Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор и сравненние на АТ гуми

    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
    Това с рампата не го разбрах. Реално аз сега съм гуми, с които колата е с 32 мм по-ниска от оригиналните и съм нямал никакви проблеми. С BFG AT ще съм с 22 мм по-висок и не мисля, че ще се усети кой знае колко. Може би малко по-наперен ще изглежда Фрийто. Това за теглото ме притесняваше и ти затвърди притесненията ми. Бях наясно, че малко ще се спъне и ще се повиши разхода, което не ме бърка толкова, но теглото ме притеснява относно натоварване на раздатка, диф, кардани и т.н. Както писах горе блазни ме проходимостта на различни терени и рекордно дългия пробег, който дават тези гуми.



    Тъкмо се връщам от риба, леко слънчасал и тук не мога да усети какво имаш предвид с тия вериги. Не съм слагал никога на Фрилендъра, но мисля че не би било проблем. Има ли кола, на която не могат? Ако е някъв майтап или има скрит смисъл, който не схващам явно е от слънцето
    Не са чак толкова тежки 235/75/15 тежат 17кг а старите ми кumho тежаха 12кг 205/75/15.Раэхода не се промени а динамиката се наруши при скорост над 120 км/ч.Малко умалява на баирите

    Коментар


    • #17
      До: Избор и сравненние на АТ гуми

      То гледам си има други две АТ, тая е май една идея по-агресивна. Лошото е, че няма къде да се види...

      Коментар


      • #18
        До: Избор и сравненние на АТ гуми

        Сега те разбрах за веригите. Аз въобще не съм си мислил дали могат да влязат, а дали ще натоварят много крехкия паркетник. Все пак 22 мм отгоре на оригинала не би трябвало да е никакъв проблем/мисля, че биха влезли доволно, даже и 4 см по-високи/. Още повече, че някъде /май в Англия/ съм виждал Фрий с 16, високи 70. Това за килограмите сега пък ме обнадеждава. Зимата няма къде да карам с над 120. Баири, че има доволно, но ако не умре съвсем колата не мисля, че ще ми е проблем. Около половин литър отгоре разход, също не би бил фатален. Все пак ако искам динамика ще взема Голф 2 ГТИ Ще съм благодарен на някой ако знае приблизителна актуална цена за горепосочения размер BFG AT. Също така чакам и други съвети за подобни гуми. Просто не ми се дават толкова пари и гумите да заминат за 20 000 км, а и мнението е, че BFG AT се справят прилично на повечето настилки. Така или иначе лятото мисля да си карам с нормални летни гуми и си мисля, че BFG AT ще са супер за месеците между октомври, ноември до май, юни. Ще взема до поровя в интернет дали някой е карал Фрий с BFG AT да не съм съвсем пионер.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #19
          До: Избор и сравненние на АТ гуми

          По принцип на всеки СУВ могат да се сложат доста по-големи гуми, които да не опират никъде... ако се кара само по равно. Когато обаче се опиташ да караш по по-разчупен терен, гумите започват да правят максималните си ходове и е възможно да започнат да опират. За това се прави тест с рампа, качваш първо една от предните гуми, примерно лява и се катериш нагоре, докато срещуположното задно започне да губи сцепление, там завърташ волана, така че ръба на предната гума да е максимално близо до там в каквото е най-вероятно да опре и мериш колко милиметра има между нея и него. С толкова милиметра по-голяма от текущата можеш да сложиш. Като в сметките трябва да отчетеш и по-високия грайфер. Може да повториш теста с качването и със задна гума, но обикновено е излишно.

          Ако могат да се слагат вериги, значи имаш възможност за поне 1 см по-големи от оригиналния размер гуми. Обаче с тях вече не е добра идея да слагаш вериги.

          Цената на този размер не я знам, но предвид какви са на малко по-големите, би трябвало да е под 250 лв.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: Избор и сравненние на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            По принцип на всеки СУВ могат да се сложат доста по-големи гуми, които да не опират никъде... ако се кара само по равно. Когато обаче се опиташ да караш по по-разчупен терен, гумите започват да правят максималните си ходове и е възможно да започнат да опират. За това се прави тест с рампа, качваш първо една от предните гуми, примерно лява и се катериш нагоре, докато срещуположното задно започне да губи сцепление, там завърташ волана, така че ръба на предната гума да е максимално близо до там в каквото е най-вероятно да опре и мериш колко милиметра има между нея и него. С толкова милиметра по-голяма от текущата можеш да сложиш. Като в сметките трябва да отчетеш и по-високия грайфер. Може да повториш теста с качването и със задна гума, но обикновено е излишно.

            Ако могат да се слагат вериги, значи имаш възможност за поне 1 см по-големи от оригиналния размер гуми. Обаче с тях вече не е добра идея да слагаш вериги.

            Цената на този размер не я знам, но предвид какви са на малко по-големите, би трябвало да е под 250 лв.
            Благодаря за разяснението. Сега съм с по-ниски гуми и широки гуми /спортна работа/, като смятам до няколко седмици да сложа оригиналния размер. Като го сложа ще опитам да измеря ходовете и да си отговоря на въпроса. След като имам отговора ще реша за гуми, макар че BFG AT много ме привличат. Не знам обаче как да стане меренето на грайфера. Я дай някакви съвети, щото на AT-то ще е нов грайфера, а на старите няма да го има. Може би варианта е да гледам същия размер като на АТ, ама нормални летни или зимни и там да меря. Лошото е, че има голяма възможност да ми пратят АТ-то и няма да съм в представителство с много гуми за сравнение, а ще имам само новите. Явно до тогава трябва да ида да се заровя някъде сред повечко гуми, за да огледам разликите във височините. Като избирах гуми преди време не мислех, че 2 см нагоре или надолу са важни толкова, но явно трябва да се гледа на всяка кола какво е положението.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #21
              До: Избор и сравненние на АТ гуми

              Няма нужда да си с оригиналния размер. По този начин мериш колко сантиметра повече от текущия са възможни.

              Меренето стана най-лесно като отидеш с една рулетка в магазина... просто мериш гумата, интересува те колко е диаметъра на цялата заедно с грайфера.

              По принцип почти всички производители предвиждат ползване на вериги, така че 1-2 сантиметра радиус в повече наистина не би трябвало да са проблем. Често и повече.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Избор и сравненние на АТ гуми

                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                Благодаря за разяснението. Сега съм с по-ниски гуми и широки гуми /спортна работа/, като смятам до няколко седмици да сложа оригиналния размер. Като го сложа ще опитам да измеря ходовете и да си отговоря на въпроса. След като имам отговора ще реша за гуми, макар че BFG AT много ме привличат. Не знам обаче как да стане меренето на грайфера. Я дай някакви съвети, щото на AT-то ще е нов грайфера, а на старите няма да го има. Може би варианта е да гледам същия размер като на АТ, ама нормални летни или зимни и там да меря. Лошото е, че има голяма възможност да ми пратят АТ-то и няма да съм в представителство с много гуми за сравнение, а ще имам само новите. Явно до тогава трябва да ида да се заровя някъде сред повечко гуми, за да огледам разликите във височините. Като избирах гуми преди време не мислех, че 2 см нагоре или надолу са важни толкова, но явно трябва да се гледа на всяка кола какво е положението.
                Помисли си и за GENERAL GRABBER AT2.Шарката е подобна на БФГ

                Преди няколко седмици приятел слага Дженерал-АТ 265-70-17 на ТЛК-120. Триста и няколко лева е гумата и първите впечатления са че на аквапланинг не са зле като БФГ АТ.
                Цената да не те плаши,тази е за 17''.Моите 235/70/R16 са около 140лв/бр.(без ДДС)
                Последно редактирано от бат'Марто; 29-07-09, 18:20.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  До: Избор и сравненние на АТ гуми

                  Да разбирам, че тези General Graber са подобни, но на по-добра цена. Предполагам, че ще карат доста, като са с такъв грайфер също така по-добре на аквапланинг. Като гледам твоя размер, моя а даже по-малък и цена от 140 лв звучи направо идеално. Ще проверя тези гуми, щото нещата звучат перфектно.

                  Също така да кажа, че няма да купувам гуми след 1 или 2 седмици /да не остане впечатление, че е много спешно/, а някъде октомври, но просто искам да съм подготвен и да съм избрал до тогава. Все пак дискусията ще е полезна и за доста други хора.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор и сравненние на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    Може да повториш теста с качването и със задна гума, но обикновено е излишно.
                    Всъщност кълченето на рампа е само база от която могат да се правят предположения. В живата природа има препятствия които натоварват окачването по начин по който това няма как да стане със сухи тренировки. Само едно на пръв поглед малко нещо, като движението на носачите в тампоните, може доста да обърка сметката. Голямо значение има и с каква скорост се преминава.
                    А качването на рампа на задната гума, предизвиква много по-големи артикулации на предното окачване, защото по-голяма част от масата на джипа го натоварва.

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Помисли си и за GENERAL GRABER AT2.Шарката е подобна на БФГ


                    Цената да не те плаши,тази е за 17''.Моите 235/70/R16 са около 140лв/бр.(без ДДС)
                    Аз цени не помня, щото все се сменят. Пък и различни търговци - различни цени. Обаче на същия размер(265/70-17) БФГ-АТ беше нещо малко под 500лв.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор и сравненние на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      Да разбирам, че тези General Graber са подобни, но на по-добра цена. Предполагам, че ще карат доста, като са с такъв грайфер също така по-добре на аквапланинг. Като гледам твоя размер, моя а даже по-малък и цена от 140 лв звучи направо идеално. Ще проверя тези гуми, щото нещата звучат перфектно.
                      Цената е без ДДСЕто я гумата:

                      За мен цената е повече от добра.Бях се насочил към БФГ,но...дано не съм сбъркал.Сам си прецени.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        До: Избор и сравненние на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Всъщност кълченето на рампа е само база от която могат да се правят предположения. В живата природа има препятствия които натоварват окачването по начин по който това няма как да стане със сухи тренировки. Само едно на пръв поглед малко нещо, като движението на носачите в тампоните, може доста да обърка сметката. Голямо значение има и с каква скорост се преминава.
                        А качването на рампа на задната гума, предизвиква много по-големи артикулации на предното окачване, защото по-голяма част от масата на джипа го натоварва.


                        Аз цени не помня, щото все се сменят. Пък и различни търговци - различни цени. Обаче на същия размер(265/70-17) БФГ-АТ беше нещо малко под 500лв.
                        Именно,цената е супер,за гума made in U.S.A.Ориентирам колегата в цената на шестнайските.Да не си помисли,че са във високия ценови клас
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #27
                          До: Избор и сравненние на АТ гуми

                          Сега остана да кажеш от колко време караш с тези гуми и как се представят за сега. Като гледам снимката грайфера определено изглежда, като "по-плитък" от тоя на BFG AT, но пък цената е горе долу двойно по-малка. Можеш ли да ми дадеш сайт или фирма, която продава тези гуми за да мога да проверя дали случайно нямат 215/65/16 или нещо близко до това? Иначе BFG AT съм намерил 215/70/16 за около 250 лв бройката, като мисля че това е около минимума, но все пак питам за да разбера дали съм прав. Също така си правя сметката, че някой път 30-40 лв изглеждат малко, като разлика, но ако умножиш по 4 или 5 вече...

                          Все пак още веднъж да поясна къде, как и колко карам СУВчето, за по-ясна представа. Карам го 80-90 процента на асфалт. Извън пътя се ходи до разни къщи в планината /аз за това го взех май/, като има кофти места, но все пак има път. Случвало там където няма път или е много зле и пеша да се ходи последните метри. Също така за риба, на пикник, по съборчета в планината. Зимата в района на Смолянска и Пловдиска област също има интересни ситуации, но в метър сняг не газя Точно заради това ползване мисля, че АТ гума за мен е най-добрия избор за около 7 месеца в годината. През най-топлата част, когато са и по-дългите пътувания /на горещ асфалт/ може би ще са си летни, но пък ако АТ-то са задоволителни може само с тях да се кара.

                          Спам - Що си мисля, че нашето Диско, което продадохме беше с гуми поне 80 високи на 16 и 235/70/16 ми се виждат малки за 300 ТДИ.
                          Последно редактирано от marin199; 29-07-09, 23:29.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор и сравненние на АТ гуми

                            Преди около 4 месеца закупих 4 броя General Graber AT2 235/85 R16.
                            Цената беше 610 лв -включва монтаж и баланс!
                            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор и сравненние на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Сега остана да кажеш от колко време караш с тези гуми и как се представят за сега. Като гледам снимката грайфера определено изглежда, като "по-плитък" от тоя на BFG AT, но пък цената е горе долу двойно по-малка. Можеш ли да ми дадеш сайт или фирма, която продава тези гуми за да мога да проверя дали случайно нямат 215/65/16 или нещо близко до това? Иначе BFG AT съм намерил 215/70/16 за около 250 лв бройката, като мисля че това е около минимума, но все пак питам за да разбера дали съм прав. Също така си правя сметката, че някой път 30-40 лв изглеждат малко, като разлика, но ако умножиш по 4 или 5 вече...

                              Все пак още веднъж да поясна къде, как и колко карам СУВчето, за по-ясна представа. Карам го 80-90 процента на асфалт. Извън пътя се ходи до разни къщи в планината /аз за това го взех май/, като има кофти места, но все пак има път. Случвало там където няма път или е много зле и пеша да се ходи последните метри. Също така за риба, на пикник, по съборчета в планината. Зимата в района на Смолянска и Пловдиска област също има интересни ситуации, но в метър сняг не газя Точно заради това ползване мисля, че АТ гума за мен е най-добрия избор за около 7 месеца в годината. През най-топлата част, когато са и по-дългите пътувания /на горещ асфалт/ може би ще са си летни, но пък ако АТ-то са задоволителни може само с тях да се кара.
                              Карам ги от май месец.Логично отстъпват на летните шосейни на асвалта,не са толкова добри като калните в калта,но това го знаеш сам.Ходя доста интензивно на риба,и от дъжд не се плаша(когато останалите с бясна скорост се евакуират от гьола).За цената която платих за мен са добри.Не твърдя обаче че са най-добрите(просто друго АТ не съм карал).
                              Спам - Що си мисля, че нашето Диско, което продадохме беше с гуми поне 80 високи на 16 и 235/70/16 ми се виждат малки за 300 ТДИ
                              235/70/16 или 205/80/16 са щатните размери ,с които Диското излиза от завода.Верно,малки са,29''...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #30
                                До: Избор и сравненние на АТ гуми

                                Тези гуми ги карам от почти 1 година и съм доста доволен. На асвалта са тихи. В гората на дълбок сняг минах от там, където други с МТ гуми не успяха. Единствения недостатък е в много дълбока кал. Не се почистват добре и зацапват. Искренно ти ги препоръчвам. Моят размер е 225/75/16 и успях да ги взема по 175 лв./бр
                                LZ1AID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X