Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор и сравненние на АТ гуми

    А бе хора аз ли нещо не мога да вдяна. Във всички сайтове за гуми тези АТ и МТ излизат като гума за ползване през лятото. Казвате, че се справят и на сняг, вече незнам какво да си мисля.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #32
      До: Избор и сравненние на АТ гуми

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      А бе хора аз ли нещо не мога да вдяна. Във всички сайтове за гуми тези АТ и МТ излизат като гума за ползване през лятото. Казвате, че се справят и на сняг, вече незнам какво да си мисля.
      Аз ще си ги търкалям само лятото
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #33
        До: Избор и сравненние на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        А бе хора аз ли нещо не мога да вдяна. Във всички сайтове за гуми тези АТ и МТ излизат като гума за ползване през лятото. Казвате, че се справят и на сняг, вече незнам какво да си мисля.
        По принцип АТ гумите се водят всесезонни. Зимата са далеч от поведението на чисто зимна гума, но не са и толкова зле като лятна. Специално BFG AT са поносими на утъпкан сняг и лед, стига да помниш, че си с всесезонна, а не напълно зимна гума.
        МТ гумана на утъпкан сняг и лед, няма какво да прави... В дълбок сняг е добре, така че някои си ги карат през зимата, но до там придвижването по заледения асвалт трябва да е с МНОГО повишено внимание.

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

        Аз ще си ги търкалям само лятото
        Тази зима карах Диското с BFG АТ. Стабилноста и спирането бяха напълно задоволителни, така че може да опиташ как ще са и твоите. Все пак е фултайм, а и 300 тди не е най-бързата кола в света .
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #34
          До: Избор и сравненние на АТ гуми

          Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
          Тези гуми ги карам от почти 1 година и съм доста доволен. На асвалта са тихи. В гората на дълбок сняг минах от там, където други с МТ гуми не успяха. Единствения недостатък е в много дълбока кал. Не се почистват добре и зацапват. Искренно ти ги препоръчвам. Моят размер е 225/75/16 и успях да ги взема по 175 лв./бр
          Пропусна да кажеш за кои гуми говориш.

          Коментар


          • #35
            До: Избор и сравненние на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение

            Тази зима карах Диското с BFG АТ. Стабилноста и спирането бяха напълно задоволителни, така че може да опиташ как ще са и твоите. Все пак е фултайм, а и 300 тди не е най-бързата кола в света .
            Каучука на Граберките е доста твърд за зимата...не ми се рискува,още повече,че зимата не ползвам джипката по предназначение,т.е. карам повече по х'асвалта.А си имам добри зимни гуми...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              До: Избор и сравненние на АТ гуми

              Тъкмо се бях зарадвал за тия гуми, но нещо ми изчезна усмивката, като видях последните постове. Като писах не въднъж /не се смейте, че ще почетвъртя/ мисля да ползвам АТ-то някъде между ноември и май месец, което значи и яко зимата. Говорим за повечето време през зимата в Смолян. Виждал съм познати да изкарват зимата нормално с BFG AT. Разбира се не е 100 % зимна гума/трябва да се внимава/, но се държи добре. Като гледам обаче тия Дженерал Грабер явно няма да са добри за зимата. Хайде сега някой, който е карал такива на утъпкан сняг и лед да се изкаже да не направя грешка с тях, макар че за тая цена дето пишете няма да са излишни. Ако тряя да взимам и зимни обаче /щото сега имам само летни с грайфер за 4-5 месеца някъде/, ще се объркат сметките и бюджета.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #37
                До: Избор и сравненние на АТ гуми

                За сняг и лед чувам много добри отзиви за Toyo АТ

                Аз лично не съм ги карал, и затова не мога да ги съпоставя с други гуми.
                Последно редактирано от kinex; 31-07-09, 07:54.

                Коментар


                • #38
                  До: Избор и сравненние на АТ гуми

                  Аз пак ти казвам, че се държат добре на сняг. Спира добре. Не занася. Все пак трябва да имаш /както беше написано по-горе/ едно на ум, че не е чисто зимна гума.
                  На заледено не знам как са. Повечето време съм ги ползвал в гората.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор и сравненние на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Аз пак ти казвам, че се държат добре на сняг. Спира добре. Не занася. Все пак трябва да имаш /както беше написано по-горе/ едно на ум, че не е чисто зимна гума.
                    На заледено не знам как са. Повечето време съм ги ползвал в гората.
                    Пак пропусна да кажеш за коя гума говориш.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор и сравненние на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                      Аз пак ти казвам, че се държат добре на сняг. Спира добре. Не занася. Все пак трябва да имаш /както беше написано по-горе/ едно на ум, че не е чисто зимна гума.
                      На заледено не знам как са. Повечето време съм ги ползвал в гората.
                      Аз също досега съм карал зимата със зимни. На лед няма гума, която да държи, кой каквото иска да казва.

                      Но като гледам последните няколко зими с по два три валежа сняг и не знам доколко си струва да купувам на две години зимна гума. Затова се оглеждам за по-мека АТ с ламели, но нещо са кът. Гудрича не ме кефи за зимата. Твърд ми се струва. GY АТ да не говорим...

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      За сняг и лед чувам много добри отзиви за Toyo АТ

                      Аз лично не съм ги карал, и затова не мога да ги съпоставя с други гуми.
                      Това Тойо ли?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор и сравненние на АТ гуми

                        Вярно. Говоря за Graber AT2. Мислех си, че се свързва написаното с по-горното, но явно се е разминало
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор и сравненние на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                          ....
                          Но като гледам последните няколко зими с по два три валежа сняг и не знам доколко си струва да купувам на две години зимна гума. Затова се оглеждам за по-мека АТ с ламели, но нещо са кът. Гудрича не ме кефи за зимата. Твърд ми се струва. GY АТ да не говорим...



                          Това Тойо ли?
                          Колега къде не е валяло в последните 2 зими? При мен на село снега почти покриваше казаните за отпадъци.

                          Джипа го купих с нови тойо. 255/65/16. Държелива гума е но се подгъва по завоите и допълнително увеличава клатенето. Проходима е на сняг, но не толкова колкото зимната гума. Затова си имам и комплект зимни. Миналата седмица съвсем изненадващо едната гума гръмна. А нямаше дефекти т.к. предната седмица ги балансирах. И сега и аз съм поставен пред дилемата какви гуми да си взема, но за зимата с цел сигурност гумите трябва да са само зимни.
                          На площада на село по твърд утъпкан и леко заледен сняг правих кръгчета с тойо и после, като ги смених и със зимните. И макар, че тойото си има ламели със зимните джипа е много по стабилен, по-трудно се занася и по-бързо спира. Макар че пак не държи точно курса със зимните гуми можех да правя кръгчета със значително по-висока скорост.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор и сравненние на АТ гуми

                            Забелязвам, че Генерал-Грабер АТ2 имат дупки за шпайкове,или не са за тази цел.Но ако е така, значи ги смятат за доста универсални
                            Последно редактирано от ctef; 31-07-09, 10:31.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор и сравненние на АТ гуми

                              Не казвам, че не е валяло, а че вали 2 - 3 пъти и го държи по улиците за по една седмица. В Рила може и два метра сняг да е имало, но това не ме вълнува особено, защото ако ще се влиза в дълбок сняг нито зимната нито повечето АТ гуми ще свършат работа. За мен лично за зимна гума е важно пътното поведени на заснежен път, а не в дълбок сняг.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор и сравненние на АТ гуми

                                Да ви кажа честно 60 процента от зимата прекарах в Смолян и наистина сякаш нямаше кой знае колко тежки моменти в сравнение с предишни години. Пътищата се чистят и сега като се замисля за цяла зима може би е имало 14-20, в които пътищата си били зле. Даже си спомням, че освен 2-3 кофти ситуации с повечко сняг на Пампорово, най-зле беше като ходих до Шумен и Варна /s s1 до Търговище също беше зле към 10ти януари мисля някъде/ . Мисълта ми е, че взех зимни гуми, сложих си ги ноември, щото вече се залежда на високото, до януари ги търкялаш предимно по асфалта /в Пловдив някой път на доста топло време/, еб...ш им мамата, после 10 дни сняг януари и толкова февруари, не ги махам до към април, щото все пак не знаеш в планината и накрая резултата е, че с нови зимни гуми/за минимум 600 лв/ караш зима и половина и то ако не караш много. За това се замислих за АТ държащо на сняг. Все пак сме и 4х4. Аз с Пежо 106 съм карал половин зима със всесезонни.Пък и не карам много зимата /в най-гадните дни също не се бутам, освен ако не ходя на ски или няма нещо спешно/ и мисля, че добро АТ би свършило работа. Колега alex карал ли си Дженерала в утъпкан сняг? За лед няма да говорим, щото там наистина трябва да се внимава дори и със зимни.

                                Знам, че няма пълен кеф ама нещо не ми се купуват 2 комплекта гуми на фона на финансовата криза
                                Последно редактирано от marin199; 31-07-09, 12:29.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X