Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за лифт на LR Discovery

    Искам да ви питам дали ако сложа по-дълги пружини трябват и други амортисьори?И въобще дайте идея за някакъв разумен финансово лифт.А дали някой знае място из България където да правят пружини по поръчка.Относно подложките има ли някакъв ефект и колко може да се вдига с тях?
    Благодаря предварително.

    П.С.Става въпрос за ЛР Дискавъри.
    M.P.

  • #2
    Ааааааа. Сети се братчет. Що гаднярите те бутат в коловоза.
    Започвам с уговорката че говоря по принцип. Които знае конкретно за диско нека пише.
    Лифта до 6-7см изисква само подложки (или пружини) както и корекций в реактивната щанга(това е по лесно). Целта освен че овеличаваш ъгъла на атака и между осите е да вкараш по големи гуми. Така повдигаш дифовете и няма да се налага да късаш толкова много въжета. Не ти трябват по дълги амортисйори.

    Коментар


    • #3
      Ами то за гумите е целия зор
      M.P.

      Коментар


      • #4
        колега, не си прав.

        подложките са много тъпа работа, карал съм с такива доста време. иситнския лифт има пружини, амортисьори и още много неща, като други рамена на окачването, ексцентрични тампони и тн .....

        всичко зависи какво значи 'разумна цена' за човека. но нещо много важно за тунинга е че е скъп и ефекта от него рядко е съизмерим с цената. моя съвет е който няма много кинти в излишък да си намери друго хоби
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Без коментар!!!
          M.P.

          Коментар


          • #6
            Ооо гумите са голямо приключение.
            В момента съм с гуми които ако не бяха износени щяха да упират.
            Много гледане и много смятане е тва. Ползваи калкулатор
            http://jeep.avtograd.ru/Tires/index.htm
            Имаи в предвид че гумите се отклоняват от размера с 1см а регенератите с 3см.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от go go go
              колега, не си прав.

              подложките са много тъпа работа, карал съм с такива доста време. иситнския лифт има пружини, амортисьори и още много неща, като други рамена на окачването, ексцентрични тампони и тн .....

              всичко зависи какво значи 'разумна цена' за човека. но нещо много важно за тунинга е че е скъп и ефекта от него рядко е съизмерим с цената. моя съвет е който няма много кинти в излишък да си намери друго хоби
              Прав си Сава. Ама Мъро иска да вкара 31" за да не затъва в коловозите. За 2-3" лифт няма нужда да се набутва за пружини.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kinex
                Първоначално публикуван от go go go
                колега, не си прав.

                подложките са много тъпа работа, карал съм с такива доста време. иситнския лифт има пружини, амортисьори и още много неща, като други рамена на окачването, ексцентрични тампони и тн .....

                всичко зависи какво значи 'разумна цена' за човека. но нещо много важно за тунинга е че е скъп и ефекта от него рядко е съизмерим с цената. моя съвет е който няма много кинти в излишък да си намери друго хоби
                Прав си Сава. Ама Мъро иска да вкара 31" за да не затъва в коловозите. За 2-3" лифт няма нужда да се набутва за пружини.
                Той 3 инча няма и как да сложи на Диското, колкото и да иска.
                Абсолютно прав е Савата (go go go). Лифта не е 5лв., и според мен не съществува понятие финансово изгоден.

                Друг е въпроса, че Диското е малко ограничен откъм лифт. Единствените готови кит-ове са 2 инча лифт, което ще позволи да пъхне гуми до 32 инча, пак с малко рязане и т.н. Всичко от това нагоре е "custom", прави се (в Щатите например) , но се сменят маса неща и за мен няма смисъл. Иначе има Дискавъри и с 35-ци.

                31" не знам дали има на 16 инча джанта? На 15" има. 15-ски джанти за ЛР има разкошни, но не и в БГ. В UK heavy-duty 15" желязна джанта ти е 30-50 лири (за бройка).

                Коментар


                • #9
                  Аз за това писах че говоря по принцип.
                  2" лифт с подложки струва стотина лева. Ако с такъв лифт успее да вкара 32" гуми е перфектно. Моста ще му се вдигне на 26см.
                  Аз вдигнах Гранда с 2.5" и пак по-големи от 30" не успях да нагъчкам.
                  Малатеста Кобра 265/70/16 е 31". Има и други.

                  Коментар


                  • #10
                    подложките не са хубаво нещо, товарят цялото окачване много и всичко заминава много бързо. първо се скапват амортисьорите /ако не са сменени/ после се чупят пружините, после гумените тампони по окачването и това всичкото за много кратко време.

                    аз даже си мисля че този лифт е измислен зада може хората после да си купчт цяло окачване.

                    принципно евтините неща в тунинга излизат скъпи, особено за коли със скъпа поддръжка като ЛР. затова моя съвет е да се купуват най - добрите китове и да се монтират от най - добрите механици за конкретната марка. всеки компромис с някой от компонентите в крайна сметка излиза много по - скъп отколкото още в началото да купиш най - доброто.
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      2" има смисъл, Яро виждал съм диско с 3", но както казваш ве1е се налага смяна на не 1 и 2 неща, носачите са най-малкото. 2" на ОМЕ или ТЖМ, като 2-рите са по-достъпни в БГ. Аз смятам да ги пробвам . Мисля, че си струва, особено ако така и така трябва да сменяш окачването, както е при мен. А не само за гумите... Аз просто нямяам избор и ще сложа тунингово, а не оригинално. Никога не съм имал проблем с коловозите, а мойте гуми не са ме подвеждали да цопвам в тях и съвсем успешно си карам над коловоз, колкото и да е кално. И все пак с 32" е по-друго. съветвам те да се чуеш с вносителите на ТЖМ и да размислиш спешно ли ти е и да слагаш подложки или да направиш нещото както трябва. Допълнителен + е, че получаваш по-голям ход на окачването, нещо което няма как да стане с подложките. А има и още +-ове, кото ще ти се изяснят едва като го подкараш с истински лифт

                      сполай ти

                      Коментар


                      • #12
                        Ами то лесно като си над коловоза ама когато той е над теб?
                        Колкото до износването на окачването от подложките, то май извън пътя всичко се троши.
                        M.P.

                        Коментар


                        • #13
                          След лифта трябва да се развият всички болтове които фиксират тампоните. Така се освобождава напрежението което се е появило в следствие на променената геометрия.
                          Ако се увеличи хода на окачването с по-дълги пружини и амортисйори трябва да се сменят и всички тампони защото излизат от заложените им параметри на усукване. При подложките това не е необходимо.

                          Коментар


                          • #14
                            Защо колега ? Дали ще вдигнеш с подложки 5см. или с пружини 2" на тампоните им все тая ! Но и в двата случая са задължителни по-дългите амортисьори ! Инак - БЕЛЯ

                            Коментар


                            • #15
                              Когато колата е в покои на тампоните наистина не им пука какво има между моста и рамата(купето). Ако една пружина с подложка има ход от 30см. при движението на колата на неино място само пружина би имала поне 35см (при положе че и с двете е постигнат 2" лифт). Това е така защото подложката се явява пасивен елемент в един пружинен механизъм.
                              Ако не се сменят амортисйорите с по-дълги се съкращава хода на окачването на доло. Но не се излиза от заводски заложените граници. Така амортисйорите по-лесно ще достигат долна мъртва точка и в желанието си да спрат гумата да не пропада ще се разтягат до краен предел което е много противопоказно. За екстремно каране където постоянно някоя гума е във въздуха това е фатално.
                              Обаче Чико е турист като мене. Не мисля че 5см по-малък ход ще се отрази.
                              Всъщност има ли комплект за лифт ДО 2" които включва пружини и амортисйори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X