Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    А на мокър и сух асфалт как са ?
    Това което писах е за мокър асфалт със или без сняг... На сух са ок, но на сух всички гуми са ок :-)

    Nissan Terrano II 2.7TDI

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от kaliandar Преглед на мнение
      ... но на сух всички гуми са ок :-)
      Зависи кой как кара, но благодаря за споделеното.

      P.S. А да разбирам ли, че си ги махнал ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Някой да има впечатления от Yokohama Geolandar AT G015?

        [ATTACH=CONFIG]956517[/ATTACH]
        От края на ноември миналата година съм с такива и зимата се представиха чудесно. Успях да ги пробвам и на сняг въпреки сравнително безснежната зима . За момента съм доволен и ги препоръчвам.
        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Зависи кой как кара, но благодаря за споделеното.

          P.S. А да разбирам ли, че си ги махнал ?
          Продадох тераното, иначе си ги карах до последно

          Nissan Terrano II 2.7TDI

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
            Някой да има наблюдения над AUSTONE SP302?

            Почти всички сайтове, които отворя ми изплюват тези най-отпред. Цените са срамно ниски и ги има в почти всички размери, което за мен е странно. Четох и търсих из нета и нищо конкретно. Австралийски бранд, произведен в Китай и толкоз...

            Далеч съм от идеята, че има евтино и хубаво, ама както се установи с gripmax има добри евтини алтернативи. Преди всичко мв гложди любопитството.
            Все още търся някой с реални впечаъления, или поне да ги е виждал на живо. В желания от мен размер 235/85/16 са с изключително приятна цена 10 пластов рейтинг. Определено ме привличат. Единствено инфо намирам основно за компанията майка, която от дълги години произвежда гуми за тежката индустрия в китай.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от kaliandar Преглед на мнение
              Продадох тераното, иначе си ги карах до последно
              Е, сега ше ги карам аз. Взех твоите гуми.

              ... а вече бившето ти Терано е с Гудричи АТ2.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Днес се преобух с Matador Izzarda AT2 в размер 235/75R15. При предписано налягане 2.1bar съм ги направил 2.0. Въпреки, че старите бяха 255/75/15 и налягане 1.8, с тези паветата се усещат по-слабо, но волана започна да се върти една идея по-трудно.
                Оказа се, че гумите са закупени преди Нова година от колегата писал в предните постове, който изказа негативните си впечатления относно снега и мокрия асфалт с тях, като гумаджията ми също каза, че не му харесвали, но без да се аргументира.
                Във времето ще пиша и за моите, като джипа основно се ползва за евридейка и чат-пат скара-бира, за което и направих избор на такъв тип гума.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-05-18, 21:31.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Поредната чуденка....

                  Имам нужда от гуми за "новото". В момента е обуто с почти нови задни и съвсем нови предни BFG T/A KO2, които имах намерение да слагам на ферозата при смяната, обаче като че ли няма да го бъде - по скромното ми мнение тия гуми на мокро клонят към опасни, а задницата тръгва щом настъпя с една идея повече даже и на 1200-1500 оборота.

                  Ето и скромния ми опит:
                  1. Interco TrXuS M/T - чудесни като поведение гуми, включително зимата, но макар и "малко по-софт" MT-та са шумни (макар много по-малко шумни от много други МТ-та) и искат доста тежести за баланс и често балансиране. Бордовете са меки и съфорумци разни разправят че са слаби. Има го и ефекта "квадратна гума" след престой известно време на място. С 2 думи за преобладаващата част от моята експлоатация на возилото (семейно возило + евридейка + леки забягвания извън пътя) не са най-подходящото, най-вече заради шума и трудния баланс. А и вече е трудно да се купят на сравнима цена с гумите на тукашния (и европейски) пазар.

                  2. На същото возило със същия размер (31x10.5x15) - GoodYear Duratrac. Като поведение много добри, и зимата, и на мокро, и на сухо, като шум - прилични, но след определен период на експлоатация стават по-шумни. След "завъртане" - предни/задни, ляво/дясно, шума за кратко се оправя, но после пак се усилва. Общо взето приемлива за моята експлоатация гума, но отново страдам от трудно балансиране и ефекта "квадратна гума" при престой, понякога дори за кратко. Бордовете отново са меки, може би заради което и изброените ефекти на трудно балансиране и вибрации след престой. Ако не си харесам друго може би пак ще се метна на такива но... (виж следваща точка)

                  3. На почти същото возило (с 30 кончета отгоре) и в оригинален размер (235/75/15) - BFG T/A KO2. Изглеждат добре (по-добре от стария модел), на сух асфалт са просто перфектни, включително и като шум (МНОГО по-добре от гореизброените), малко тежести за баланс и никакви вибрации от 0 до 150. И с това приключва всичко - както споменах на мокро джипката върти гуми на 1200-1500 оборота, дори на добре изваляло се мокро, тоест с отмит прашоляк. Доколкото съм гледал по разходки, на кал и трева също не са нищо съществено, даже по-скоро зле. Пак доколкото имам наблюдения и зимата не са твърде за предпочитане. Та въпреки асфалтовите им качества вече след около 1000км пробег мога да кажа че категорично не са мойте гуми. Из форумите оценките са от крайно зле до "най-добрите АТ-та". Е, най-добрите АТ-та категорично не са.


                  Приоритети са ми да са тихи около или не много по-зле от BFG T/A KO2, да се балансират лесно с малко тежести, да са добре на мокро/сняг и да не са съвсем отчайващи извън пътя.
                  Ето и по какво се заглеждам:

                  - Cooper Discoverer ST MAXX - На Cooper имам впечатления отдавна единствено от едни MT-та, които бяха отчайващо шумни (сравнимо, и ако не повече от Кобри), и нищо повече. Грайфера ми изглежда балансиран са ширпотреба, и не прекалено агресивен за да да шумни.

                  - Toyo Open Country A/T+ - на картинка изглеждат по-асфалтови, но на живо грайфера им никак не е лош, като ширина и дълбочина. Чисто субективно смятам и че има шанс да са тихи (може би най-тихи от всички изброени до тук). Евтини са, на фона на останалите.

                  Та ако някой има пряко сравнение и лични впечатления от някои от изброените кандидати, моля да сподели. Ако не се самокандардисам за нещо различно, сигурно пак ще са дуратраци, но някак ми се ще да опитам нещо друго.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    А защо не опиташ Goodyear Wrangler AT/SA+ или Goodyear Wrangler АТ Adventure. Вторите изглеждат с по-агресивна шарка, и двете гуми са с кевлар и според отзивите из нета са прекрасни на мокро и много тихи.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Гледах ги, ама нещо не ме "хващат" забележи им страничния борд - при едните нема никой там, при другите по-плитичко от BFG TA KO2. Погледни сега на Toyo-то. Някак много асфалтови ми седят, чисто субективно, особено Adventure. Знам че може и да не съм прав.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5790228
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5790231

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61hbpPULs0L._SX425_.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5790232

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooper-Discoverer-STMAXX_lg_800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5790233
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        А защо не опиташ Goodyear Wrangler AT/SA+ ...
                        Сега съм с такива (втората снимка) и като цяло съм доволен. Като че ли обаче доста бързичко им намаля грайферът.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Cooper Discoverer STT Pro Por? Примерно!?
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Сега съм с такива (втората снимка) и като цяло съм доволен. Като че ли обаче доста бързичко им намаля грайферът.
                            Понеже и аз оставам с такова впечатление при периодичното заглеждаме в гумите ти минавайки покрай джипа, си мислех, че просто доста го караш.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Понеже и аз оставам с такова впечатление при периодичното заглеждаме в гумите ти минавайки покрай джипа, си мислех, че просто доста го караш.
                              Като имаш предвид, че с тези гуми се кара само през топлата част на годината (март/април - ноември/декември), не е толкова много. Чак толкова подробни сметки не съм водил, но и да имат над 30,000 км едва ли е с много над.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Като имаш предвид, че с тези гуми се кара само през топлата част на годината (март/април - ноември/декември), не е толкова много. Чак толкова подробни сметки не съм водил, но и да имат над 30,000 км едва ли е с много над.
                                Понеже съм останал с впечатление, че слагаш само чисто нови гуми, грайфера на тези не ми изглежда много дълбок, та за това съм останал и с това си впечатление.

                                Щом се износват по-бързо, поне работят ли добре ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X