Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TT-33 7.62x25

    Здравейте! Интересувам се от този пистолет от доста време и като цяло мисля че е доста добро оръжие, но както всяко, то си има и предимства, и недостатъци. Предимствата са доста - ниската цена, мощните боеприпаси (7.62x25), голяма точност поради дългата цев, работи безотказно при всякакви условия и др.. Недостатъците - липсата на предпазител, тънката дръжка, която пречи за здравото захващане от стрелеца и пълнителя, побиращ 8 патрона - това не е голям недостатък, но в сравнение с новите модели пистолети е малко. Ако някой от вас има опит с ТТ нека да пише за още негови предимства и недостатъци или като цяло да си каже мнението за него. Благодаря предварително!

    Ето и малко снимки:
    Прикачени файлове

  • #2
    До: TT-33 7.62x25

    Потърси тук във форума имаше много хубава тема за тунинг на ТТ.Мисля,че за нормални пари ще си направиш ръкохватката перфектна.Преди да го купиш провери как стои въпроса с намирането на боеприпаси и дали този калибър отговаря на твойте изисквания(стоп ефект,откат,цена и др.)

    Коментар


    • #3
      До: TT-33 7.62x25

      Тук имаме съфорумец с уникално ТТ,и надявам се да се включи скоро.
      Ако търсиш нов-няма,повечето са скъсани от експлоатация.Най-често некадърна.Ако търсиш стоп ефект също забрави.Чисто армейско оръжие.Боеприпаси се намират все по-трудно.Големичък за ежедневно носене.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        До: TT-33 7.62x25

        колеги и аз имам ТТ от доста време много съм доволен от него за годините си е уникален
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          До: TT-33 7.62x25

          Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
          Недостатъците - липсата на предпазител, тънката дръжка, която пречи за здравото захващане от стрелеца и пълнителя, побиращ 8 патрона
          Поне с тънката дръжка много лесно и евтино можеш да се справиш. Ето тая гума Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gumena drazka.JPG
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5093880 дето съм я сложил на ЧЗ-та, по принцип я продават за ТТ (тя затова и ми е късичка) и струва 4 лв. Но подобрява захвата доста!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: TT-33 7.62x25

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Тук имаме съфорумец с уникално ТТ,и надявам се да се включи скоро.
            Ако търсиш нов-няма,повечето са скъсани от експлоатация.Най-често некадърна.Ако търсиш стоп ефект също забрави.Чисто армейско оръжие.Боеприпаси се намират все по-трудно.Големичък за ежедневно носене.
            +1
            Боеприпаси за ТТ има почти на всяко стрелбище и цената им не е висока,даже ППУ за започнали производство на нови патрони за ТТ-7.62 но аз лично не съм ги виждал.
            Последно редактирано от v12345s; 08-03-09, 14:49.

            Коментар


            • #7
              До: TT-33 7.62x25

              аз съм стрелял с ТТ и ми хареса именно това което на теб не ти е харесало а именно тънката дръжка. Малко е тежък но подлежи на подобрение и намляване на теглото. Другото което не ми хареса е ъгъла на дръжка според мен е малък , но все пак си е армеиски пистолет които вече повече от 50 години продължава да се ползва

              Коментар


              • #8
                До: TT-33 7.62x25

                Не си струва да се занимаваш с това морално остаряло оръжие руско копие на колт 1911г.Може би че има форма на прав ъгъл на 100-тина метра дава един метър отклонение по вертикалата!Хубавото е че патрони наистина има бол и са евтини.

                Коментар


                • #9
                  До: TT-33 7.62x25

                  Руско оръжие и копие на Колт 1911 според мен са плюсове,а не минуси.

                  Коментар


                  • #10
                    До: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                    Не си струва да се занимаваш с това морално остаряло оръжие руско копие на колт 1911г.Може би че има форма на прав ъгъл на 100-тина метра дава един метър отклонение по вертикалата!Хубавото е че патрони наистина има бол и са евтини.
                    Чудя се това да го трия ли или да го оставяКато паметник на глупостта.По- лаишко изказване до сега не бях срещал във форума
                    Историята на създаването на Тулски Токарев не е тайна за никой, който ммъничко се е интересувал от оръжие.И колко отклонение по вертикала дава което и да е КНО на 100 м.
                    А забравих и Колт 1911
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      До: TT-33 7.62x25

                      Изключително точно и мощно оръжие. Дървени чирени се намират лесно на цени около 30-40лв, които коригират недостатъци в ширината и ъгъла на захвата. Патрони има на всяко стрелбище на цени около 0.20лв/бр. Липсата на предпазител се компесира от възможността с леко издърпване на петлето да се блокира целия УСМ. Пазарната цена от 150лв и възможността за уникален тунинг го правят доста атрактивен поне за мен.
                      Sellier&Bellot също продължават да правят боеприпаси във въпросния калибър и се предлагат в магазините в България.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: TT-33 7.62x25

                        Ще се пробвам и аз, но с любителско мнение..

                        Боеприпаса е на Маузер, 19 век...
                        То всъщност боеприпаса е важен, другото е тръба..

                        Има мощен заряд с малък калибър, т.е. за разлика от новите 9 -ки, удря със същата енергия, но на малка площ..
                        През войната много германци са се отървали, дупчи и отлита, за разлика от 9 ката, сега е особенно опасен, защото бронежилетките се правят срещу 9 ки...

                        Дупчи ги...
                        Също като ПСМ...

                        Всички ППШ, ППД и всичко руско от Втората световна е базирано на този боеприпас.
                        След войната е спрян от производство, за да се обезмисли огромния запас от оръжие в цивилното население..

                        Не виждам смисъл от предпазител за пистолет!

                        Да не говорим че на Берета 92, ако не го демонтираш, със сигурност, ще го дръпнеш при зареждане...
                        Последно редактирано от Volk; 08-03-09, 21:28.

                        Коментар


                        • #13
                          До: TT-33 7.62x25

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Чудя се това да го трия ли или да го оставяКато паметник на глупостта.По- лаишко изказване до сега не бях срещал във форума
                          Историята на създаването на Тулски Токарев не е тайна за никой, който ммъничко се е интересувал от оръжие.И колко отклонение по вертикала дава което и да е КНО на 100 м.
                          А забравих и Колт 1911
                          Незнам ако всичките ти мнения ги пишеш ей тъй без да мислиш много спам трябва да си посял тук във форума!Повечето руски разработки че и не само руски не са се появили ей тъй от нищото.
                          http://www.pishtov.com/Russian/FrameSetPM.htm

                          Коментар


                          • #14
                            До: TT-33 7.62x25

                            Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                            Незнам ако всичките ти мнения ги пишеш ей тъй без да мислиш много спам трябва да си посял тук във форума!Повечето руски разработки че и не само руски не са се появили ей тъй от нищото.
                            http://www.pishtov.com/Russian/FrameSetPM.htm
                            Я дай сега като си капацитет по оръжията и много знаещ,малко по-точни данни за ТТ.Ако вкараш и малко история за разработката на същия/историята му е наистина интересна/ ще ти бъда много благодарен.Дали мисля и колко опит имам с оръжията иконкретно с гореспоменатото,друг въпрос.Също така си чакам отговор за показателите на 100 м.на КНО.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: TT-33 7.62x25

                              Хънтър, сега се стреля в 3 D...

                              Къде си тръгнал, с тия примитивни практически занятия!

                              Между другото ТТ-то на 100 метра, няма да удари и 1 метър кръг!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X