Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от vtec Преглед на мнение
    Някакви предложения за гуми 31-ци, които ще се ползват 80% в гората / камъни, сухо, мокро - квото дойде и зимата в сняг/ и 20 % асвалт за придвижване до другия баир. Гледах Дуратрак-а ама имам чувството, че планинския сух терен, камъни и коловизи ще ги разкъсат направо и ще свършат. Унигрип-а също четох позитивни мнения, но май не е удачно кална гума да се кара в гората в сухо време...
    Въпроса ти не е за тук, а за тази тема.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
      Малко данни за "Gripmax A/T" и "Maxxis A/T worm-drive". Размер на гуимите - 215 / 75 R15. Данните са за ненатоварени гуми, измервания в домашни условия, използвани са шублер, ролетка, нивелир, прав ъгъл и кантар за битова употреба.

      "Gripmax A/T" : Височина - 69 см. Широчччина на протектора, контактна повърхност - 17 см. Дълбочина на грайфера (в средата на протектора) - 10 мм. Тегло - 12,7 кг.

      "Maxxis A/T " : Височина - 69,5 см. Широчина на протектора, контактна повърхност - 17,5 см. Дълбочина на грайфера (в средата на протектора) - 12 мм. Тегло - 14,8 кг.

      [ATTACH=CONFIG]993844[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]993845[/ATTACH]

      Извинявам се за снимките, но не успях да ги завъртя след каччването. Ако някой може, да помогне
      Таман между двата модела се колебая, че и размера ми е същия! Коя ще се държи по добре на сняг и кал? Струва ми се, че грипмакса ще е по-добре на снега, а максиса в калта!
      Поздрави и благодаря за сравнението и снимките!

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Колеги, отдавна искам да сложа 30/9.5/15, но да не са екзотики, а ако ми трябват една гума да вляза в магазина и да я взема на момента.
        Освен Hankook RF10, не намирам нищо в размер 30/9.5R15 което да е АТ, да е масово, и да го има в наличност.
        Ще се радвам на идеи и предложения, щото може и аз да съм пропуснал нещо.

        ... ъъъ, и без китайци.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          От няколко дена ровя за гуми ,та разгледах де що галош има из нета.
          -> KUMHO ROAD VENTURE MT KL71 30-9.5R15 104Q
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Доколкото темата е за АТ, препоръчвам горещо Ханкуука АТ-m. И зимата са супер на снега. Не съм наясно, дали има търсения размер.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
              От няколко дена ровя за гуми ,та разгледах де що галош има из нета.
              -> KUMHO ROAD VENTURE MT KL71 30-9.5R15 104Q
              Тези освен, че са МТ и за нищо не стават, са и от кашкавал и при асфалтова употреба изчезват очевадно, като на мокър асфалт трябва да си внимателен, а зимата в пъти повече.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Освен ,че пише МТ какво е другото общо с калната гума?(това според десетките мнения тук във форума)
                За предимствата и недостатъците им съм наясно.Витарата преди време изтърка един комплект и отпътува с втория.Ако не бях доволен от първия ,нямаше да има втори!
                Как да е ,размера съвпадна и го споделих.
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Доколкото темата е за АТ, препоръчвам горещо Ханкуука АТ-m. И зимата са супер на снега. Не съм наясно, дали има търсения размер.
                  Само от него ми излиза 30/9.5/15, като наистина ме интересува поведението в снега, че си ходя по планини и зимата.
                  Калищаците ги избягвам щото обичам да се разхождам, а не да се блъскам по локвите, та ако има такива то ще е инцидентно, а и няма да съм сам, та няма никакво значение как се почистват, все пак са АТ.

                  Максис има малко по-агресивно АТ от Ханкука което ми харесва, но в 30/9.5/15 едвам се намира в Европа, а у нас хич.

                  Абе търся някаква ширпотреба в този размер, но избора е никакъв.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-09-19, 20:24.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                    Освен ,че пише МТ какво е другото общо с калната гума?(това според десетките мнения тук във форума)
                    За предимствата и недостатъците им съм наясно.Витарата преди време изтърка един комплект и отпътува с втория.Ако не бях доволен от първия ,нямаше да има втори!
                    Как да е ,размера съвпадна и го споделих.
                    Така де, но и АТ не е. Ако ежедневното ти е черно и сухо става, но до там. Изглежда добре за наджипена джипка, та за това е (или поне беше) предпочитана от прохождащи в офройда.

                    Относно размера, мотивацията ми е заради по-малкият тегловен индекс от този при 235/75/15 (като там са два варианта според това дали гумата е XL или не) защото ми трябва гума която да е по-мека и по-лека, което изключва МТ гумите, които са по-тежки защото са усилени предвид предназначението им.

                    Сега съм с чисто нови 235/75/15, които са добре, но искам да си оптимизирам возенето възможно най-добре и от към гуми, щото другото ми е почти перфектно, ако изключим възглавници отзад.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3494793]Само от него ми излиза 30/9.5/15, като наистина ме интересува поведението в снега, че си ходя по планини и зимата.
                      Калищаците ги избягвам щото обичам да се разхождам, а не да се блъскам по локвите, та ако има такива то ще е инцидентно, а и няма да съм сам, та няма никакво значение как се почистват, все пак са АТ.

                      Максис има малко по-агресивно АТ от Ханкука което ми харесва, но в 30/9.5/15 едвам се намира в Европа, а у нас хич.

                      Не знам за кой модел Максис говориш, но яко е тоя по-нагоре на снимките, то не знам какво им харесвате на тая БФ Гудрич шарка с преплетени като брънки от верига шарки. Не ми се мисли как се омазват и как се чистят, дори в 1 см кал. За сняг, може и да са добри, но за мен АТ трябва да има широки и симетрични канали за отвеждане на кал, вода или каквото там, освен ламелите за сняг. Аз лично такива "мозайки", никога не бих си купил, дори само за асфалт.
                      Както споменах Ханкуука АТ-м РФ са супер гуми за сняг, независимо отъпкан, или не. Търкалях такива на Кията допреди месец-два. Дори и седем годишни, опечени и напукани, зимата нямаха грешка. Въпреки ЛСД-то, трябваше доста педал, за да посука задницата. А съм се качвал на вилата на 20 см сняг девствен и преспи. Поведението им беше не по-лошо от чисто зимните на леката ми кола.
                      Сега съм с китайци Хайфлай 601. Ще споделя зимата, но каучука е много мек. Дотолкова, че просвирват, както просвирваха и зимните, преди да ги сменя.
                      Имат надпис M+S.
                      Пак бих си купил Hankook AT-M RF, но ми трябваше по-евтина алтернатива за кола, която ползвам понякога веднъж месечно, за да не и падне акумулатора.
                      Последно редактирано от TigerHunter; 02-09-19, 21:44.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Трябва ми унисекс гума за ежедневна и всякаква друга спорадична употреба, като целта ми е максимално възможен комфорт, което ще реша с точно с този размер гуми.
                        За сега май няма алтернатива на Ханкука, но пък са доста добър вариант.
                        Трябва да проверя дали в Радиал предлагат 30" Toyo AT, щото също е добър модел.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Здравейте, имам X-Trail T30 и искам за зимата да сложа гуми All terrain. Главно ще го ползвам за ски, риболов (което е и голяма част асфалт, докато се стигне до язовира) и сняг в градски условия. Виждам, че всички такива гуми се водят летни... Дали има зимни такива? Също така мога ли да взема по-голям размер да вдигна малко "джипката"?

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от v1ppers0nn Преглед на мнение
                            Здравейте, имам X-Trail T30 и искам за зимата да сложа гуми All terrain. Главно ще го ползвам за ски, риболов (което е и голяма част асфалт, докато се стигне до язовира) и сняг в градски условия. Виждам, че всички такива гуми се водят летни... Дали има зимни такива? Също така мога ли да взема по-голям размер да вдигна малко "джипката"?
                            Давам само пример, защото не знам какъв е размера на гумите на "джипа" : https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...TDISAT34S.html
                            Това е малко по-цивилен вариант на Ат3 спорт, съвсем малко по-плитък протектор, но с повече ламели за зимна експлоатация. Предполагам ,че ако го ползвате само зимата качествата на гумата ще се запазят по-дълго време.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              [QUOTE=TigerHunter;3494832]
                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Само от него ми излиза 30/9.5/15, като наистина ме интересува поведението в снега, че си ходя по планини и зимата.
                              Калищаците ги избягвам щото обичам да се разхождам, а не да се блъскам по локвите, та ако има такива то ще е инцидентно, а и няма да съм сам, та няма никакво значение как се почистват, все пак са АТ.

                              Максис има малко по-агресивно АТ от Ханкука което ми харесва, но в 30/9.5/15 едвам се намира в Европа, а у нас хич.

                              Не знам за кой модел Максис говориш, но яко е тоя по-нагоре на снимките, то не знам какво им харесвате на тая БФ Гудрич шарка с преплетени като брънки от верига шарки. Не ми се мисли как се омазват и как се чистят, дори в 1 см кал. За сняг, може и да са добри, но за мен АТ трябва да има широки и симетрични канали за отвеждане на кал, вода или каквото там, освен ламелите за сняг. Аз лично такива "мозайки", никога не бих си купил, дори само за асфалт.
                              Както споменах Ханкуука АТ-м РФ са супер гуми за сняг, независимо отъпкан, или не. Търкалях такива на Кията допреди месец-два. Дори и седем годишни, опечени и напукани, зимата нямаха грешка. Въпреки ЛСД-то, трябваше доста педал, за да посука задницата. А съм се качвал на вилата на 20 см сняг девствен и преспи. Поведението им беше не по-лошо от чисто зимните на леката ми кола.
                              Сега съм с китайци Хайфлай 601. Ще споделя зимата, но каучука е много мек. Дотолкова, че просвирват, както просвирваха и зимните, преди да ги сменя.
                              Имат надпис M+S.
                              Пак бих си купил Hankook AT-M RF, но ми трябваше по-евтина алтернатива за кола, която ползвам понякога веднъж месечно, за да не и падне акумулатора.
                              Ханкука, както казваш е добра гума. Добро поведение на сняг, в калта не е от най - добрите гуми, но става за леки разходки. Сравнение с БФ АТ КО 2, еми БФ е светлини години по - добре, където и да се сетиш.
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Toyota LC 70

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение

                                Ханкука, както казваш е добра гума. Добро поведение на сняг, в калта не е от най - добрите гуми, но става за леки разходки. Сравнение с БФ АТ КО 2, еми БФ е светлини години по - добре, където и да се сетиш.
                                Новото АТ на Гудрич е добро, тихо е на асфалт, и работи добре в калищак, като относително добре стои по кални странични наклони и не се свлича.
                                Харесва ми, че е много здрава гума и е много добър вариант за универсална ежедневна употреба ако поне 50% от терена е черно.
                                Ако някой ежедневно се вози и по горите, и може да си го позволи, това е неговата гума.

                                На мен ежедневният ми софийски офроуд е асфалтово чакълест и агресивно АТ като на Гудрич ми е излишно, а и цени над 200лв/бр за мен са неразумни, та да ги оставим за ултрасите на марката.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X