Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: TT-33 7.62x25

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Я дай сега като си капацитет по оръжията и много знаещ,малко по-точни данни за ТТ.Ако вкараш и малко история за разработката на същия/историята му е наистина интересна/ ще ти бъда много благодарен.Дали мисля и колко опит имам с оръжията иконкретно с гореспоменатото,друг въпрос.Също така си чакам отговор за показателите на 100 м.на КНО.
    Айде сега чак пък ''капацитет''.Други капацитети го спряха от въоъжение преди 20-на години.Ако ти попадне такъв пистолет пробвай го и тогава ще говорим!Човека пита дали си струва или не аз му казвам че за мен не си струва!Иначе пищова е уникален гърми като топ и пробива каска от незнам си колко метра.Ако това му трябва това е неговия пищов.

    Коментар


    • #17
      До: TT-33 7.62x25

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Хънтър, сега се стреля в 3 D...

      Къде си тръгнал, с тия примитивни практически занятия!

      Между другото ТТ-то на 100 метра, няма да удари и 1 метър кръг!
      А кое КНО ще го удари на 100м.същият този кръг?Не говоря за случайно попадение.На 9 пара падът е даже и по-голям.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        До: TT-33 7.62x25

        Николай, тоя го е пробвал / не съм му адвокат/, затова е толкова устат!

        Всяко оръжие си има и двете страни, стига да не се забравя че е оръжие, а не играчка!

        Аз затова ги разделям като боеприпас, защото оръжието е "тръбен ключ" , убива боеприпаса!

        А този бих го забранил ...;

        Има и съвършенства на този свят - едно от тях се нарича Маузер...
        Последно редактирано от Volk; 08-03-09, 22:11.

        Коментар


        • #19
          До: TT-33 7.62x25

          Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
          Айде сега чак пък ''капацитет''.Други капацитети го спряха от въоъжение преди 20-на години.Ако ти попадне такъв пистолет пробвай го и тогава ще говорим!Човека пита дали си струва или не аз му казвам че за мен не си струва!Иначе пищова е уникален гърми като топ и пробива каска от незнам си колко метра.Ако това му трябва това е неговия пищов.
          В рамките на шегата съм пекарал един ЗиЛ патрони през такъв.Спрян е от употреба по причини прости.Ти сам си си отговорил.ПРОБИВА.Това първо.По международна конвенция е забраната за употреба от полицията.И наистина за тази цел ПМ е по-доброто решение.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            До: TT-33 7.62x25

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Николай, тоя го е пробвал / не съм му адвокат/, затова е толкова устат!

            Всяко оръжие си има и двете страни, стига да не се забравя че е оръжие, а не играчка!

            Аз затова ги разделям като боеприпас, защото оръжието е "тръбен ключ" , убива боеприпаса!

            А този бих го забранил ...;

            Има и съвършенства на този свят - едно от тях се нарича Маузер...
            Да бе ДАПи теб Нали всичко трябва да е МАУЗЕРТи си пристрастен.На мен пък най-ми ляга Парабелумът,няма по-балансиран пистолет от него.Но това си е за мен,за Гошо друго , за Пешо трето.Различни сме и в това е чарът.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              До: TT-33 7.62x25

              А Парабелума, от коя фирма е правен?
              След идването на власт на лошите...

              Коментар


              • #22
                До: TT-33 7.62x25

                Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
                Здравейте! Интересувам се от този пистолет от доста време и като цяло мисля че е доста добро оръжие, но както всяко, то си има и предимства, и недостатъци. Предимствата са доста - ниската цена, мощните боеприпаси (7.62x25), голяма точност поради дългата цев, работи безотказно при всякакви условия и др.. Недостатъците - липсата на предпазител, тънката дръжка, която пречи за здравото захващане от стрелеца и пълнителя, побиращ 8 патрона - това не е голям недостатък, но в сравнение с новите модели пистолети е малко. Ако някой от вас има опит с ТТ нека да пише за още негови предимства и недостатъци или като цяло да си каже мнението за него. Благодаря предварително!

                Ето и малко снимки:
                Колега купи си един много запазен екземпляр(намират се) и си го гледай като писано яйце в оригиналнят му вид обаче за да е автентичен и след 15-20г. ще имаш добре запазен музеен експонат (не че сега не е ) с колекционерска стойност.
                Вече сериозно- не си гърми разрешителното с този пищов, не се лъжи по евтините боеприпаси и ниската му цена.Има по-добри решения на въпроса с почти същите финанси , изписано е доста във форума-можеш да ми вярваш, а за недостатъците на това оръжие може да се изпише мнооого(като се започне от боеприпаса, конструкцията, качеството на изработка и т.н.) няма нужда да го купиш и тогава да достигаш до изводи.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #23
                  До: TT-33 7.62x25

                  И според мен ТТто не става.Слаб стопиращ ефект,не е никак ергономичен,единичнодействащ спусков механизъм.Някъде съм чел, че пълнителя има навика да изпада от ръкохватката.
                  Мой познат скоро си купи ТТ с ясното съзнание, че търси оръжие с история, а не надежден пистолет.Държеше да е произведен най-късно до края на войната.Намерихме даже довоенен-1938г.

                  Коментар


                  • #24
                    До: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    А Парабелума, от коя фирма е правен?
                    Еййй голям си гад Ама с този артилерийският/награден/съм готов да се пробвам на 100м.Не че не съм опитвал деС оригиналният кобур-приклад си беше.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      До: TT-33 7.62x25

                      Те това е бил сблъсъка - ТТ срещу Парабелум...

                      Хубавото е че "Прави мира" е трофеен завинаги!

                      А ТТто е герой, ако имах едно разрешително вповече, бих си го купил в баш истинския му вид...

                      Коментар


                      • #26
                        До: TT-33 7.62x25

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Те това е бил сблъсъка - ТТ срещу Парабелум...

                        Хубавото е че "Прави мира" е трофеен завинаги!
                        Несравними са,в полза на Парабелума естествено.Нелогично е защото и двата са военно производство,а качеството на изработка е на светлинни години разлика.Недостатъците на ТТ-то ги знам,но са поправими/справка Влади 333/но и Парабелумът си има един недостатък,като всяко нещо под небето.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          До: TT-33 7.62x25

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Несравними са,в полза на Парабелума естествено.
                          Важни са крайните резултати!

                          Я кажи, къде "тропа" Парата, ако изключим горната планчица, дето при допир с кал спира да се сгъва нормално...

                          Коментар


                          • #28
                            До: TT-33 7.62x25

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Важни са крайните резултати!

                            Я кажи, къде "тропа" Парата, ако изключим горната планчица, дето при допир с кал спира да се сгъва нормално...
                            ААА виждаш ли,който е чупил знаеИ то два пъти.Изхвъляча.Сложен и много нежен детайл.НЯМА други недостатъци.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              До: TT-33 7.62x25

                              Ще кажа още нещо за ТТ- то пък нека обера насмешките..

                              Този патлак, се зарежда по един много странен начин, който е невъзможен за другите, включително и най-новите пластмасови изгъзици, просто защото няма предпазител...

                              Начина е - вадиш го от кобура и му изтегляш затвора опирайки го в задника си, при което вече е готов за стрелба с една ръка /при война, може другата ти ръка да е на два метра от тебе/...

                              Няма друго такова оръжие...

                              Коментар


                              • #30
                                До: TT-33 7.62x25

                                Що смешки?-самата истина си е.Ела някой път при Влади и ще видиш ТТ-което е направо уникат.Хубавото при неговото беше че с този пистолет не е стреляно.Награда на някакъв по комунизма и отлежавал дълги години в касата.Единствено имаше някаква некадърна намеса да се прави спусъкът по-лек.Последва смяна на всичко пипано от лаици ,нови чирени,ергономични уникати,дулен компенсатор,хромиране.Бая сме го разтривали по стрелбищата,много е добър.А и продължава да се зарежда от трътката
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X