Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БОЕПРИПАСИ

    Предлагам нова тема в която да разискваме всичко свързано с боеприпасите, които използваме - калибър, марка, модел, лични предпочитания и впечатления, опити които сме правили, евентуални засечки, цени, законови положения и т.н. Всичко.

    Правя това предложение, за да не се разводняват излишно оръжейни теми на друга тематика.

    Дори ако модераторите преценят могат да открият нов раздел и да систематизират всички теми на подобна тематика в него.
    Последно редактирано от paunoff; 05-03-09, 14:34.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

  • #2
    До: БОЕПРИПАСИ

    За да дам тон започвам с любимият ми .22LR.
    Любов от пръв поглед и от ранно детство. Основната причина да стана ловец, за да си купя "флоберка". Имам две, но бройката ще продължава да расте.

    Относително слаб боеприпас за ефективна самоотбрана и за водене на бойни действия, но достатъчно силен да направи големи поразии и главоболия. Изключително евтин ( от 6ст до към 35ст/бройката ), надежден, изключително точен и приятен за тренировки боеприпас. Идеален за прохождане в света на стрелящите и за усвояване на основните стрелкови умения както от господа, така и от дами и подрастващи.

    Лични предпочитания към продуктите на CCI - Mini-Mag, Stinger, Velocitor, Quick-shock и Subsonic, поради разпространеността им достъпността им цена ( 0.18 - 0.25лв/бр. ). Всички продукти на фирмата са парафинирани добре за по-добра влагоустойчивост, поместени в удобна и надеждна пластмасова кутийка. За няколко хиляди изстрела само една засечка - слаб изстрел с Velocitor. Причина предполагам производствено са сипали по-малко барут или аз съм попрекалил с Балистола и той е проникнал при заряда.

    Имам слабост и към патроните на Lapua, тъй като с тях съм постигал най-добри резултати ( няколко грамоти от детските години ). Трудно ги намирам, но когато ги открия не пропускам да си закупя.
    Избягвам да купувам продукти на Sellier&Bellot. Причината е многобройните засечки ( неизвличане на гилза ) причинени от по-мекия материал, който използват от чешкия "Арсенал" за направата на гилзите. Може и да си втълпявам, но мисля че цапат повече цевта отколкото американските образци.

    Лично съм си забранил употребата на продукти на "Арсенал" & "Ф.Енгелс" с личното ми КНО. Хронично непрезареждане, различни по сила изстрели, мазни ръце и оръжие и т.н. гнусотии за предаването Страх. Допускам да се ползват само с болтовата "флоберка" от жената, защото последната няма усещане за икономии и мярка кога трябва да спрем да стреляме в условия на криза. Да е жива и здрава!

    Опити - достатъчно силен боеприпас да пробие стоманена армейска каска ( Mini-Mag + флоберка + 1,5метра = хубава дупка ) и на череп на домашно прасе ( Stinger + Walther P22 + хуманни подбуди = Весела Коледа ).
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      От: До: БОЕПРИПАСИ

      Здравейте, колеги.Интересува ме как си чистите патроните за КНО от това позеленяване което се получава по гилзите например на Българските патрони 9х18 на Арсенал?Имам едни на около 20 години и са позеленели а не искам да ги чистя с оръжейна смазка за да не проникне вътре в патрона и после ..........
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: БОЕПРИПАСИ

        Ми тогава ги изчисти с флекса. Или просто ги разстрелвай навреме, преди да ги държиш на влажно място.
        Не разбах смисъла на темата. Има цял куп такива.

        Коментар


        • #5
          От: До: БОЕПРИПАСИ

          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
          Здравейте, колеги.Интересува ме как си чистите патроните за КНО от това позеленяване което се получава по гилзите например на Българските патрони 9х18 на Арсенал?Имам едни на около 20 години и са позеленели а не искам да ги чистя с оръжейна смазка за да не проникне вътре в патрона и после ..........
          Не може да проникне вътре....а и колегата по горе е прав....отиваш на стрелбището, изстрелваш ги и си купуваш същото количество нови, не им оставяй време да позеленеят, всяка година ги подновявай за да си сигурен, че точно когато ти потрябват няма да те излъжат....
          LZ3YG

          Коментар


          • #6
            От: БОЕПРИПАСИ

            Най-гадно позеленяват като стоят в кожени паласки. В мизерните бризентови изобщо не се повреждат.
            С мазен парцал зеленото се маха, обаче заминава и обмедняването, отдолу лъсва голо желязо, и тоя патрон вече е за незабавна употреба когато е нямане, или заминава в забранените партиди - и от там - в завода за бракуване. Както е по учебника.

            Коментар


            • #7
              От: БОЕПРИПАСИ

              Тези патрони ги бях скрил дори и от себе си през 1993г и сега излязоха, ама позеленели.....Чудя се или да ги почистя с балистол и да ги изстрелям на стрелбището а да си взема новите оттам или да ги бракувам(изхвърля)......Пък аз си мислех, че смазката прониква ......Защото съм повреждал патрон със смазка(престарах се с почистването)...на стрелбището само изфъска а куршума остана в цевта на макарената....та се наложи да го избием с отверка....Добре,че беше последен патрон да не стане сакатлък...... беше руски 9х18.
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #8
                От: БОЕПРИПАСИ

                Изтъркай ги с груб вълнен парцал и после отивай на стрелбището в Шумен (примерно)... Нищо друго не ти трябва!
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: БОЕПРИПАСИ

                  Доообре. То верно Варна е пристанище на Шумен, ама и ние си имаме стрелбище
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #10
                    От: БОЕПРИПАСИ

                    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                    Доообре. То верно Варна е пристанище на Шумен, ама и ние си имаме стрелбище
                    Не е така - Шумен е квартал на Разград. Русе е речното пристанище на Разград, а Варна - морското...

                    Последно бях чул, че и стрелбището във Варна е умишлено "фалирано", та затова те пратих в Шумен.
                    Общо взето - изтъркваш патроните на сухо да падне патината. Може да ползваш и много фина домакинска тел, но задължително на сухо.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: БОЕПРИПАСИ

                      В някой друг форум бях писал, но и тук ще го повторя - Баща ми се пенсионира 1982 г. от армията и трябваше да сдаде ТТ-то. От бараката извади една кутия от обувки (за която и не подозирах) с около 200-250 патрона. Всичките изумрудено зелени, клеймото не им се четеше. На мен ми връчи някакъв вълнен парцал и тенекиена кутия с пепел от дърва. Една седмица трих, та ми окапаха ръцете. Хубавото дойде после, когато отидохме да реализираме продукцията. То тогава стрелбища нямаше, но и вилните зони не бяха застроени. ТТ-то изгърмя всичките патрони, но заряда явно беше поотслабнал, та не презареждаше. Стреляш, дърпаш затвора и отново. Голям цирк беше, но и кефа си го биваше. Само три-четири патрона не гръмнаха. Предполагам, че са били някакво следвоенно съветско производство.
                      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: БОЕПРИПАСИ

                        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                        .......ми връчи някакъв вълнен парцал и тенекиена кутия с пепел от дърва............
                        Много хайдушки метод. Пепел и оцет за почистване на оружието.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          От: БОЕПРИПАСИ

                          Ето едни 22-ки на които не им пречи нито зеленото, нито червеното. Ако някой внесе такива в България определено ще си купя

                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: БОЕПРИПАСИ

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Много хайдушки метод. Пепел и оцет за почистване на оружието.
                            ЕЕЕЕЕЕ и то кво става на практика......пепелта е основа........оцета киселина.......има един химически процес,който се казва "неутрализация" с остатъчен продукт Н2О......няма логика да се месят и смисъл даже няма....
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #15
                              От: БОЕПРИПАСИ

                              Пепелта е просто абразив, в случая. Шлайфпаста, значи. Трябва да е дървена, а не въглищна, за да не трябва да я сееш против камъчета и други едри твърди гадости. Или да събереш много пепелници. Разредения оцет я неутрализира, после ги бършеш, и ги смазваш. А па после трябва да ги бършеш от смазката.
                              Ама щом си се докарал до ремонт ...

                              Какво значат червените точки на флоберовите? Не съм виждал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X