Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Oт 1990 г.съм имал за щастие възможността да притежавам доста джипки.По реда на закупуването те са :
    Patrol 3.3TD-къс
    Isuzu Trooper 2.6 i-къс
    Patrol 2.8 TD-GR-къс
    Patrol 4.2 D GR-дълъг
    Patrol 2.8 TD-къс
    Pajero 2.5TD-къс
    Pajero 2.8 TD-къс
    Terrano-2, 2.4 i-къс
    TLC-80 4.2 D-дълъг
    Terrano-1 , май беше 2.4
    Тези съм ги купувал 2-ра ръка , а тези нови :
    Musso-2.9 TD-дълъг
    Korando-2.9 TD-soft top-къс
    Galloper-2.5 TD-къс

    Бих искал да споделя тук впечатленията си от тези машини , първо защото тук е точното място , и второ мисля че ще е от полза за хора които се ориентират към тях.Тъй като има доста за писане ще го направя в няколко теми.
    Почвам с Патролите.
    3.3 тд-1984 г.Първият ми 4по4. Изключително здрава машина.Като го взех беше доста изгнил нмо за джип това не е проблем. Двигател от старото поколение-редови 6 ц. с долен вал , турбо без кулер.Изклячително труден за чупене.Не си знаеше километрите и смените на маслото и въпреки това работеше като часовник.Нищо не съм пипнал по него.Проблеми имах с шенкелните лагери ная предния мост.Често се разбиваха , но му хванах цаката-купувах руски и ги сменях често.Иначе ощо взето джипа е добър за твърд терен-камънак и подобни.За кал и пясък не става-предницата е твърде тежка.На асвалт вози тегаво-все пак твърд мост отпред и ресори отпред и отзад.
    Разход-около 15л.Динамика задоволителна.Добър за офрод на сравнително твърд терен.Супер подходящ за теглене-може да изтегли и локомотив.Надежден-не се чупи.
    Patrol 2.8 TD-GR-къс
    Доста по различен.Пружини отпред и отзад.Двигател с горен вал , хидр.повдигачи(стават от WV) ангренажен ремък.Потенциално двигателя е по чуплив.По капризен към масла.На 60х.км смяна на ремък с ролки.При мен повдигачите тракаха-смених ги.Въртящия момент е изместен към по високите обороти(двигателя е късоходов)което не е много удачно за джип.Турбините също не са от най издръжливите.Иначе , здраво окачване , добър за офрод по всякакви
    терени(по лека предница) , добре се движи по асвалт.Просто е по капризен от стария модел-най вече двигателя.Разход-13-14л.
    Patrol 4.2 D GR
    Уникален.Нещо не виждам такъв по улиците.А и като модел е доста рядък.Двигателя е класически-6ц.-редови , долен вал , без турбо. Имаше фабрична лебедка захранена от раздатката.По асвалт поддържаше с лекота 170км.ПО добра возия-дълга база.За офрод-пак стария недостатък-тежка предница заради огромния двигател.
    Лесен за поддръжка-няма ремъци и тн.Разход-15-17л.Идеален за теглене на тежки ремаркета-не ги усеща.
    Никога не съм имал проблеми с Нисаните по скорости и раздатки , диференциали и прочее.Здрави машини.Най добър компромис-GR-2.8 TD.
    За другите джипки ще отворя друга тема.Откачиха ми се ръцете
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

  • #2
    kiki.t като чета списъка и ми прави впечатление, че "първия 4х4" ти е бил произведен 84г, а пишеш, че караш джипове от 1990г... т.е. трябва да е бил на 6 години, а пишеш, че е бил доста изгнил

    а по колко време /пробег/ си ги карал джипките, ако си спомняш?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Тук малко съм допуснал грешка-Нисана го купих 1994г.Някъв пич от Герман го беше използвал да тегли с него ремарке и да влачи коли от Германия.
      Някой от джипките съм ги карал по 5-6 месеца.Абе сега като се замисля кви съм ги вършил
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        Нисана беше изгнил по пода , закърпих си го сам с електрожен.Отделно бях му направил ролбари от тръби от скеле.
        Може пък някой от вас да го е виждал навремето из София.
        С тия ролбари не се забравя
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          Друго сега се сещам за нисана(3.3тд)Беше със самозаключващи се центробежни предни хъбове.И на двете колела бяха прецакани като го купих.Тий като тогава нямаше части , а и нямаше кой да ми даде няква информация реших проблема генерално-заварих ги и джипа стана фул таим 4по4.Така съм го карал маса време по асфалт. Няма централен диф. , преставете си какво и е било на раздатката И въпреки това нямаше нито шум , нито пък нещо се повреди.Корава машина.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #6
            Цанко ще ти кажа как да провериш.
            Виж степента на сгъстяване.Ако е 16,17.18 най вероятно е дизел с директно впръскване. Виж как са закрепени дюзите към главата-ако корпуса на дюзата е завит в главата най вреоятно е предкамерен.При дизелите с директно впръскване най често дюзата се държи с отделен
            държач. И накрая при дизелите с директно впръскване при подаване рязко на газ , особено ако са студени има един специфичен по рязък шум.Успех.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              Относно ГНП-то , то и редовото и роторното ако газта се подава с жило са си най обикновени. При по сложните ГНП (като VP44 например)
              първо няма жило за газ второ в помпата има маса датчици и соленоиди
              който определят начало на впръскване , аванс ,връщат инфо. към компютъра итн.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                освен че съм имал 4.2д и споделям впечатленията на kiki.t за него мога да добавя и мойте от другия "голям" 4.2и . това е най-серьозния патрул в цялата гама: дълъг ,автомат,блокаж на заден диф. кожа, клима ,ел. пакет ,170коня ,чудовищен въртящ момент още от низките .максимални обороти 4500 .максимална скорост с гуми 275/70/16 ---210км/ч.разход г.-22л/100км , и.-17л/100км/ч .става за всякакъв офроуд ,мачка гази и минава от всякъде и не признава никакъв опит за икономии говорим за литри на час не на километър.
                на пясък върви и се засилва здраво .по принцип патрула е по тежък и има нужда от по широки и с по ниско налягане гуми за меко и пясък.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  не за съжаление сега го има Ваньо от варна .Венци и Пламен наскоро се сдобиха с един такъв екземпляр пак от варна и сега ще го правят. едно към едно е с моя. и двата са купени нови от швеицария.аз сега съм с един 3.0тди от 07.2005 .
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    Към момента притежаваме с Брат ми Нисан Патрул Y260 2.8TD и Нисан Патрул Y60 4.2i бензин.

                    Естествено ще напиша подробно сравнение и повече информация и за двата но към темата мога да добавя следното:

                    2.8 TD е добър двигател с изключително равен ход и специално на купето на Y260 е повече от достатъчен като вървене и динамика. Проблемите на Y260 основно са в тясната колесна база - сравнително неустойчив на странични наклони ( при стандартни гуми и джанти). И другото е скоростната кутия която е късоходна и респективно броя на превключванията сравнено с да кажем стандартна Tojota 70 е почти два пъти по-голям. Оттук и по-бързата и амортизация. През ръцете ни са минали няколко Y60 на които се прави тотална реновация и мога да каже определено че най-доброто правено от NISSAN за всички времена е Y60 с 4.2 литровия бензинов двигател. Невероятна мощност и въртящ момент. При точно 100км./час оборотомера е на 1800 оборота със стандартни гуми!
                    Много високо качество на обработка и изработка на всеки възел. На нашия Нисан, забележете 14 годишен автомобил като го закарахме за подмяна на генерация - даже не бяхме я гледали ни изненадаха с констатацията че няма защо да я сменят тъй като е в отлично състояние. Говоря за оригиналната генерация на автомобила...
                    Всички куплунги са с позлатени контакти и водоустойчиви. С две думи перфектния автомобил. За съжаление шанса да се намери такъв е равен на нула. В България има общо три.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      а как е разпределено теглото при У60 4.2? Не е ли тежка предницата /особено с лебедка и т.н./?
                      Мерили ли сте вашия колко кг тежи?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Тедо едно от предимствата на бензиновия двигател е теглото... А в случая понеже е дълга база разпределението съвсем не е толкова критично колкото при късите бази. Но за съжаление все още не сме го мерили на кантар за да ти дам точни данни по колела. По книжка и с всички течности е ~2000кг.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                          мда-а... тая обява е супер, само дето вносът на тоя джип в момента е доста пари /мито+акциз+ДДС = 11103лв /
                          Аха, интересно след нова година какви ще бъдат промените в обмитяването?!!
                          А така с митото се връзва около 20 хил. лева!
                          Ама пък можеш да си теглиш ДДС-то!!
                          Но колко ли харчи тоя звяр?!!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            Варна-София при каране до 160 - 14.5 л/100км
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                              Варна-София при каране до 160 - 14.5 л/100км
                              значи е съвсем нормален разхода - Галопера със скромния 2.5ТДИ ми даде 11.5 при каране до 100-110кмч /повечето с 90-95/

                              все си мисля, че за голям джип десният волан не е толкова страшен - само камиони и бусове ти пречат на видимостта /виждаш над останалите/... пък за офроуд е все тая...

                              интересно, че продавача на оная ТЛК FJ70, дето я купихте, твърдеше за разход от 17/100... а тя е доста по-лека и е "само" 4000сс
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X