Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
    Толкова ли са зле БФ КО2? Изчел съм всички теми за АТ гуми и стигнах до заключение, че само Дуратрак са по - добри
    Много е субективно. Всеки има различни нужди.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
      Толкова ли са зле БФ КО2? Изчел съм всички теми за АТ гуми и стигнах до заключение, че само Дуратрак са по - добри
      За по-маломощни или по-тежки возила може и да е друго, но на моето (1700кг, 160к.с.), както казах горе - на мокро, 1200-1500 оборота и 3-та 4-та с малко повечко газ задницата тръгва. Дуратрака е на светлинни години в това отношение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Много е субективно. Всеки има различни нужди.
        Не знам по каква причина някои толкова си ги тачат. Здрава и трайна гума е, ама освен за сухо и евентуално за пясък всичките ми други впечатления (и лични, и гледайки поведение на чужди возила по разходки), са отрицателни. И в интерес на истината бях готов да се примиря с някои недостатъци, предвид ниския шум и лесния баланс/липса на вибрации дори при визока скорост, обаче това поведение на измит (щото на прашасал всичко се пързаля) мокър асфалт ми уби тотално ентусиазма за тия гуми. MT-тата на Interco се държат МНОГО по-добре, баси!
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Да не дава оня горе да имаш над 250 коня и да си само задно с тази гума тогава.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Да не дава оня горе да имаш над 250 коня и да си само парттайм с тази гума тогава.
            Аз се нагаждам към това какво може и какво не може, и смятам че всеки би-трябвало, иначе ще се утрепе или направи беля. Всички гуми си имат предел и всички се пързалят. Ама тия се пързалят драстично повече от другите. Иначе да ги карам на сухо със 140 си е кеф - шум няма, вибрации също.

            ПП: Автомобила е именно парт тайм. За трилитрово късо Terrano иде реч.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
              Толкова ли са зле БФ КО2?
              За мен са перфектни! И БФГ АТ и АТ КО2. Вече повече от 10г. Ама гледам да не се завирам в голямата кал. Иначе ги карам целогодишно и не съм усетил проблеми със сцеплението. Шум и вибрация не се усещат, дори и при 150 км/ч, не че дълго се движа с такава скорост.....

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                За мен са перфектни!...
                Сравнени с какво?

                ПП: И нещо повече - във въпросния интервал от около и под 1500 борота, въпросния двигател има 200Nm въртящ момент,
                Последно редактирано от sparkybg; 06-06-18, 14:23.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Може ли едно питане за два модела гуми коя ще е по добра, ще се кара 60% градско и 40% горски пътища, а гумите са гудиър вранглер adventure ат или кумхо road venture at kl78, та коя от двете ще е по удачна за горските пътища с неголеми коловози но с повече средно големи камъни.
                  Последно редактирано от Стоян 1; 21-06-18, 15:21.
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Впечатленията ми от:

                    Изходна позиция: Bridgestone Dueler H/T 689 265/70 r15 – твърда возия; твърди бордове; свирят при завой и спиране; добра инерция на колата; нямат пробиви на протектора и страните след няколко хиляди километра лек офроуд (качвали са ме на хижа Мазалат, вр. Монек, Орлово око, Чаирските езера, Безбог и др.); 3 мм грайфер след 120 000 км пробег; разход 8,5-9 /100 (според скорост и климатик) лято.

                    Нови Goodyear Duratak 235/75 r15 – по-мека возия; меки бордове; никаква инерция (намалява по баир надолу); шумни; много добра тяга и с 30 км/ч по-висока стабилна скорост от останалите коли при пресен сняг и киша; харесаха си дълга видия в протектора; разход 9-9,5/100 зима.

                    За летни харесах Cooper Discoverer S/T MAXX , Goodyear Wrangler AT/SA+ и Goodyear АТ Adventure.


                    На база 90% шосеен пробег избрах Goodyear АТ Adventure и добавих комплект вериги, за изненадващи кални локви.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16210-S-01.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5792723
                    Нови Goodyear АТ Adventure 265/75 r15 (17,5 кг гума; баланс 15g-20g/15g-40g)– меко гълтат неравностите; по-твърди бордове; малко по-шумни от шосейните; инерция има, но по-малка от бриджестона; залепват здраво за пътя при завой и спиране; изглеждат на живо много по-добре от снимките; имат един (два при LT размерите) кевларни слоя в протектора; разход 9,5-10/100 (според скорост и климатик) лято.

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
                      Впечатленията ми от:

                      Изходна позиция: Bridgestone Dueler H/T 689 265/70 r15 – твърда возия; твърди бордове; свирят при завой и спиране; добра инерция на колата; нямат пробиви на протектора и страните след няколко хиляди километра лек офроуд (качвали са ме на хижа Мазалат, вр. Монек, Орлово око, Чаирските езера, Безбог и др.); 3 мм грайфер след 120 000 км пробег; разход 8,5-9 /100 (според скорост и климатик) лято.
                      ...
                      Колега, може ли да драснеш впечатленията си от H/T-то в тази тема, защото има малко отзиви за този тип гуми, а са доста подходящи ако джипа се ползва за ежедневна негорска употреба.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Аз мога да дам впечатления от Hankook Dynapro Rf10, АТ гума ориентирана към повече асфалтово каране, не агресивна шарка, за сега 3 години се карат на Фероза, на асфалт се представят доволно добре в сухо и мокро, не са шумни до 120км/ч съм ги пробвал( или поне Ферозата ги надвива по страничен шум ). Въпреки че не са завирани в големи ужаси, смея да твърдя, че се държат доста адекватно по кални черни пътища включително и преминаване на угар в кално време, изпълнение, след което върху покрива на джипа имаше половин самосвал кал , зимата в дълбок хръпкав сняг са супер и драпат, но на заснежен/ заскрежен асфалт трябва да се внимава . За 20к километра грайфера е паднал с не повече от 1,5-2мм, което мисля е нормално, пък и са в най- тесния размер ( 195/80R15).

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Здравейте, тъй като и летните и зимните ми гуми са на свършване, обмислям да купя някои А/Т. Колата е Паджеро 4. Размера е 265/65/18 (оригинално е на 60) Зная, че с АТ няма да е като летните през лятото и зимните през зимата, т.е. ще трябва да се направи компромис.
                          Основните преоритети по важност са:
                          - минимален шум при 140км/ч
                          - да има някакви качества и за зимна гума
                          - да е по-добра извън пътя от лятна/зимна

                          До колкото четох, ми трябва асфалтово ориентирана АТ гума, забежките извън пътя са минимални. Много ми харесват БФГуудрич КО2, но се опасявам, че ще стане доста шумна колата.
                          Идеална АТ гума няма, но търся най-подходящата за мен.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Дуратрак викат повечето.Ама викат и че са меки за да са хубави т.е. свършват бързо.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Погледни и Yokohama G015. Карам ги от началото на зимата. На сняг се представиха добре, на сухо и на мокро също. Извън пътя още не съм ги пробвал, но съм сигурен, че ще са по-добри от шосейни гуми, било то зимни или летни. Не са шумни, даже бих казал че са по-безшумни от старите ми зимни гуми.
                              Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от AlexHD Преглед на мнение
                                Здравейте, тъй като и летните и зимните ми гуми са на свършване, обмислям да купя някои А/Т. Колата е Паджеро 4. Размера е 265/65/18 (оригинално е на 60) Зная, че с АТ няма да е като летните през лятото и зимните през зимата, т.е. ще трябва да се направи компромис.
                                Основните преоритети по важност са:
                                - минимален шум при 140км/ч
                                - да има някакви качества и за зимна гума
                                - да е по-добра извън пътя от лятна/зимна

                                До колкото четох, ми трябва асфалтово ориентирана АТ гума, забежките извън пътя са минимални. Много ми харесват БФГуудрич КО2, но се опасявам, че ще стане доста шумна колата.
                                Идеална АТ гума няма, но търся най-подходящата за мен.
                                Бих ти препоръчал първо да помислиш за типа на каране на този автомобил - съотношение черно / асфалт. Понеже ако е като за всекидневен автомобил, може да погледнеш и H/T гумите (в смисъл, няма да стават за по-сериозен офроуд, но като чели ще са по-добре на асфалта). В другата тема съм сподеил впечатления: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224804
                                Тел / Viber: +359 889 396 793

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X