на "Арда"..., дойде време и ардата изчезна от магазините...
                            По това време живеех в София и минах на кубинските "Партагас" и "Монте кристо"-абсолютен дъргел с тютюн от пури и фиртър от салфетка /не си спомням как му викаха тогава на този материал/ на цена левче-кутия, колокто вървеше и феникса.
                            Положителната страна беше, че намалих броя на изпушените цигари- на ден и колегите след първата цигара спряха да ме "муфтят" .
                            И около 90-91 година ми се наложи спешно да вляза в максимална кондиция за един физически изпит...
                            След първата тренировка казах-КРАЙ и приключих с цигарите.
                            Преди 8-9 години ми донесоха подарък наргиле от Израел и понякога се лигавиме с него, а за дървената сватба жената ми подари лула с аксесоар към нея за чистене, тъпчене и пр. Пушенето на лулата за мен е по-скоро ритуал ...
                            Та накратко-аз ги отказах с инат. Не ми липсват и не ме изкушават, когато около мен се пуши.
                            Сега борбата е да откажа и половинката! До момента-губя.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нека спрем цигарите

                              Ето нещо интересно :

                              ".... не днешните европейски политици и икономисти, които през 2003/2004-та белязаха всички кутии на тютюнови продукти с предупредителни знаци са били пионери в тази област. Още на 20-ти юли 1940-та година Адолф Хитлер дава нареждане, с което задължава всички компании да поставят предупредителни надписи на тютюневите изделия, които произвеждат. Това е резултат от една дълга кампания на национал-социалистите, с която те разясняват на населението вредите от пушенето, както и страничните ефекти от пасивното пушене. Първи германските лекари през 1939-та откриват връзката между пушенето и ракът на белите дробове. Те са били и първите, които заедно с Адолф Хитлер въвеждат изобщо термина “пасивен пушач”, който се появява точно по онова време. Още през 1938-ма военновъздушните сили на Германия и пощенските служби забраняват пушенето на работните си места. През 1939-та примерът им бива последван от повечето работни места, като специално внимание се е обръщало на болниците, партийните централи и обществените учреждения. На всички униформени служители е било изрично забранено да пушат на публични места, защото е била ясно осъзнавана тяхната роля като пример за обществото.
                              През 1944-та следва и забрана за пушенето във всички транспортни средства, с цел защита на пасажерите от вредите на пасивното пушене. На бременните жени е било забранено да пушат, а като цяло на жените са се продавали цигари чак след 25-тата годишнина. Забранена бива и продажбата на тютюневи изделия в кръчми и ресторанти. На войниците не е била издадена такава строга забрана, но просто са били редуцирани количествата получавани цигари, като кутиите отново са били маркирани с предупредителни надписи...."

                              от тук: http://bg.altermedia.info/?p=5576
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нека спрем цигарите

                                Чета темата и ще дам и моето мнениие.
                                От 2 седмици ги спрях, а ги пуша от 20години. Нямах никакво намерение и никога не съм искал да ги спирам - харесват ми... но много ме ядосаха в края на март като изпокриха цигарите в Метро.
                                Бях насъбрал:
                                1. Много малко останаха истинските цигари. Дори и Борото, което продават тук е боклук. Последните години пушех Карелия Плочка, че поне е гръцко, а не е жалък румънски опит за правене на цигари.
                                2. Ще ми увеличават цените постоянно, но не достатъчно, че да ги спрем. Целта е да печели държавата, не да намали пушачите.
                                3. Пречат ми в работата. Когато водя преговори ми се пуши, а не е удобно да запаля и това дразни и не съм пълноценен.
                                4. Писна ми в цяла Европа като ида на кръчма да излизам като пес отвън да запаля цигара.
                                Като се замисля се получава, че съм зависим от нещо без, което МОГА.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X