Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ... Щом се износват по-бързо, поне работят ли добре ?
    Случаят ми прилича на гумите на Тойо - добре се държат, щото са меки, ама като са меки се изтриват по-бързо. Какво беше там за липсата на пълно щастие ...
    Тези на баш зимни условия не съм ги карал, но на сух и мокър асфалт ми харесаха. За извън асфалта няма какво да коментирам, защото не са имали някакви заслужаващи споменаване изпитания.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Cooper Discoverer STT Pro Por? Примерно!?
      Това някак не го виждам като твърде тиха гума. Категорично не искам нещо по-агресивно от Duratrack, а това поне на картинка си изглежда ала MT.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Един приятел кара тойото и каза ,че заминава доста бързо а има към 15к км с тях. Зимата на ниско налягане(1.8 ) беше доволен из София, но с уговорката ,че им е първа зима и гумата е свежа. На живо страничният им борд никак не изглежда по-агресивен от адвенчъра(който на живо изглежда много добре). Ингилизите ги хвалят, защото кевлара явно освен да е тих и лек, помага и в офроуд отношение и не позволява клони да пробият страничният борд с лекота(в това не съм убеден).Освен това са на сходни цени тойото и гудиъра.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Това някак не го виждам като твърде тиха гума. Категорично не искам нещо по-агресивно от Duratrack, а това поне на картинка си изглежда ала MT.
          Че като не искаш по-агресивно от дуратрака, що не боднеш едни Кумхота кл78? Знам, че сигурно звуча като латерна с тях, ама хвърли им едно око. Междувременно имам приятел с wrangler AT/SA+ и е страшно доволен, а си ходи съвсем сериозно по къра и в калчищата и върти доволно много километри и по асфалт, за АТ гума си е бих казал супер. Аз лично с Купър не бих повторил... здрава гума, ама далеч под възможностите на другите две, за които писах.

          Междувременно, трима приятели вече се обуха с Hankook Dynapro ATM RF10 и са повече от доволни. Не са шумни, определено не се износват бързо и в снега и по черно се държат определено на ниво за АТ гума.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Това по евро етикет излиза с 5 децибела (къде 3 пъти) пъти по-шумно от дуратрак и 3 класа по-надолу на мокро. Което не е нужно да е вярно. Малко е шашава работата с тия евро етикети.

            После има и нюанси - дуратрака до 80 не е шумен, ама от там нагоре започва да се чува, като при 140 си се чува съвсем добре, примерно след първите 4-5000км.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Аз също щях да му предложа KL78, а ако иска нещо по-асфалтово, ATM RF10.
              Ако не искаш "да изглеждаш", KL78 е твойта гума.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Спарки, Гецата една година си кара КИАта с KL78, и понеже има мерак за сбирка при Дядо, ако се уцелите ще може да се повозиш с него колкото искаш, и с колкото КИАка може, като сам ще се убедиш в качествата им.
                Не знам кой размер те интересува, но ако е 235/75/15, бих ти препоръчал 30/9.5/15, които освен по-добрият размер за джанта 7J, тегловният им индекс е 104, въпреки че са 6-платови за разлика от 235, и би трябвало да возят по-меко, като ги бях намерил на 170лв.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  31/10.5/15 е размера. Цената не е водеща щом е под 280-300лв. Най-водещото е лесно балансиране и добро поведение на мокро.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    31/10.5/15 е размера. Цената не е водеща щом е под 280-300лв. Най-водещото е лесно балансиране и добро поведение на мокро.
                    Не знам онзи ден дали погледна Матадора, но тези дни, като сменя някои неща по предницата, почвам да паля спирачките на мокро за да видя къде му е границата, и въобще как се държи в по-екстремни ситуации, и ще пиша.
                    ... иначе бордовете му са учудващо меки и вози много добре по дупки и павета.

                    P.S. Като си сложа предният кардан ще го тествам и в калищак, въпреки че не очаквам нищо.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Не е моята гума матадора. Това си е чисто асфалтово по моите критерии. Отделно дето никъде (дори в сайта на производителя) не намирам данни за дълбочина на грайфер, тегло и прочие, което е несериозно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Ааа, не, не я препоръчвам на никой, просто казах, че ще споделя впечатления, каквито и да са те.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Това по евро етикет излиза с 5 децибела (къде 3 пъти) пъти по-шумно от дуратрак и 3 класа по-надолу на мокро. Което не е нужно да е вярно. Малко е шашава работата с тия евро етикети.

                          После има и нюанси - дуратрака до 80 не е шумен, ама от там нагоре започва да се чува, като при 140 си се чува съвсем добре, примерно след първите 4-5000км.
                          До 130 шум няма, Кичето с повече не съм пробвал да я напъвам. На мокро и сухо нвма разлика в поведението или поне не осезаемо такова. Зимата няма да коментирам, спира по-добре от масовите среден клас зимни гуми.

                          По евро етикет, ако не се лъжа грипмакса, който карах на черокито също уж беше по-тих, само дето след 90 се чуваше като излитащ хеликоптер... Та в тоя ред на мисли, хич вяра да им нямаш...

                          Минуса на кумхото е, че изглеждат като тъпи С-ки за бус.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Hankook Dynapro AT-m.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Hankook Dynapro AT-m.
                              Купих ги нови и ги карам 3-та година.
                              Ако ще карате по камънаци или в калища,не е вашия избор.
                              Борда не е достатъчно защитен,подлежи на нарязвне от камъни и дънери.
                              Шарката е ситна за кал,не се самопочиства при развъртане добре.
                              Иначе на шосе/мокра настилка и сняг се държат добре.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Толкова ли са зле БФ КО2? Изчел съм всички теми за АТ гуми и стигнах до заключение, че само Дуратрак са по - добри
                                Suzuki Samurai SJ80
                                Suzuki Samurai SJ80
                                Toyota LC 70

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X