Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

    Пускам темата за да помогна на собствениците на Терано да се решат или не да дигнат джипките си. На снимките си личи каква е разликата във височината и стойката на джипката. Устоичивостта на Тераното спадна една идея - когато влизам в завой с по-висока скорост се усеща разликата- препоръчвам на колегите, които правят лифт да свикнат първо с новото укачване преди да карат бързо. На магистралата джипа се държи съвсем нормално и няма повод за притеснение. Възнамерявам да изнеса малко гумите посредством джантички ама по-нататък. Гумите са 30' за кал и се държат добре извън пътя (като ги купувах казаха че щели да са по-шумни обаче аз немога да усетя такова нещо). Сложих и една лебедчица ама тя е слабичка 3000lb и не препоръчвам да си слагате такива малки. Взел съм си и един Джак и си го нося в купето(личи на снимките), но не пречи на пътниците на задните седалки.
    Сигурно ще ви е интересно иколко ми струва окачването - 1250 лв с монтажа; а гумите са 1100 чисто нови (написах цени защото преди си мислех че лифта излиза много много повече)
    Аз лично съм много доволен от новото окачване
    Успех на колегите

    Още снимки преди и след

    ...

    Това е което съм снимал. Ако на някой му е интересно ще кача още снимки
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

    Супер. Има интерес. Давай още информация.

    Има ли проблем с полуоските? Ако сложиш по-големи гуми дали няма да опират в калниците при завой? Къде направи лифта?

    Давай инфо колега, че съм се замислил...

    Коментар


    • #3
      До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

      Радвам се, че е представлявало интерес. За по-големи гуми със сигурност знам че 31х10.5хR15 се събират в калника и не опират при завой - купих такива, но имах следния проблем: гумите с които купих преди два три месеца са нови, а джантите които купих след окачването бяха с много стари гуми; борда им беше много широк и 30' гуми са доста по тесни от джантата, за това ги продадох широките 10' джанти с много отрицателното ЕТ За Terrano II има два вида окачване на Trailmaster - моето е 50 мм лифт другото е мисля до 100мм лифт обаче при него май ще стане доста неустойчив и бая ще трябва да се изкарат гумите навънка. Предницата я дигнахме и с навиване на торсионите (извинявам се ако не съм точен в термините ама ич не разбирам от коли) от навиването гумите промениха малко ъгълът си, но сега са по близки по положение със задните.Мисля си, че изнасянето на гумите в страни при 2" лифт не е чак задължителен но при другото окачване ~5"....незнам там работата ще дойде дебела http://www.grteambg.com/grteamstore/home.php?cat=1 това е сайта от който си поръчах окачването (ако се счете за реклама и не е редно да давам такава информация моля модераторите да го корегират)
      Майсторът който се зае с окачването приключи работа за един ден барабар със смяна на маслото но нашето окачване е с доста по-малко елементи от на по-сериозните offroad джипки за това сигурно и се слага за ден. Ако искаш да ползваш същия майстор ще дам координати
      Ще прикрепя снимка на джантите които мислех да сложа.....яд ме е че нямах пари да взема едни 31', но обещавам че вдигне ли се кризата ще го обуя в едни 31' или пък ще го сменя с Patrol
      Успех на всички и като понакалям джипката ще кача още някоя снимка
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

        Само да допълня - 33"х12хR15 е апсурд да се вкарад в Terrano II Гумите 31"х10хR15 при лифт 2" са максималните без рязане (казвам го от личен опит) А и предполагам, че Тераното не е изчислено за по-големи и ще почне да се троши.
        Джантите които бях предвидил да станат на Тераното отидоха да радват един Патрол и неговия собственик
        И последно да кажа че джантите с много отрицателния офсет водят и сериозно каляне на джипа - дръжките на вратите постоянно ще са кални и за да си отвориш вратата ще ти трябва кърпичка ЯВНО НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД

        Коментар


        • #5
          До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

          Аз съм със същия лифт. И аз чакам 31х10.5х15. Мисля че ще влазат без проблем. За 32-ки ще трябва леко подстригване на 1-2 места отпред - на пластмасите. За 33-ки ще трябва по-сериозна интервенция.

          Колкото до трошенето - дифове и полуоски надали ще троши. Задния диф е същия като на Patrol - разбирай, при теглото и мощността на тераното е абсурдно да го строшиш.

          В момента съм с 235/75/15.

          До тук съм много доволен. В завоите наистина може би се накланя с една идея повече, но не го смятам за нестабилност, а по-скоро за субективно усещане заради по-голямата височина.

          Мисля си за подложки отпред между горните носачи и горните шарнири. 20 или 30 милиметра. Още го умувам, обаче.

          Поведението се промени коренно. И върху асфалт, и извън него. Към по-добро. Панорамния път на витоша го минавам със 70 километра в час, без въобще да се притеснявам за дупки и легнали полицаи. Там му беше и първото тестване. На всичкото отгоре и беше мокро.

          Колега, би ли измерил разстоянието от земята до веждата на калника отпред и отзад. Ей-така, за сравнение.

          С полуоските проблем според мен няма. С 5-те сантиметра лифт, промяната в ъгъла им не е толкова страшна.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Аз съм със същия лифт. И аз чакам 31х10.5х15. Мисля че ще

            До тук съм много доволен. В завоите наистина може би се накланя с една идея повече, но не го смятам за нестабилност, а по-скоро за субективно усещане заради по-голямата височина.


            Колега, би ли измерил разстоянието от земята до веждата на калника отпред и отзад. Ей-така, за сравнение.

            С полуоските проблем според мен няма. С 5-те сантиметра лифт, промяната в ъгъла им не е толкова страшна.
            Съгласен съм, че само субективното усещане е за нестабилността. Карах на дълъг път и останах доволен от поведението на Тераното. Аз извадих лош късмет, че на втория ден след като лифтнах джипчо се подхлъзнах на един заледен участък и се ударих в един стълб
            Разбирасе че ще измеря разтоянията за сравнение и ще кача снимки, но довечера че сега съм на заболекар и после трябва да побачкам

            Коментар


            • #7
              До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

              Първоначално публикуван от bojinzaikov Преглед на мнение
              Разбирасе че ще измеря разтоянията за сравнение и ще кача снимки, но довечера че сега съм на заболекар и после трябва да побачкам
              А, няма нищо спешно. Когато имаш време.

              Аз мерих днес по твоя начин. Отзад - 21см от арката до гумата. Отпред - между 15 и 16.

              Все пак има значение и че в багажника нямам почти нищо. Но пък съм с пълен резервоар.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                Това са снимките
                А едно въпрошче към колегите с Terrano II http://www.youtube.com/watch?v=Wb0o7...eature=related ???Как се прави такова животно и колко ще струва - доколкото видях отпред е с цял мост Сигуно въпроса ми е смешен ама ... поне да си помечтая малко
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                  Това клипче съм го гледал много пъти

                  Според мен е станало прекалено високо, това е най вече защото отпред не е предвидено за цял мост и моста отива отдолу, та за да има добри ходове се изнася оше по надолу и съответно после се сваля и задния за да е на същото ниво.

                  Аз си мисля за мостове от Патрол ГР 2.8 td 93тa+(1530-35мм, терановския заден е 1430мм).. все пак добре е да е на пружини. Иначе слагането сигурно е играчка, но просто копираш всички захващания към шасито от ГР-а и даже после мостовете както са по широки идват идеално като компенсация за увеличената височина. Само трябва да се обърне диференциала огледално зашото на терано предния диф е от другата страна, не като на ГР-а. Вече трябва да се види дали ъглите на караданите са добре и да се коригира ако трябва.. абе играчка си е, но след години като се счупи нещо по окачването на тераното защо не

                  Иначе, тераното ти изглежда повече от добре така

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                    Първоначално публикуван от bojinzaikov Преглед на мнение
                    Това са снимките
                    А едно въпрошче към колегите с Terrano II http://www.youtube.com/watch?v=Wb0o7...eature=related ???Как се прави такова животно и колко ще струва - доколкото видях отпред е с цял мост Сигуно въпроса ми е смешен ама ... поне да си помечтая малко
                    Не е лесна работа и струва доста пари,ако ти е интересно как става разгледай проекта на Соти(ninja1)"KIA на редукторни мостове.
                    Джипът си върви,но има много неща за доизкусуряване.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                      Колега,лифта ти не е скъп защото торсионите не са ти тунингови.Сложи още хиляда лева и за тях и добре дошъл при вдигнатите Теранота.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                        Колега,лифта ти не е скъп защото торсионите не са ти тунингови.Сложи още хиляда лева и за тях и добре дошъл при вдигнатите Теранота.
                        От каде да намеря такива торсиони, сега съм във финансова криза, но като отмине ще се замисля. Ще съм благодарен за информацията

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                          Явор, ще ти каже!
                          Нека мине кризата!
                          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                            Колега,лифта ти не е скъп защото торсионите не са ти тунингови.Сложи още хиляда лева и за тях и добре дошъл при вдигнатите Теранота.
                            Я кажи, има ли сериозна промяна след смяната на торсионите, понеже обмислям и тоя вариант?

                            С каки торсиони конкретно си ти - марка?

                            Сложи ли подложките между горния носач и горния шарнир? Колко милиметра са? Има ли промяна и от тях? Щото и това съм се замислил да правя.

                            Един вид, ще ми се всичко да е както трябва. Информация от първа ръка ще ми е полезна, за да реша кое си струва и кое не.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как изглежда NISSAN TERRANO II след 2" лифт

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Я кажи, има ли сериозна промяна след смяната на торсионите, понеже обмислям и тоя вариант?

                              С каки торсиони конкретно си ти - марка?

                              Сложи ли подложките между горния носач и горния шарнир? Колко милиметра са? Има ли промяна и от тях? Щото и това съм се замислил да правя.

                              Един вид, ще ми се всичко да е както трябва. Информация от първа ръка ще ми е полезна, за да реша кое си струва и кое не.
                              Ако някой от колегите с Терано има снимки на монтирани такива торсиони ще е интересно да се видят. Малко повече картинки за такива, като мене дето не са навътре в материята

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X