Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гайки за джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гайки за джанти

    От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Относно изказаното разочартование от Cooper Discoverer A/T3 Sport...

    Реших си проблема с вибрациите. Не бяха от модела гума.

    Сега, че двете върнати гаранционно имаха кривини - имаха. Особено едната. Но смяната им не ми реши проблема с вибрациите при над 100км/ч (а понякога и по-малко).

    В крайна сметкя се оказа комбинация от гайки без конус (с шийка и шайба), при това не от най-точните, джанти, които не центрират по тях, защото отворите са достатъчно по-широки от шийките на гайките, и липса на центриращи втулки (100мм главина и 110мм джанта), в резултат на което по няколко десети (2-3-4-5) "недоцентриране" на всяко колело, а на едната джанта, поради каране някога с хлабави/изпаднали гайки почти до изпадане на гумата, центроването е било само добро пожелание - възможното отклонение беше сигурно милиметър или повече - зависи колко ми е бил късметът при конкретното стягане.

    За повече сметки и подробности, тук:
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...94#post3508794
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Прочетох първите няколко реда и а да напиша Е как не ти падат тия джанти......и ти си го написал.

    От какво са били тия джанти,оригинално за модела или?Някои им вибрира от много стегнати гайки,неправилно се кривяла джантата / БаФ тая джанта аз /а ти и гайките скапани,че и джантите не лягат
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Не са криви джантите. Просто в случая няма по какво да центрират. Гайките не са конусни и централния отвор е по-голям.

      За такива гайки иде реч:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1571470035483.jpg
Прегледи:1
Размер:4.1 КБ
ID:5822451

      Оригиналните алумимиеви джанти на Паджеро и Патрол Y61 са с такива гайки.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Ташакус максимус! Не бях виждал такава глупост.

        Има ли някакво разумно обяснение за подобно решение?

        Коментар


        • #5
          От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Стават за повече видове джанти
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ташакус максимус! Не бях виждал такава глупост.

            Има ли някакво разумно обяснение за подобно решение?
            Те доста "изгодни" джанти са с такива гайки, но като късметлията ги вземе, после разбира защо са "на далавера", особено ако не са му дали и гайките, а неговите са обикновени конусни.

            P.S. След като продадох джантите които бяха 8.5J с ЕТ -25, които бях взел заради гуми с ширина10.5, и си сложих оригиналните с ЕТ +23, метнах китайски фланци 38mm, с които имаше точно такова биене за което говори и Спарки. После смених фланците с други, но пак от същият модел, който всъщност се оказа отливка, и пак същият проблем.
            Изпаднаха ми 30mm фланци H&R на цена по-висока от на нови читави китайски, като се наложи и да се престържат, че бяха за Тойота, и се вързаха колкото комплект лети джанти, но си докарах ЕТ -7, което е близо до ЕТ 0, което ми беше целта.
            Това го споделям защото на няколко пъти ми изпадаха джанти с ЕТ 0, но точно от тези които не са с конусни гайки, пък филма беше гледан, а и оригиналните ми джанти са 5бр и са много здрави.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-10-19, 10:28. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Ташакус максимус! Не бях виждал такава глупост. Има ли някакво разумно обяснение за подобно решение?
              Нито има ташакус, нито е максимус. Поне 6 модела ОЕМ джипови джанти на Toyota, Nissan и Mitsubishi, а предполагам и други, са с такива гайки.

              А разумното обяснение е много просто - товарят шпилките само на опън, не износват джантите (между гайатата и джанатата има и шайба), и при еднакъв момент на затягане осигуряват по-голямо притискане - от един момент нататък основна част от въртящия момент се губи в конуса, затова и конусните често се отвиват със "скръъц" и скачане върху ключа. Просто искат задължително базиране по централен отвор.

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Те доста "изгодни" джанти са с такива гайки, но като късметлията ги вземе, после разбира защо са "на далавера", особено ако не са му дали и гайките, а неговите са обикновени конусни.
              Намирането на гайки е нула проблем. Прави ги и наш производител, има ги и от навън.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Проблем няма за намиране на каквото и да е, но там където джантите се държат и центроват само през гайките, този тип джанти не са оферта, особено и ако гайките не влизат плътно в отвора на джантата.

                P.S. А ако трябва да дам още поне 130лв за гайки + цената на джантите, като трябва да си нося и конусни за резервната гума, ако някъде се наложи да я сменя, като въобще не коментирам биенето, ебати далаверата !
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-10-19, 11:02. Причина: P.S.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  . Поне 6 модела ОЕМ джипови джанти на Toyota, Nissan и Mitsubishi, а предполагам и други, са с такива гайки.


                  н.
                  Вярвам ти, ама за 40 и кусур години шофйорлък, не съм виждал подобна гайка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Вярвам ти, ама за 40 и кусур години шофйорлък, не съм виждал подобна гайка.
                    ТЕ ти.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KB-2208F gaika djanta M12x1.5 Lexus GS LS IS RX SC Toyota Avensis Camry Carina Celica Corolla La.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5822454

                    P.S. Не съм се интересувал с какво усилие се затягат, но конусните 12х1.5 при почти всички марки в халумин са 11+/-1 килА.
                    Моите ги стягам точно на 11 при перфектно почистени и смазани гайки.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-10-19, 11:15.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Проблем няма за намиране на каквото и да е, но там където джантите се държат и центроват само през гайките, този тип джанти не са оферта, особено и ако гайките не влизат плътно в отвора на джантата.

                      P.S. А ако трябва да дам още 130лв за гайки + цената на джантите, като трябва да си нося и конусни за резервната гума, ако някъде се наложи да я сменя, като въобще не коментирам биенето, ебати далаверата !
                      Пак - на другото ми возило съм с аналогични паджерови. Никога не е имало проблем с центирането. Не и такъв, който да усетя. Центрирането се оправя с втулки. Сега, мойте ги правих от неръждавейка на Sandvik, та излязоха златни (не ме питай защо), но и от обикновено "желязо" или алуминий вършат същата работа. Стругарската работа е половин час (е, с неръждавейката не точно, по разни причини, най-вече проблемното рязане) и 20лв.

                      Гайките на старото си ги внесох за под 2 кинта парчето (отдавна беше, ама нещо като 1.50 ако помня добре), а и на двете ми возила и резервната гума ми е със същата джанта, та и проблем с различни гайки няма. С конусните проблема с различни конуси (че даже и сферични и прочие) и съответно различни гайки също не е като да го няма съвсем.

                      Бе джанти като джанти. В случая заплесията си е от мен.

                      ПП: А и още не съм видял джип да няма база/ръбче за центриране по централен отвор. Всъщност не помня кога за последно изобщо съм виждал возило без такива екстри. Не говоря за джанти, а за возило дето да няма И това, независимо от оригиналните джанти.

                      Относно далаверата - няма съществена разлика в цените спрямо конусни, поне не и на нашия вторичен пазар. Движат се между 200 и 400лв комплекта за 4 джанти. Въпросните патролски са и изключително масивни - сигурно поне с 50%, а вероятно повече, по-тежки от тия, с които купих джипката (15-ки, ЕТ -5, отново с по-широк централен отвор, но с конусни гайки). И от оригиналните теранови са по-тежки. Това ми беше и основната причина да не купя пак паджерови, а да търся патролски. Не че паджеровите са слаби де...
                      Последно редактирано от sparkybg; 19-10-19, 11:17.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ТЕ ти.

                        [ATTACH=CONFIG]998186[/ATTACH]
                        Не картинка, а на живо....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Пак - на другото ми возило съм с аналогични паджерови. Никога не е имало проблем с центирането. Не и такъв, който да усетя. Центрирането се оправя с втулки. Сега, мойте ги правих от неръждавейка на Sandvik, та излязоха златни (не ме питай защо), но и от обикновено "желязо" или алуминий вършат същата работа. Стругарската работа е половин час (е, с неръждавейката не точно, по разни причини, най-вече проблемното рязане) и 20лв.

                          Гайките на старото си ги внесох за под 2 кинта парчето (отдавна беше, ама нещо като 1.50 ако помня добре), а и на двете ми возила и резервната гума ми е със същата джанта, та и проблем с различни гайки няма. С конусните проблема с различни конуси (че даже и сферични и прочие) и съответно различни гайки също не е като да го няма съвсем.

                          Бе джанти като джанти. В случая заплесията си е от мен.

                          ПП: А и още не съм видял джип да няма база/ръбче за центриране по централен отвор. Всъщност не помня кога за последно изобщо съм виждал возило без такива екстри. Не говоря за джанти, а за возило дето да няма И това, независимо от оригиналните джанти.

                          Относно далаверата - няма съществена разлика в цените спрямо конусни, поне не и на нашия вторичен пазар. Движат се между 200 и 400лв комплекта за 4 джанти. Въпросните патролски са и изключително масивни - сигурно поне с 50%, а вероятно повече, по-тежки от тия, с които купих джипката (15-ки, ЕТ -5, отново с по-широк централен отвор, но с конусни гайки). И от оригиналните теранови са по-тежки. Това ми беше и основната причина да не купя пак паджерови, а да търся патролски. Не че паджеровите са слаби де...
                          Относно центрирането, загледай се, доста със 6 шпилки и централен отвор 108/110 нямат, особено отпред около хъбовете. Американците с по 5 въобще не съм гледал, а за КИАта не съм се сетил да погледна, но Пенчо ще каже.

                          Гайките са поне по 5лв/бр, а втора употреба взимам нещо само от зор ако няма ново, или ако е агрегат, за да мога да го рециклирам, пак ако го няма чисто нов или е на нечовешка цена.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Гайките са поне по 5лв/бр
                            По 5лв/бр са тук, от днес за утре. Лично съм внасял от навън - от щатите барабар с транспорта ми легнаха на под 2лв бройката.

                            Но и да нямаше, на фона на 300лв джанти + 1000лв гуми, тия 130 - 150лв за гайки еднократно са последното, дето би ме отказало да купя джанти, които съм си харесал по някакви причини.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Относно центрирането, загледай се, доста със 6 шпилки и централен отвор 108/110 нямат, особено отпред около хъбовете.
                              Загледай се и ти. Често не е толкова отявлено видим, колкото на задния мост. Често не е цял ринг, а само островчета точно срещу шпилките. Поне всички Terrano/Patrol/Pajero/Trooper и дериватите им имат. По тойоти и американци не съм се заглеждал толкова, макар че за 4-runner и 90-ка си има спецификации за централния отвор на джантите, та не вярвам и те да нямат.

                              Това е 90% от всичкия пазар на Японски и Корейски возила от тоя клас. За джиповидните комбита след 2005-2006та не знам. Не са ми били интересни с нищо до сега.

                              ПП: Оригинални патролски гайки са по 2.11 долара в Дубай. С транспорти ДДС-та и прочие пак ще ми стъпят на нещо като 5 кинта бройката. А китайците изобщо не съм ги гледал.

                              ППП: Ей ти ги. 20 броя за 17 долара:
                              https://www.walmart.com/ip/YITAMOTOR...OTOR/733090977
                              Последно редактирано от sparkybg; 19-10-19, 11:56.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X