Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Противно на широко распространените мнения малките кубатури всъщност харчат повече от големите при по-сериозни натоварвания. Просто голямата кубатура позволява да се кара много по-бързо и динамично и респективно това довежда до легендите за голям разход. А всъщност ако един подобен 4х4 се кара като еквивалентния му 2.8ТД ще изненада със разхода си. При 100км/ч оборотомера сочи точно 1800 об/м

    А на тазгодишния преход УАЗ-а с 3 литровия двигател ми даде 14.5 среден разход а Черокито на Валери Вушев 17..18... То е с 2.5 дизел...
    Аз и не карам точно като Валери но все пак...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      Re: Patrol 3.3TD , Patrol2.8 TD GR , Patrol 4.2 D и др. разм

      Първоначално публикуван от kiki.t
      Никога не съм имал проблеми с Нисаните по скорости и раздатки , диференциали и прочее.Здрави машини.Най добър компромис-GR-2.8 TD.
      За другите джипки ще отворя друга тема.Откачиха ми се ръцете
      за което се радвам искрено, но искам да ти кажа, че говориш така, защото не си имал патрол У61 с новия 4 цилиндров дизел ZD30 в момента от новите джипове на нисан най-здрави се оказват патфайндер/навара мураното... си е паркетник, а патрола все още носи старите проблеми, въпреки че е с нови фарове (сега напоследък зацикля трансвера при автоматиците и е много весело, като не може да минеш на 4х2 ) също дефектира системата за телескопичния заден мост или там квото е, абе дето се увеличава хода на колелото

      Коментар


      • #18
        Аз говорех за двигатели :3.3 D , 3.3 TD , 4.2 D , 2.8 TD.Те са по стари.
        Естествено че от новите бих взел 3.0DI. Даже във форума имаше човек
        дето се колебаеше между 2.8ТД и 3.0Ди и го посъветвах да си вземе3.0. И между другото според мен един от най добрите джипови
        дизели в момента е 2.5 dci , на следотърсача.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от kiki.t
          Аз говорех за двигатели :3.3 D , 3.3 TD , 4.2 D , 2.8 TD.Те са по стари.
          Естествено че от новите бих взел 3.0DI. Даже във форума имаше човек
          дето се колебаеше между 2.8ТД и 3.0Ди и го посъветвах да си вземе3.0. И между другото според мен един от най добрите джипови
          дизели в момента е 2.5 dci , на следотърсача.
          точно, 3.0 двигателя е боклук 2.8 по-бива, но пък той пука глави, по принцип има нещо куцо в патрола, виж при бензина грешка няма 4800 кубиковия бензин е ток и жица

          за 2.5 също писах, че в момента е най-добрия избор за джип от нисан

          Коментар


          • #20
            Я ме светни що 3.0 е боклук.Такова категорично мнение трябва да е сериозно аргументирано мисля.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              С 2.8 съм имал и бях доволен,с 3.0 имам приятел , взе го нов сега е на близо 200 000 и проблеми никакви.Карал съм го доста и е по добър от 2.8 , дай да не спорим
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #22
                Както по-горе написах аз не съм чел някъде или срещал някой който да е доволен от 3.0 ТД на Нисан. Познавам и имам наблюдения върху Патрул с такъв двигател купен нов на който му е заменен двигателя в гаранционния срок а сега собственика му се опитва всячески да продаде защото и от новия двигател има дълъг лист с оплаквания.

                По въпроса за двигателите съм чел доста мнения отвън, ето един цитат който до голяма степен ги обобщава:
                ***

                CONCLUSION
                The Patrol is a robust vehicle that stands up to some punishing
                treatment. The aging live axle front and rear mounted to a rigid
                chassis is tried and proven even though it offers a truck like ride.
                Wheel travel and durability off road proves it to be one of the
                best set ups for 4x4 driving. The interior is below average grade,
                generally uncomfortable, seating is low and difficult vision is
                experienced. Layout is basic but practical. Mechanically the
                brakes are woeful at the best of times only slowing the large
                stumbling vehicle down. Diffs are virtually unbreakable giving
                little or no trouble what-so-ever. Transmissions are generally good
                and strong. The petrol engines and 4.2 diesel engines have been
                around for years and are tried and tested. The 3.0 litre diesel
                leaves a bit to be desired and recommendations are to stay clear of
                this one. Some 4.2 turbo engines suffer from overheating and trials
                with the MTQ upgrade with the larger dump pipe, machined and
                modified turbine tends to rectify the over heating. Generally a
                budget priced but reliable vehicle if you can stay away from the 3.0
                diesel.

                ***
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  Информацията изложена по горе е доста обобщена.Аз бих помолил всеки който е имал или има такъв джип (3.0 ди) , и е имал или има проблеми да ги сподели тук обстойно , ако може със снимки , коментари и тн.
                  Всъщност идеята струва ми се не е лоша.Какво ще кажете да се направи една обширна тема в която всеки да сподели малко по подробно и ако може със снимки кави ремонти е правил по автомобила си , поради каква причина и тн.Тогава вече нещата ще се избистрят и иформацията ше може да се систематизира.Иначе сега звучи така: -това не добро , не го взимай. И защо? Ми щото така съм чул.
                  Тук не искам никой да обидя.Просто би ми било много приятно да видя мнение от сорта: -джипа ми е на .....километри.На .... километра даде едикакъв си дефект което беше установено при разглабяне на ...
                  И тн.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #24
                    По принцип от едно мнение за един конкретен автомобил трудно могат да се направят принципни изводи. Най-добре е разбира се да се погледне статистиката на сервизите обслужващи определена марка/модел двигател и тогава сравнително по-точно могат да се направят някакви по-общи изводи.

                    Но понеже стана на въпрос ще дам и един конкретен пример: понеже собственика на Патрула за който става въпрос не пише тук накратко.

                    Нисан Патрула на около 50000 км блокира двигател, според фирмения сервиз непоправимо и затова му го сменят гаранционно с нов. Новия 3.0ТД в момента е на 120 000км. като оплакванията от него са следните:

                    1. Малка тяга, с 33" гуми не успява да се движи с над 120...
                    2. Огромен непосилен разход ~30/100

                    Двигателя е обслужван според правилата с правилните консумативи. Многократно е ходил на сервиз и центровка. В един момент собственика реши че трябва да пробва и със т.н. "чипове" и за целта инвестира допълнителни 1700лв. Има някакъв ефект върху мощността но за сметка на още по-голям разход. Във всички сервизи вдигат рамене и твърдят че всичко си му е наред...

                    В същото време сега на пътешествието което организирахме Тони от Варна с дълъг Патрул, 2.8ТД и 33" гуми направи разход под 14/100 и мощността го удовлетворяваше а за вървенето който е идвал с нас знае (особено като го караше Виктория )

                    В никакъв случай не бих обобщил от този конкретен случай но все пак е база за размисъл. А част от стойностните мнения по въпроса за съжаление не мога да цитирам тъй като идват от работещи в съответния сервиз. И те са че с този двигател постоянно има някакви проблеми и то от различно естество... Сигурен съм че има и противоположни мнения но ако аз си избирам автомобил не бих желал да играя на лотария. Защото по същата логика за 4.2 литровия двигател досега не съм срещнал нито едно отрицатателно мнение или недоволство...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      Интересен случай , но аз пак мисля че не могат да се правят генералнин изводи от него.
                      Между другото много бих искал да погледна въпросния джип.Имам някой неща в предвид и може би бих могъл да помогна.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #26
                        на венци му е леко на душата . да му мислят другите с недъгавите 2.8 тд патрулчета .общо взето проблемите на 2.8тд мотора произтичат от кофти охлаждане по причина на :
                        1.гаден задръстен радиатор;
                        2.развален силиконов включвател на перката или замяната и с неоригинална:
                        3.некоректни подвеждащи показания на уредите на таблото.
                        4.пълна или частична липса на дифузьора на вентилатора.
                        5.пълна газ с включено двойно(трябва да се кара макс. до 100км/ч според инструкцията)
                        новия 3.0тди не се стопля. стабилизиращата щанга(на задния мост) има фабрично заложена дефектна ел. връзка която кара лампата на таблото да свети. отстранява се в сервиз безплатно.
                        с 33'' не съм си карал колата но с 255/85/16 bf върви със 160.разход 12/100
                        Дълга база е
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Plamen_varna
                          ...с 33'' не съм си карал колата но с 255/85/16 bf върви със 160.разход 12/100
                          Дълга база е
                          За кой става дума 2.8тд или 3.0?

                          Коментар


                          • #28
                            3.0тди от края на 2005-та.до като не му изтече 3-год. гаранция ще си остане винаги на около 70000км . за 4,2и проклятието е :да ти изгори мап сензора . струва към 300е и го няма .и в склада го няма.въобще за 4,2и модела неприятното е с парт.номерата . не отговарят по нисанските за европа. например пише хитачи с ном. еди кой си ,пък никаде не са го чували .абе да стискаме палци и се надяваме
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #29
                              Добре ,хайде малко по подробно за "проблемния" 3.0 DI.
                              Моделите 1999-2000г имат проблем с оразмеряването на картера и дренажните канали по които маслото зе връша от главата , през блока обратно в картера.Получава се парадокса че в някой моменти например движение на висока скорост по магистрала маслената помпа засмуква масло с по голяма скорост отколкото то се връща в картера.Последиците са ясни.Обикновенно щетите са толкова тежки че се налага смяна на целия двигател.
                              EGR - системата на 3.0 на моменти връща до 30% от изгорелите газове обратно в всмукателните тръби.(за да се постигне ниско ниво на НОx.
                              Това е свързано със силно зацапване със сажди на част от всмукателните тръби.Често отлаганията са толкова много че едната от всмукателните тръби почти се запушва .Последствия:-намалена мощност , черен пушек от ауспуха и дигане на разхода.Много често от нагара клапаная на ЕГР-а заклинва в положение при което остава отворен и при режими при които това е абсолютно недопустимо.
                              Има още доста проблемни точки: свръхналягане на турбото , заклинване на лопатките на струиния апарат на турбината в едно положение поради нагар и тн. Има и още доста дребни нещица които могат да създадът обаче големи главоболия.Аз за това казах че искам да погледна джипа за който говори Венци.
                              Относно майсторите от сервизите-нямам им никва вяра.Точно от тях съм чул най големите глупости , и съм видял направени не малко простотий поради некомпетентност.И в края на краищата пак относно споменатия по горе проблемен джип.Как е възможно , ясно е че колата има проблем , а в сервиза викат че всичко е наред.Ми толкова е и сервиз и те са толкова майстори.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #30
                                фирмените сервизи са направени да трупат парички от смяна на масла и консумативи на гаранционни автомобили... проблемните автомобили хич не ги обичат - затова и са казали "всичко е наред" да им се махнете от главата... не е възможно да харчи 30/100, да не може да вдигне над 120кмч и "всичко да е наред"...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X