Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пирин, 16-17 септември, поход на Ленд Ровър Ентусисастс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Пирин, 16-17 септември, поход на Ленд Ровър Ентусисастс

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Колеги, дойде му времето да почнем организацията на поредния поход от официалната програма. Тоя път всичко стартира по от рано, защото сме зависими от управата на парка и трябва да уточня с тях всеки детайл предварително.
    И така програмата: Сборно място паркинга на супермаркет Велан, точно на входа на Банско, не по-късно от 10,30 часа на 16 септември. С придружители от парка потегляме през Добринище за хижа Безбог, 2300 метра надморска височина, на брега на планинско езеро. Тъй като мероприятието е екологично, там, след като се изкефим наоколо, товарим чували с боклук и се връщаме към Банско. Не знам какво е състоянието на пътя, сигурно е лошо, защото почти не се използва.
    От Банско потегляме за хижа Демяница, където и ще нощуваме( ще посоча телефон за резерваци, тук освен хижата няма други опции). Подхода до нея е безпроблемен, само на едно място на около 1 км, пътят е в коритото на реката и представлява скален блокаж, който може да се мине само с висок и подготвен джип. На самата хижа съм виждал Нива, която явно е минала от там, но тя беше на хижарите, а те си знаят пътя. Но проблемното място е на 15 минути пеша от хижата и ако някой не може да мине, ще си остави возилото на поляната, няма кой да пипа, и ще дойде за купона. На 17 правим един поход до Долното Василашко езеро( 1,30 нормален ход) и по пътя и около езерото събираме боклук. За обяд се връщаме в хижата и потегляме обратно със събрания боклук.
    Тъй като всичко се съгласува с управата на парка, очаквам от Вас не по-късно то 28 август всеки желаещ да се запише тук с трите си имена, броя на пасажерите, марката и регистрационния номер на джипа. Само записалите се и одобрени от управата на парка ще могат да се включат, така че няма да има никаква възможност за участие на незаписали се. Това е условието на парка, искат списък и ще пускат само включените в него. И всичко е под формата на екологично мероприятие, иначе няма начин.
    Храна няма да подготвяме, всеки си носи. Таксата за участие ще е 10 лева на джип, за членовете на клубовте Ленд Ровър и УАЗ 5 лева.

    Злати сега ти видях темата. Ако ви трябва помощ свиркай. Пирин го познавам много добре. Пътя до безбог може да се качи лесно. Има сам едно поизровено място, но мисля че няма проблем, но там пътя е песъклив и може да се е поотмил. Ще питам един приятел от района или още ако работи там Борис Халачев - тои работи за парка и отговаря за този район а и е от Добринище. Пътя до Демяница е доста устойчив. До мястото за което говориш съм се качвал с москвич алеко, а горе освен Нивата и Виетнамката съм виждал и .... Лада 1500 но ума не ми го побира как се качва. Имай впредвид че има и едно пресичане на реката.

    Не знам от къде ти е инфото, но според мен до Демяница може да се качите без проблем. За безбог мисля, че малко лифтинг и гуми няма да са излишни.

    Ако те интересува нещо по конкретно пиши ми съобщения да не спамим, но района го познавам много добре.
    ---------------------
    Шофирайте разумно!
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

    Коментар


    • До: Пирин, 16-17 септември, поход на Ленд Ровър Ентусисастс

      Бре Колега то било.......отдавна.....
      Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
      "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

      Коментар


      • До: Пирин, 16-17 септември, поход на Ленд Ровър Ентусисастс

        Ми гледах гледах - не можах да се разбера кога е ....
        ---------------------
        Шофирайте разумно!
        [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X