Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    Някой има ли преки впечатления от сръбското ТТ или както го водят Zastava M57
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Zastava_M57.
    Четох за него , но ме интересуват впечатленията на човек който го е държал в ръка и е стрелял с този пистолет

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Коя марка патрони са най-добри за ТТ днес? Ако някой знае, да пише къде се продават и цена. Аз се колебая между Sellier & Bellot и Први партизан, но нямам голям опит с тоя калибър. Продават ли се у нас JHP?
      Последно редактирано от trapper; 28-05-19, 21:20.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Днес за ТТ най-добри са новите патрони без значение какви. А тези В-174 не зная къде ги има в България. По сайтовете на производителя сигурно, но тук едва ли.

        П.П. Стрелял съм и с патрони на двете фирми ма при цена 80 ст. да левче за брой нещо ми се свива "под лъжичката" и нямам кой знае какви впечатления.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Днес намерих руски (или СССР???) 7,62х25 по 30 ст., но нямат стрелбище. Това обезсмисля ниската цена на патрони с неизвестна възраст.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Днес намерих руски (или СССР???) 7,62х25 по 30 ст., но нямат стрелбище. Това обезсмисля ниската цена на патрони с неизвестна възраст.
            Това обесмисля придобиването без разрешително.

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Така е. За съжаление обезсмисля и купуването им с разрешително, което струва 20 лв. за 50 патрона.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Така е. За съжаление обезсмисля и купуването им с разрешително, което струва 20 лв. за 50 патрона.
                Ти нали имаш някакви, които си взел с пистолета. Отиваш на стрелбище на което има от новите, изгърмяваш старите, а новите в касата и така си ги подновяваш.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Да де, и баба ми така правеше. Но нали сме цивилизовани ... вече?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Да де, и баба ми така правеше. Но нали сме цивилизовани ... вече?
                    Цивилизовани или не- така е. Другия начин изгърмяваш си твоите на стрелбището със съответните такси за коридор и мишена, взимаш бележка за това и с нея в кос по известния ти ред. Така или иначе нямаш право на повече от 50 бр. и всичко отгоре си е по Н.К.

                    П.П. Дай някоя снимка на пищова да му се порадваме!
                    Последно редактирано от siem; 29-05-19, 19:08. Причина: пп
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Прочетох за втори път темата и не научих нищо ново, са съжаление. Първо - явно малко са хората, работили с това оръжие; второ - колкото ползвали - толкова мнения. Затова - ето моето: на младини 2 години ми беше служебно. Е нема такава гад! От стотици изстреляни "консерви" - само "удв"... ужас! Имах 2 други оръжия и винаги 10/10. На стрелби винаги представях екипажа... На стари години случайно купих от Магистрат ТТ с настрел 6 (шест). Няколко пъти го пробвах на стрелбище и се уплаших от себе си. Все едно съм срещнал първото гадже!
                      Отделно от глупостите:
                      1. всеко оръжие има ресурс;
                      2. патронът е важен, или както казваше известен в миналото стрелец "не ми хвали пушка и п?тка - хвали ми к?р и патрон!"
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        ...Между другото ТТ-то на 100 метра, няма да удари и 1 метър кръг!
                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        А кое КНО ще го удари на 100м.същият този кръг?Не говоря за случайно попадение.На 9 пара падът е даже и по-голям.
                        По данни на Sellier&Bellot и двата патрона го могат, но си трябва и ръка! Спадът на 100 за 7,62х25 е -11,4 см, а за 9х19 е -34,2 см:

                        7,62х25 ТТ

                        Разстояние m дуло 25 50 100
                        Скорост m/s 566 515 469 391
                        Енергия J 881 730 605 420
                        Разстояние m 12,5 25 50 100
                        Спад cm -0,5 0,0 -0,3 -11,4
                        9х19 para

                        Разстояние m дуло 25 50 100
                        Скорост m/s 360 326 301 271
                        Енергия J 518 425 362 294
                        Разстояние m 12,5 25 50 100
                        Спад cm -0,1 0,0 -3,7 -34,2
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          Кривогледият "Папа Шулц" комендант на гарнизона в гр. Разлог /под. п-к/ е свалял 70-те год. автоматните мишени на стрелбището с ТТ-то, когато батареята не се е предствавяла подобаващо на стрелбите с АК. Естествено със споменаване на майките на бойците.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Малко игра с различни видове патрони. Като цяло канала му е интересен за задоволяване на детското в нас:

                            https://www.youtube.com/watch?v=lkJuu7rwNEc

                            За малко по-сериозни ревюта:

                            https://www.youtube.com/watch?v=aQtbNzyO0cE

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Търся патрони 7.62х25 ТТ, от магазин. Намерих S&B по 80 ст. (пресни, ма от тия години... , и Први партизан (Срб) по 40 ст., но мало стари. Дайте адрес в Сф за нови, но евтини. Иначе, на тия цени, морам продати свињу да купим патроне.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Знам за едно място, където има руски по 25 ст. Но е във Варна.
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X