Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Не, става въпрос за ширината!
    А за кое???
    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    ...стоят по-тесни...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Както съм го написал се разбира и иначе.Не,не става въпрос за височината ,а за ширината .Във височина имат разлика,в ширината 31ците отговарят на 265 ,Бриджстоуна обаче стои по тесен в протектора,сравнен и с много други 265.Харктерна особеност на Бриджстоуна и не само на Дуелер.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        От много чудене днес поръчах гуми на комбито,типични магистралки с лек елемент на усилване и подходящи за средно тежички камиончета,яки дизелчета и тегачи.

        Мишелин Дифендьр LTX 285/60R20

        От ровенето по нета излезе,че Америка е открита,Нитото на мокро е кофти еле след първия сезон,Тойо Оупън Кънтри екстрийм става ма много тежка и яка за моята цел и ммммммммм теглих една майна и Бам,от Мишки кофти не съм видял,ставали и за лек офроуд та съм аз,след седмица са в снега,да ги видим тогава.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ...

          Много добре и седят на тая КИЯ,ще ми е интересен разхода градско с тия тьркалета
          Разхода се качи с 1-1.5л/100км, дали от студеното време или гумите, или комбинация от двете... Преди със зимните даваше от 7.5 до 9, сега е твърдо 10л/100км на извънградско при напомпани на 2.38 атм. Ето тук малко данни https://www.spritmonitor.de/en/detail/918440.html За офроуд не съм влизал в някакви дерета и калищаци все още, но черни пътища, ниви, чакъл, дъжд, сняг, магистрали на 140км/ч - няма проблем с AT3.
          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Matador Izzarda A/T 2, на една година от чисто нови.
            В топлото стоят перфектно на асфалт, а и на черно като за АТ. По павета и дупки возят меко.
            От както стана студено возят твърдо, друсат и волана се върти притеснително леко, но ги бях напомпал на 2bar (при 2.1 по предписание), че имах извънградски разходки. От преди Коледа се каня да ги спадна, но все не ми остава време.
            Вчера реших, че е време да ги направя на 1.8, но установих, че са на 1.6bar. В жабката си нося нов и сверен манометър, та грешка няма. Карам само на задно и до момента не съм имал проблем на сняг и лед, но и не съм се оривал в преспи. Като видя лед двам газ за да видя как ще се развъртат, но се държат като повечето гуми на лед.
            Не ми харесва това, че в студеното броя павета и неравности.
            По-натам ще споделям още.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              За тия които се чудят дали магистрална гума може да покрие част от това което може АТто - ми може,спира като на мокро,тръгва като на мокро,около мен се пързаляха пък аз на задно само си карам,може да я помпиш до 80psi,може да я товариш,може да я слагаш на тежък дизел,усилени бордове,тиха и вози меко.........е малко тежка в сравнение с нормалната и такова майката на разхода ма няма вечен кеф.

              Новия Мишелин Дифендьр LTX,тук размера е 285/60R20 напомпана на 45psi

              На лек снежец и мокро ОТЛИЧЕН 6 и половина

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3E300744-3738-4678-ADB1-91A5CAFE24AC.jpeg
Прегледи:3
Размер:1.03 МБ
ID:5806131
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                hankook dynapro rf10 - втора зима.... е не е като първата. През лятото имаше доста скали и лоши пътища.
                Поздрави !
                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Matador Izzarda A/T 2, на една година от чисто нови.
                  .
                  Ей тези са най-лошите от всички,с които имам опит.Още на първия дъжд стават неуправляеми,да не говорим за сняг и лед.Да на сухо и черно стават,ама до там.Дори Ласа Компетус са по добри.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    Ей тези са най-лошите от всички,с които имам опит.Още на първия дъжд стават неуправляеми,да не говорим за сняг и лед.Да на сухо и черно стават,ама до там.Дори Ласа Компетус са по добри.
                    Имам си разни места, някои от които с гаден хлъзгав асфалт, на които постоянно се опитвам да ги хлъзгам за да видя колко и кога държат, но не съм имал проблем, като на мокро ABS-а не сработва, което переодично тествам, че даже си мислех, че се е преебал, но на лед си трака. Общо взето, при по-интересни условия постоянно ги тествам, стига наоколо да няма други автомобили.
                    Не съм имал време да си поиграя на някой неразчистен плац, но ако ми остане при подходящи условия ще го направя и пиша, като за сравнителна база имам 8-9г FULDA Tramp 4x4 MIX, които въпреки ЕГН-то се държаха учудващо добре на сняг.
                    Не съм и очаквал чудеса, но с изключение на друсането при отрицателни температури, съм относително доволен, а и там където на мокро Фулдите леко тръгваха Матадора държи.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 08-01-19, 22:20.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Преди много години едната тойота която купих беше с БФгудрич АТ-та - въобще не ми харесаха и ги смених с МТ-та (май пак бяха на БФГудрич) и така всичките ми "джипки" винаги са били с МТ-та. Докато преди седмица не си дадох сметка, че последният Гранд Не е влизал в кал (може би веднъж на разкалян път?) и отидох и смених чудесните МТ-та с АТ
                      [ATTACH=CONFIG]978695[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]978696[/ATTACH]

                      За сега съм много доволен - много по-тихи и по-шосейни, извън пътя няма никаква разлика за сега, а като дойде дълбоката кал, ше се придържам към пътищата

                      Понеже вече доста покарах по сняг и лед - не са като Висок клас Зимни гуми, Но се държат много прилично! Колата върви, спира, завива... при това на скорост (че тоЯ двигател много Ме ръчка )
                      Вчера се качих до Заселе в Искърското дефиле - много стръмно, снежно и ледено - Доволен съм
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Днес за пръв път от много време не успях да мина един байр - черен, стръмен път с дълбок, мек, мокър, тежък сняг - 4-те колела бодро се въртят на едно място

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Прочетах цялата тема и още повече се обърках какви гуми да взема за жипката. В нашият район (източният) повечето време е сухо или дъжд, мнооого рядко сняг. Та в този ред на мисли ми трябва гума АТ за 60/40 сухо/кално време. Черното ще ми е към 30-35% останалото асфалт до колкото може да се каже, че имат Бургаските улици. Поне аз съм се ориентирал към BFG или GW discoverer. Вие кои гуми ще ми препоръчате при тези обстоятелства? Преди имах МП 2 обуто с BFG mud и втори път няма повечеда направя тази грешка. За мен тези гуми са по-зле от средна хубост. В калта стават на големи буци от кал и грам не се чистят.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Прочетох цялата тема и вместо да си отговоря на въпроса: Коя гума да избера, аз взех да се чудя още повече. Като се вземе предвид, че съм от източният край на нашата татковина и сняг я видем за ден два я не, остават двата терена на които ще се кара— асфалт 70% и черно 30%, като черното често е в калища зимно време. Спрял съм се на БФГ АТ или Вранглер дискавър. Вие кои гуми ще предложите, като се вземе предвид горепосочините обстоятелства?

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Прочетох цялата тема и вместо да си отговоря на въпроса: Коя гума да избера, аз взех да се чудя още повече. Като се вземе предвид, че съм от източният край на нашата татковина и сняг я видем за ден два я не, остават двата терена на които ще се кара— асфалт 70% и черно 30%, като черното често е в калища зимно време. Спрял съм се на БФГ АТ или Вранглер дискавър. Вие кои гуми ще предложите, като се вземе предвид горепосочините обстоятелства?

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Бабоу,зимвай дискавъра и бегай.Нема по убава гума!
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X