Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А за безалтернативността ... Всичко тук, що е в зелената зона, все е алтернатива.
    Точно в това проучване БФГ АТ КО2 е най най най по всички категории.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5724396
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      миналата година разкарах едни АТ на Кумхо, които и след 5-тата година си имаха грайфер като слънце, ама се бяха одървили на пластмаса.
      ...
      Ше драснеш ли някой ред за Кумхото ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ше драснеш ли някой ред за Кумхото ?
        Не знам дали има много смисъл, защото впечатленията ми са от по-стар модел - АТ825 , който може би вече не е наличен, а не знам доколкото впечатленията от него са относими към следващите модели АТ. Но накратко - гумите ги взех през 2010 с ДОТ от 2008, най-вече заради шарката, която навеждаше на мисълта за по-прилично представяне и през зимата. И наистина, през първата зима гумите се държаха много добре и на утъпкан, та и частично заледен сняг, но с времето започнаха да се одървят и накрая (след 5 години експлоатация) на мокър асфалт станаха откровено опасни.

        Не съм ги подлагал на някакви особени офроуд предизвикателства освен малко не особено тежка кал и малко стръмни изкачвания по леко сипеест терен. Като има какво да ги развърти - вървят, въпреки не особено офроудната шарка.

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Идеята на АТ гумите е да се експлоатират в различни теренни условия, които се променят често (примерно отивам на лов на 120 км шосе и после карам оффроуд в района на лова), така че всякакви сравнение със зимни, кални и шосейни са неуместни.

        Колкото до алтернативите - малко хиперболично се изразих, но си е почти така. Алтернативите, които си дал са, или почти шосейни, или не се намират лесно по нашите ширини...
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Точно в това проучване БФГ АТ КО2 е най най най по всички категории.
        Сега, ако сте си навили на пръста, че това е Гумата, нямам никакво намерение да ви разубеждавам. Въпрос на вкус и лични предпочитания. Преди време във форума беше станало нещо като мода за гума с главно Г да се представя МалатесЛа Кобра, та BFG ли да не е претендент за титлата.

        Няма да се съглася обаче, че алтернативните варианти от класацията били "почти шосейни". То пък BFG-то като е с една едра шарка ... Замазват си се перфектно на кал и пак си трябва тежък десен крак и мотор да може да ги завърти.

        А за леснотата на намиране - ами АТ моделите и на Bridgestone, и на Goodyear, и General, и Kumho, и Yokohama се предлагат тук.

        Като ще говорим за "избор и сравнение" бихте ли споделили личния си опит с какви АТ гуми сте карали и защо стигнахте до извода, че BFG са по, по, най?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Аз лично карах с Cooper discoverer ST MAXX 33" чисто нови, това са АТ гуми, братята австралийци доста ги използват и препоръчват. Много тиха гума, много мека, идално представяне на мокро, сняг и сух асфалт - доста комфортна возия, на кал-както всяка АТ гума, но шарката си е леко по-агресивна от другите АТ-та, което помага. Българска фирма ги доставя от депо Франкфурт за седмица, добра е и цената.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Не знам дали има много смисъл, защото впечатленията ми са от по-стар модел - АТ825 , който може би вече не е наличен, а не знам доколкото впечатленията от него са относими към следващите модели АТ. Но накратко - гумите ги взех през 2010 с ДОТ от 2008, най-вече заради шарката, която навеждаше на мисълта за по-прилично представяне и през зимата. И наистина, през първата зима гумите се държаха много добре и на утъпкан, та и частично заледен сняг, но с времето започнаха да се одървят и накрая (след 5 години експлоатация) на мокър асфалт станаха откровено опасни.

            Не съм ги подлагал на някакви особени офроуд предизвикателства освен малко не особено тежка кал и малко стръмни изкачвания по леко сипеест терен. Като има какво да ги развърти - вървят, въпреки не особено офроудната шарка.
            Всякакви отзиви за Кумхо ме интересуват, щото за KL78 никой нищо не споделя, а от размера който ми трябва, това е единственото което ми хваща окото за унисекс.

            Благодаря, все пак !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Аз лично карах с Cooper discoverer ST MAXX 33" чисто нови, това са АТ гуми, братята австралийци доста ги използват и препоръчват. Много тиха гума, много мека, идално представяне на мокро, сняг и сух асфалт - доста комфортна возия, на кал-както всяка АТ гума, но шарката си е леко по-агресивна от другите АТ-та, което помага. Българска фирма ги доставя от депо Франкфурт за седмица, добра е и цената.
              Спадаш ги на 1 бар и чак не можеш да повярваш как почват да се чистят. Пробвал съм го многократно на 2 бара вървят ни не се чистят толкова лесно спадаш ги и О чудо....
              Пробвай иначе и аз им се кефя много зимата си вървят подобаващо. 35к км. И са си все така хубави.

              Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

              Коментар


              • Вие търсите гума да е добра на сняг, на кал, камъни, трънки, трева, визия и какви ли не такива и ако може (не е задължително ама е препоръчително) да издържа 100 000км!
                Всяка една от марките които дискутирате си има плюсове и минуси. Всеки от нас съответно има различни предпочитания спрямо това как кара, къде и по колко. Това е като да спорим за кой джип е най-добрия. Всички знаем че е Тойота ама пак някой ще спори
                По повод гумите. Смятам че Грабер АТ2 е по-добър от тея 2-те. Силвърстоун имат един МТ-117 и до там. БФ-а за мен не се чисти добре на кал а пък за смяг да не говорим. За камъни и твърди терени едва ли има по-здрава гума от него. Твърда и здрава и изкарва много. Тойото е много добро на сняг и кал. Лесно се чисти, но както казаха по-горе е малко по-мека бързо свършва.
                Дуратрак е може би най-оптимания вариант за момента. Агресивен с доста добри показатели на всичко общо взето. Единствения минус е че направо се топи.
                Купър СТ Макс също я харесвам. Ако сега трябва да взема АТ гуми, поради липса на Дуратрак ще се спра на Купъра, Тойо или Грабер обаче не тоя а АТ2.

                Но като цяло предпочитам М/Т от тия А/Т-та.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-16, 05:22.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Доста труден се оказва избора на АТ гуми.Имам сузуки сайдкик и след повдигане размерът на гуми на който се спрях е 205/80/16 залагам на тясна и висока гума.Напоследък джипа се кара предимно за лов но зимата много ми харесва да си щъкам из републиканската пътна мрежа с него.Тъй като е старичък липсва абс така че сцеплението на мокро е важно за мен.Избора ми е оказа богат но уви дуратрак няма.Някой има ли впечатления от гуми като :
                  1.Hankook Dynapro ATm;
                  2.Wrangler At/s
                  3.Nexen A/T neo
                  4.Cooper Discoverer S/t
                  5.Continental ContiCrossContact At
                  Ценово да кажем че са близки и по скоро в случая цената не е определяща износването също.Бих се радвал на отзиви и виждания относно гумите.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Да сравняваш Goodyer и Conti с Nexen малко не знам кое го виждаш да е горе долу еднакво! То като цяло всичките са гуми ама някои не баш. Аз бих сложил Вранглера


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                      .... Аз бих сложил Вранглер
                      Ама не AT/S ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                        Доста труден се оказва избора на АТ гуми.Имам сузуки сайдкик и след повдигане размерът на гуми на който се спрях е 205/80/16 залагам на тясна и висока гума.Напоследък джипа се кара предимно за лов но зимата много ми харесва да си щъкам из републиканската пътна мрежа с него.Тъй като е старичък липсва абс така че сцеплението на мокро е важно за мен.Избора ми е оказа богат но уви дуратрак няма.Някой има ли впечатления от гуми като :
                        1.Hankook Dynapro ATm;
                        2.Wrangler At/s
                        3.Nexen A/T neo
                        4.Cooper Discoverer S/t
                        5.Continental ContiCrossContact At
                        Ценово да кажем че са близки и по скоро в случая цената не е определяща износването също.Бих се радвал на отзиви и виждания относно гумите.
                        Карам Hankook Dynapro ATm две зими и две лета . За зимно каране в Германия са супер ако не е замръзнало . Имах и зимни гуми с джанти и си мислех ако имам проблем да ги сменям ама не се наложи . За каране на черно , кал или мокра трева не мога нищо да кажа щот никога не са излизали . Вече са на около 40 000 км и смятам че ще издържат минимум още 20 000 км . Ако има нужда мога да направя снимка .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          И аз исках Дуратрак,ама щото нямаше се "натресох" на Купър СТ максссс и въобще не съжалявам.Прекрасна АТ гума с единствен недостатък до момента,че е тежка и трудно се балансира.Вижте описанието ми в пост 229 и 230 от тази тема.Не съм ги тествал само на сняг,ама за там си имам зимни.Аз от АТ преди това съм карал само Гууд Ийър АТ, те също са много добри,но са с много по-шосейна насоченост-по-леки са и се балансират по-лесно.Карал съм ги и на по-жестоки условия-кал,блата...и т.н. ама си е зор,докато купъра си е с истински офроуд възможности и е изключително устойчив на пробиване от дървета и камъни.
                          А между другото вече се появиха Дуратраци по сайтовете...
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            След още четене и умуване свеждам до тези модeли:
                            1.wrangler
                            2.cooper
                            Или аз нещо бъркам шарките?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wrangler at-sa.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5724653 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooper_Discoverer_ST.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5724654

                            За дуратрак нямам шанс няма заводски такъв размер и нищо близко.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Тоя Купър НЕдей го гледа или взима..... Или s/t maxx или stt (pro) за по шосейна насоченост май AT3 ката не е лоша

                              Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                хм и това се води wrangler at/s нещо се обърках каква е разликата at/s at/sa ?
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X