Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Така е!!
    А някой пробвал ли е на малките "Сузуки" гумите "Roadcruza" ( RA1100 ).
    В темата за тези гуми има информация по принцип, ама "Самурай/Джимни" са "специфични" по отношение на възможността да развъртат гуми в кал, ако са по-големи от препоръчания размер?!
    За размера 215/75 / 15 - няма проблем на моя "Самурай", не би трябвало да е проблем и при "Джимни".
    За размер 215 r15 имах обещани, че ще ми дадат за проба на "Самурай", ама още чакам.
    За 235/75/15 - мисля, че в кал ще тормозят двигателя на "Самурай/Джимни", ако се налага да ги развърта.
    Последно редактирано от hhris08; 11-06-19, 20:51.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Днес пак четох цял ден и се съгласих, че ще е по-добре да набутам по-големи гуми и взех да заглеждам едни гуми Duratrac в размер 235/75/15, само суперлативи четох за тях и че най-добре си изпълняват задълженията през зимата! Въпроса е, че съм с лифт 6см. и не знам дали ще могат да влязат, без да опират при максимално навит геврек и при натиск! Някой пробвал ли е? Утре ще меря с ролетката, ама не знам колко ще е миродавно!
      Днес обърнах внимание на джантите, оказа се, че трите са с еднакъв надпис, а четвъртата е с различен! Може ли да ми помогнете да ги разчета и ако взема джанти с отрицателен офсет, примерно ЕТ-20, това означава ли примерно, че всяка гума ще излезе навън с по 20мм. и на мост разширението ще е общо 40мм.?
      Сигурно съм досаден, за което моля да ме извините, но......!
      Поздрави и благодаря предварително!
      Ето и снимките на надписите:
      https://lh3.googleusercontent.com/ER...=w1366-h636-no

      https://lh3.googleusercontent.com/cb...=w1253-h637-no

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Някой да знае защо на пазара у нас не се предлага Kumho Road venture At51 и дали ще се предлага някога?

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Щото май няма европейски сертификат.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            И мен ме кефят като шарка, но ги няма по нашите ширини. От година някъде се намира МТ51. Преди и тях ги нямаше по нашите ширини. Но АТ51 все още няма.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              И аз мислех да спомена за МТ51.
              Доста неагресивно МТ, и ако не се кара постоянно по магистрала, мисля че е доста добър вариант ако си карате жипките градско и поне 50% оф.
              Също така май имаха и снежинка или трите върха.
              Продаваха се в Диана и се бях огледал в тях, но нямаха 30", иначе цената за 235/75/15 беше 200 и малко.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Попаднах на Kumho AT 61 в един от сайтовете за гуми. Не изглежда въобще като АТ 51. Шарката не е толкова агресивна. Но пък за тях почти нищо не намирам по чуждестраните сайтове като инфо. читави ли са, не са ли.. Дори търсачката вади резултати за KL 61, което е HT гума. Странна работа.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Сега я погледнах. Не бях я виждал до сега, явно е нов модел. KL61 не е AT51. Добре изглеждащо асфалтово АТ.
                  Моите Матадори са с нЕква подобна шарка. Предполагам ще са тихи.
                  ...
                  В Диана пак нещо са оплескали описанието. Няколко пъти съм им правил забележка когато съм се обаждал за неща които ме интересуват, но никаква реакция.
                  Явно бачкат посредствени хора с не особено добра мотивация.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Според мен МТ51 е по-скоро агресивно АТ, съперник на Duratrac и BFG AT. Някъде и аз попаднах на инфо, че има символа с тривърхата планина и снежинка.

                    Ето ревю от вносителя: https://4gumi.com/vsesezonna-guma-ku...veche-v-evropa

                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Че MT51 е кална гума спор няма. И като обща височина, и като дълбочина на грайфера, си е MT гума, и да, доста е идентична с Дуратрака.
                      Бях И хвърлил око, даже някъде съм писал по тези теми, но явно са имали малко бройки защото много бързо изчезна от Диана като наличност и не можах да я видя на живо.
                      Въпреки, че нямаше 30", 235/75/15 по спецификации беше нещо около 75см, но както казах, така и не можах да я видя на живо.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Здравейте колеги,
                        От известно време си мисля да сменя летните шосейни гуми на HR-V-то, които са 195/70R15 с джипови 205/70r15.
                        За момента съм се спрял на AUSTONE SP302
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gzAL-SP302.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5816551
                        Някой има ли впечатление от тези гуми? Така като гледам шарката, мисля че ще справя добре и на сняг.

                        п.п.
                        Някой слагал ли такъв размер на HR-V? Ужким гледах, смятах, мислих и не би трябвало да опират нито при натоварена кола, нито при пълен завой, но все пак ...
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Колега миналата година ги сложи на Рекстън.
                          Ше му покажа темата ако иска да сподели.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                            Здравейте колеги,
                            От известно време си мисля да сменя летните шосейни гуми на HR-V-то, които са 195/70R15 с джипови 205/70r15.
                            За момента съм се спрял на AUSTONE SP302
                            [ATTACH=CONFIG]990916[/ATTACH]
                            Някой има ли впечатление от тези гуми? Така като гледам шарката, мисля че ще справя добре и на сняг.

                            п.п.
                            Някой слагал ли такъв размер на HR-V? Ужким гледах, смятах, мислих и не би трябвало да опират нито при натоварена кола, нито при пълен завой, но все пак ...
                            Къде ще се търкалят?

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Къде ще се търкалят?
                              Лов и риболов. Да речем не повече от лек офроуд - черни пътища, където нормална кола би закачила. Все пак е Honda HR-V, не сериозен офроудър
                              В момента колата се ползва като евридейка, докато си харесам нещо, така че има и асфалт - предимно градско.
                              РенеГАД
                              VW Golf V Variant 1.9 TDI
                              Honda HR-V 1.6i 4WD
                              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Мм кво му е калното на това МТ51 то по-некално от дуратрака и гудрича а2?!? Иначе го има и в Диана - гугъл, мугъл, бинг, ала-бала...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X